Oldal: 105 / 219

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.05.27. 10:39
Szerző: tomee87
mlaszlo írta:
A BKV-nál a kedvezményes nyugdíjas/tanuló bérleten kívül más kedvezmény nincs, sőt még az is különbség, hogy a BKV pl. nem ad kedvezményt levelező tagozatos hallgatóknak sem, ráadásul most ugye csomó kedvezményt vissza is vontak.
A kedvezmények mindenhol megvannak, más szolgáltatóknál is, akkor más közlekedési társaságok apránként miért tudnak fejleszteni? Új villamosvonal nyílt Szegeden, új jármű beszerzések, a Volánbusz is frissítette a járműparkját (pedig nekik is számos vonal van, ahol napközben szinte csak nyugdíjasok és diákok utaznak).
Vannak az ún. szociálpolitikai kedvezmények. Ezeket nem a közlekedési társaság, hanem az állam nyújtja, így minden állami közlekedési vállalatnak kötelező ezt betartani és ezt nem csak a magyar állampolgárok, hanem az ideérkező külföldi eu-s állampolgárok is ugyanúgy megkapják. És igen, ebből van indokolatlanul sok!
Helyi közlekedésben INGYEN utazik a 6 éven aluli, 65 éven felüli személy, Magyar Államkincstár Kártyával rendelkező magasabb családi pótlékban részesülő személy+kísérője, tartósan beteg személy+kísérője, fogyatékos személy+kísérője, vak, siket vagy nagyothalló személy és kísérője, hadirokkant, hadiözvegy.... sajnos sorolhatnám még a sort mennyien veszik igénybe LEGÁLISan teljesen ingyen, korlátlanul a helyi tömegközlekedést.

Az lehet, hogy például, Szegeden, Debrecenben vagy Miskolcon fejlesztik mondjuk a villamost vagy buszparkot, de ezekben a városokban ezzel arányosan ritkítják a járatokat, jóval kevesebb busz, villamos jár. Ezzel együtt ezekben a városokban folyamatos kimutatható utasszámcsökkenés van az említett racionalizálások miatt. Például az ország egyik legnagyobb lakótelepéről (Miskolc-Avas) vasárnapi napokon 20 percenként jár csak busz a belvárosba (1 évvel ezelőtt ugyanez a busz vasárnap 7-10 percenként járt!).

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.05.27. 10:08
Szerző: chab7
Akkor marad a lenyúlás :D (de az a szmájli sokkal inkább :hit: )

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.05.27. 09:19
Szerző: mlaszlo
chab7 írta:Szerintem mind2 igaz. A hülyeségekre és sajátzsebbe eltett pénzek is, meg a sok kedvezmény is. Az utóbbiról tudok nyilatkozni én is, MÁV tekintetben. Azzal utaztam dolgozni évekig. Na alig volt valaki a jegypénztárnal aki ne kedvezményes jegyet vett volna (szinte csak 90%-os vagy arcképes ingyenes utas volt/van a vonatokon).
Emellé a lenyúlt pénzek.... na ebből sok változás így nem lesz.
Gondolom hasonló képp mehet a fővárosi utaztatási céggel is.
A BKV-nál a kedvezményes nyugdíjas/tanuló bérleten kívül más kedvezmény nincs, sőt még az is különbség, hogy a BKV pl. nem ad kedvezményt levelező tagozatos hallgatóknak sem, ráadásul most ugye csomó kedvezményt vissza is vontak.
A kedvezmények mindenhol megvannak, más szolgáltatóknál is, akkor más közlekedési társaságok apránként miért tudnak fejleszteni? Új villamosvonal nyílt Szegeden, új jármű beszerzések, a Volánbusz is frissítette a járműparkját (pedig nekik is számos vonal van, ahol napközben szinte csak nyugdíjasok és diákok utaznak).

