Oldal: 113 / 219

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.01.31. 19:39
Szerző: mlaszlo
LuciFerko írta:
mlaszlo írta:
admin írta:https://www.facebook.com/photo.php?v=162047677241079
Kizárt, a videót készítő biztosan előre teleszórta porral az ülést :D
Mindenesetre BKV-n bátorság leülni.
Tényleg olyanok.
Az még talán a jobbik eset, ha csak poros leszel, de más meglepetések is várhatnak az üléseken. Csapadékos időben fölfele is érdemes figyelni, mert koszos víz is csuroghat be.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.01.31. 19:30
Szerző: LuciFerko
mlaszlo írta:
admin írta:https://www.facebook.com/photo.php?v=162047677241079
Kizárt, a videót készítő biztosan előre teleszórta porral az ülést :D
Mindenesetre BKV-n bátorság leülni.
Tényleg olyanok.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.01.31. 19:29
Szerző: mlaszlo
admin írta:https://www.facebook.com/photo.php?v=162047677241079
Kizárt, a videót készítő biztosan előre teleszórta porral az ülést :D
Mindenesetre BKV-n bátorság leülni.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.01.31. 19:19
Szerző: markfelt

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.01.30. 21:37
Szerző: mlaszlo
rmihaly76 írta: Az meg kulon tortenet, hogy azok miert mentsek meg a BKV-t, akik esetleg egyetlen percet sem utaztak BKV jarmuvon..
Ez is igaz, meg az is borítékolható, hogy a befolyt pénz nagy része véletlenül sem megfelelő helyre kerülne a BKV-nál.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.01.30. 21:09
Szerző: asimov
Varjal... nem csak a Budapesten nyilvantartott, hanem -az eddigi hirek szerint- a budapesti kozutat hasznalo MINDEGYIK auto tulaja/uzembentartoja fizetni koteles ezt. Tehat azok is, akik evente ketszer mennek Budapestre...
Kizart, hogy ez igy ebben formaban megvalosuljon, mert ez egyreszt kollektiv nepharagot valtana ki (csak Budapest 1,2 millio szavazot jelent es ez majdnem mind autotulaj is) masreszt ez a "fuvarozasi koltsegtetel" kezelhetetlen merteku aremelkedest generalna.
Ez inkabb affele (jellemzo ki koveti el...) proba lehet: kiszivarogtatnak valami eszement tervet/szamot, aztan kesobb egy joval kissebb/enyhebb valtozat lesz bevezetve (ha megtartjak egyaltalan) es maris orulnek a rajongoi tomegek, mert "kevesebbet kell fizetni", holott tobbet kell.
Az meg kulon tortenet, hogy azok miert mentsek meg a BKV-t, akik esetleg egyetlen percet sem utaztak BKV jarmuvon..
Pasa írta:Ez már azért sok(k)!
http://index.hu/belfold/budapest/2012/0 ... udapesten/
Én is fizessek? Metrón 20 éve nem utazok, de más BKV járműre se nagyon szálltam fel azóta.
Mi közöm nekem hozzájuk???

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.01.30. 20:21
Szerző: Glenn
Ez már azért sok(k)!
http://index.hu/belfold/budapest/2012/0 ... udapesten/
Én is fizessek? Metrón 20 éve nem utazok, de más BKV járműre se nagyon szálltam fel azóta.
Mi közöm nekem hozzájuk???

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.01.30. 20:05
Szerző: mlaszlo
djlacee írta:Nem a buszsofőrnél kell jegyet venni, hanem BKV jegypénztárban, trafikban, kisboltban, automatában
Javaslom próbálj néhány napig utazgatni a BKV-val. BKV jegypénztár a metró és egyes HÉV állomásokon, valamint nagyobb végállomásokon van csak, ez nagyon kevés helyet jelent. Számos főbb vonal van, ami mellett nem tudsz jegyet venni.
Trafikban, kisboltban már nem nagyon árulnak jegyet, egyszer megkérdeztem miért szűnt meg a jegyértékesítés, azt mondták olyan kevés a jutalék, hogy nem éri meg foglalkozni vele. Automata meg olyan mint a szerencsejáték, ha szerencséd van kapsz jegyet is a bedobott pénzért, többnyire nem működnek vagy benyelik a pénzt. Arra sem lehet hivatkozni, amit adott esetben az ellenőr mond, hogy vegyél gyűjtőjegyet, mire föl hitelezzél a BKV-nak, ha lehet hogy egy hónapban egyszer ha szállsz BKV járatra.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.01.30. 19:47
Szerző: djlacee
Nem a buszsofőrnél kell jegyet venni, hanem BKV jegypénztárban, trafikban, kisboltban, automatában

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.01.30. 19:45
Szerző: mlaszlo
admin írta:Kép
Még idén...
(forrás: Subba)

Egyébként hívhatnák szellemvasútnak is, van olyan félelmetes :)
Elég hatásos lett!