Oldal: 106 / 219

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.05.11. 07:21
Szerző: mlaszlo
Kibújtak az elfekvőből a BKV öreg Ikarusai

A használtbusz-tender nehézségei miatt kevés a busza a BKV-nak. A cég innen-onnan pótolta a kieső száz buszt: ideiglenes szolgáltatást rendelt meg, behozták a félkész Mercedeseket, illetve régi Ikarusokat tákoltak össze. A kapkodás miatt érdekes jelenségekkel találkoznak az utasok : a hűtővíz felforrásának megakadályozása miatt fűtik az utasteret a 105-ösön, automata hang kér elnézést a váltó rángatásáért a 178-ason, hol bezár, hol nem akar becsukódni a Mercedesek automata ajtaja.

Van értelme az ellenőrökkel ennek a közterület felügyelős bohóckodásnak? Azt mondják nőttek a bevételek, hol van ennek az eredménye? Ugyanis egyre szakadtabb buszok járnak. Hétfőn a 15-ösön az utastérben is szükség volt az esernyőre, mert mindenhol folyt be a víz.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.05.05. 22:10
Szerző: mlaszlo
Már nemcsak a kocsik füstölnek, hanem az állomások is omladoznak:
Leszakadt a mennyezet egy része a Népliget metróállomáson

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.05.02. 07:05
Szerző: mlaszlo
Rosszul lettek az utasok a BKV új csilli-villi Mercedes buszain

A tegnap ideiglenesen forgalomba álltak a BKV használtan vásárolt Mercedes Citaro autóbuszai. Bár a járművek honosítása még nem történt meg, a közlekedési vállalat mégis a forgalomba állításuk mellett döntött, ugyanis a két alvállalkozó, a Nógrád Volán és a VT-Transman kiesésével nem volt elegendő kiadható autóbusz.

A Mercedesek forgalomba állítását akár örömhírként is közölhetnénk, de a számtalan beérkezett utaspanasz miatt, sajnos erre nincs lehetőség. Többen fordultak hétfőn a BKV-figyelőhöz amiatt, mert a használt buszokon egyáltalán nincs nyitható ablak (képünkön), a járművek egy részén pedig a klímaberendezések nem működtek, vagy csak meleg levegőt fújtak. Többen írták, hogy míg a szabad levegőn 25-30 fok volt és verőfényes napsütés, addig a Mercedes busz belsejében a hőmérséklet a 40 fokot is meghaladhatta.


Munkaszüneti napon sem sikerült normálisan pótolni a kieső kapacitást, akkor mi lesz ma?

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.04.29. 21:00
Szerző: asimov
Ez hamar kezdodott... bar nagyon "tuzott" a Nap, szo se rola.
mlaszlo írta:Mi lesz majd nyáron, ha már most 20-25 fokban felpúposodik a sín?
Felpúposodott a sín Budán

Annyi vágányzár volt már a Fehérvári úton, de ezt a kb. 2-300 m-es szakaszt nem akarják rendbe tenni, inkább megvárják, míg 5-10 km/h-val tud majd csak áthaladni rajta a villamos.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.04.28. 06:38
Szerző: mlaszlo
Mi lesz majd nyáron, ha már most 20-25 fokban felpúposodik a sín?
Felpúposodott a sín Budán

Annyi vágányzár volt már a Fehérvári úton, de ezt a kb. 2-300 m-es szakaszt nem akarják rendbe tenni, inkább megvárják, míg 5-10 km/h-val tud majd csak áthaladni rajta a villamos.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.04.21. 15:38
Szerző: mlaszlo
Már ismert autóbusztípus szóló változata érkezik Budapestre:
38 darab használt Volvo buszt vett a BKV

A járművek lényegében megegyeznek a szintén 2004-től Budapesten forgalomba állított csuklós Volvo autóbuszokkal, ugyanazon típuscsalád rövidebb változatai, megkímélt állapotban. A járművek lényegesen kevesebbet futottak, kedvezőbb környezetvédelmi besorolásúak, mint az öreg Ikarusok.

Csak egy dolgot nem értek, miért szokás más országokban a buszoknál, hogy nincsen egy darab nyitható ablak sem? Persze hőségben jobb a klíma, de ilyen tavaszi időben fölösleges. Ráadásul pl. a Van Hool buszoknál még klíma se volt, annál hogy oldották meg a szellőzést?

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.04.21. 15:29
Szerző: mlaszlo
jeek írta: A MÁV Zrt. meg a MÁV-Start Zrt. nem egy cég, már nagyon régóta. Ahogy a MÁV-Trakció sem, meg a MÁV-Gépészet sem, meg a MÁV-Informatika sem, meg a MÁV-Vagon sem, meg a MÁV-Ingatlankezelő sem meg a MÁV-Nosztalgia sem.... :twisted:
Fölösleges is volt így szétdarabolni a céget, de a legrosszabb akkor, hogy a leányvállalatok nem kommunikálnak magukkal. Ezek szerint abszolút nem érdekli egy céget sem a másik ...

Ez is szomorú és akkor még csodálkoznak, miért van évről évre kevesebb utas. A cikk még túloz is, mert még a 60 km/h-ás átlagsebesség sincs meg és évek óta még egy plusz 30-40 perces kerülőút is be van iktatva.
Hosszú menetidő, korszerűtlen vonatok - ez ellen lépnének fel a balatoni polgármesterek
Az is érdekes, hogy azt hangoztatták, milyen jó lesz, ha megújul a Budapest és Székesfehérvár közötti szakasz, ehhez képest egy percet sem csökkent a menetidő.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.04.18. 20:13
Szerző: Szd96
Kép

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.04.17. 21:57
Szerző: djlacee
Na ez a gáz.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.04.17. 21:46
Szerző: PooLee
És mi a helyzet a MÁV Vasútőr Kft-vel? Aztán a MÁV Központi Felépítményvizsgáló Kft-vel? Vagy a MÁVGÉP Kft-vel? És a MÁV Szolnoki Járműjavító Kft-vel? A MÁV FKG Kft-vel?