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.05.27. 08:58
Szerző: chab7
Szerintem mind2 igaz. A hülyeségekre és sajátzsebbe eltett pénzek is, meg a sok kedvezmény is. Az utóbbiról tudok nyilatkozni én is, MÁV tekintetben. Azzal utaztam dolgozni évekig. Na alig volt valaki a jegypénztárnal aki ne kedvezményes jegyet vett volna (szinte csak 90%-os vagy arcképes ingyenes utas volt/van a vonatokon).
Emellé a lenyúlt pénzek.... na ebből sok változás így nem lesz.
Gondolom hasonló képp mehet a fővárosi utaztatási céggel is.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.05.27. 08:18
Szerző: mlaszlo
jeek írta: Addig nem kell csodálkozni, míg az utazóközönség elég nagy hányada INGYEN vagy 90%-os kedvezménnyel veszi igénybe a közösségi közlekedést az országban, és nem csak magyar, hanem EU-s állampolgárok is megkapják ezt a kedvezményt. Ilyen máshol NINCS. Ez ÓRIÁSI kiesést jelent, mert ezeket a kedvezményeket bizony rendesen kihasználják. Ezen kellene változtatni és utána lehetne panaszkodni a színvonalon én úgy gondolom.
Ezzel nem értek egyet, hogy ez lenne a probléma. A jegyellenőrzés szigorúbb lett, a metróra csak jeggyel lehet felszállni, a HÉV vonalakon is folyamatosan ellenőriznek, számos autóbuszvonal első ajtós lett, a közterület felügyelőkkel is bohóckodnak, aminek eredményeként azt kommunikálják, hogy jelentősen nőtt a jegyárbevétel. Akkor ennek hol van látható eredménye?
Itt inkább a rossz gazdálkodással van probléma, hogy amit kapnak pénzt az nem oda megy, ahova kellene, hanem mindig valami prémium, végkielégítés, egyéb ürügy, amire el kell költeni. Most is év elején még csődben volt, akkor minek divattervezővel új egyenruhát készíttetni milliókért? Mi értelme volt színészekkel felvetetni a megálló neveket, amiket aztán néhány hónap múlva le is cseréltek? Van azért pénzük, csak nem arra, amire kellene.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.05.26. 16:05
Szerző: tomee87
mlaszlo írta:
Pasa írta:Na ezért nincs lelkiismeretfurdalásuk a bliccelőknek. Egy adott árat csak akkor fizet az ember szó nélkül egy szolgáltatásért, ha azt a vállaltaknak megfelelően nyújtják. A BKV szinte semmit sem tart be ezekből.
:hit:
Ez így van, nagyon egyoldalú a BKV, az utas vegyen egyet, még ha 5-10 km-es körzetben erre nincs is lehetőség, induljon el órákkal előbb, mert ki tudja melyik jármű robban le és ne öltözzön elegánsan vagy drágább ruhába, mert nem vállalnak érte felelősséget az épségéért. De természetesen ellenőrök vannak, akik mintha valami felsőbbrendű lények lennének, úgy bánnak az utasokkal. A járművezetők kedvességét meg se említem, amikor becsukják az ajtót, előregurulnak a piros lámpához és ott állnak két-három percet még, nehogy valaki még felszálljon a buszra.
Addig nem kell csodálkozni, míg az utazóközönség elég nagy hányada INGYEN vagy 90%-os kedvezménnyel veszi igénybe a közösségi közlekedést az országban, és nem csak magyar, hanem EU-s állampolgárok is megkapják ezt a kedvezményt. Ilyen máshol NINCS. Ez ÓRIÁSI kiesést jelent, mert ezeket a kedvezményeket bizony rendesen kihasználják. Ezen kellene változtatni és utána lehetne panaszkodni a színvonalon én úgy gondolom.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.05.25. 14:42
Szerző: mlaszlo
Már nem csak a régi Ikarus-ok, hanem a fiatalabb Volvo buszok is kigyulladnak? Egy Volvo 7-es busz áll a Szent Gellér tér körtér irányú megállójában, a busz hátsó része és a körülötte levő rész tiszta fehér a poroltótól.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.05.12. 14:46
Szerző: mimi

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.05.11. 08:40
Szerző: mlaszlo
Pasa írta:Na ezért nincs lelkiismeretfurdalásuk a bliccelőknek. Egy adott árat csak akkor fizet az ember szó nélkül egy szolgáltatásért, ha azt a vállaltaknak megfelelően nyújtják. A BKV szinte semmit sem tart be ezekből.
:hit:
Ez így van, nagyon egyoldalú a BKV, az utas vegyen egyet, még ha 5-10 km-es körzetben erre nincs is lehetőség, induljon el órákkal előbb, mert ki tudja melyik jármű robban le és ne öltözzön elegánsan vagy drágább ruhába, mert nem vállalnak érte felelősséget az épségéért. De természetesen ellenőrök vannak, akik mintha valami felsőbbrendű lények lennének, úgy bánnak az utasokkal. A járművezetők kedvességét meg se említem, amikor becsukják az ajtót, előregurulnak a piros lámpához és ott állnak két-három percet még, nehogy valaki még felszálljon a buszra.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.05.11. 08:18
Szerző: Glenn
Na ezért nincs lelkiismeretfurdalásuk a bliccelőknek. Egy adott árat csak akkor fizet az ember szó nélkül egy szolgáltatásért, ha azt a vállaltaknak megfelelően nyújtják. A BKV szinte semmit sem tart be ezekből.
:hit: