Oldal: 118 / 219

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.01.20. 19:18
Szerző: Zoey
Abszolút egyetértek veled, szánalmas, amit művelnek...
Aztán meg majd nyavalyognak, hogy nincs pénz új járművekre, azért történnek a leállások, pótlások stb. Persze a milliós prémiumokra biztos továbbra is lesz keret... Gratulálok BKV! :punch:

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.01.20. 18:44
Szerző: mlaszlo
2014-től elektronikus lehet a BKV-jegy

2014-től a papíralapú jegy- és bérletfajtákat elektronikus díjfizetési mód válthatja fel, valamint részben új jegyrendszer léphet életbe, melynek legfőbb elemei a tervek szerint az időalapú jegy, a napi költési maximum, illetve az utólagos fizetés (pay-as-you-go) lehetősége érintés nélküli bankkártyával, áll a Budapesti Közlekedési Központ előterjesztésében, amelyet szerdán tárgyal a fővárosi közgyűlés. A rendszer fokozatos kiépítése több évig tart és 15 milliárd forintba kerül.

Most tényleg erre van szükség? Amikor a buszok szétesnek, a villamosok 20-30 km/h-val döcögnek az egyre rosszabb állapotú pályákon, a HÉV vonalak is egyre rosszabbak, a 3-as metró meg mondhatni életveszélyes? Nem inkább új járműveket, villamospályákat kellene felújítani ebből a pénzből? DE nem, elektronikus jegy kell a lassan 30 éves buszokra és a metróra is, aztán ha kigyullad és menekülés közben a kijáratnál nem húzod le a jegyet, akkor még pótdíjat is kell fizetni :yeah:

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.01.19. 22:08
Szerző: asimov

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.01.19. 21:23
Szerző: markfelt
Ez gáz.

A Budapesti Metróért Egyesület szerint a 3-as metró vonalán bekövetkezett mai esemény is azt bizonyítja, hogy a járművek és a pálya jelenlegi állapota nem biztosítja a biztonságos üzemvitelt.

Mint írják, a mai napon 16.51-kor az É-D (3-as) vonalon a 3014 pályaszámú kocsi bal 1-es áramszedő papucsa a tartó gerenda törése miatt leszakadt. Zárlat keletkezett, illetve kisebb mértékben a harmadik-sín is megrongálódott. Az átvizsgáláskor a futó-sínen is rongálást tapasztaltak. Az esemény következményeként kisebb mértékű füstölés is jelentkezett. A leszakadt alkatrészeket a Pöttyös utca állomás peronja mellett megtalálták és kivették a pályáról.

Forrás: BKV-figyelő facebook



Javaslom, hogy szedjék fel a síneket és közlekedjenek lovaskocsik az alagútban.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.01.19. 20:57
Szerző: szemilan
djlacee írta:Azért akad
Hitelből biztos....
Ezek után még úgy se fognak két járatot indítani ott, ahol kellene.
Hányszor láttam már (szerencsére a buszon ülve) integető buszsofőrt, hogy nem férnek fel sajnálom.
Ez a Kisalföld Volánnál kis túlzással, de rendszeresnek mondható.
A tömött buszok meg pláne.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.01.19. 20:45
Szerző: djlacee
Azért akad

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.01.19. 20:42
Szerző: szemilan
Kisalföld Volán -2 autóbusz. Így is alig van nekik...

http://www.kisalfold.hu/dunantul/ket_bu ... k/2259951/

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.01.17. 18:29
Szerző: szemilan
Eplénynél áll a forgalom már egy jó ideje.

A 82-es főúton, Eplény mellett egy kamion nem tudott felmenni az emelkedőn, ez okozza a fennakadást és a torlódást. A műszaki mentés jelenleg is folyik, a katasztrófavédelem és a rendőrség is a helyszínen van.

A mentés akár egy óráig is elhúzódhat, ezért aki teheti, ne menjen errefelé. Mivel kerülni nem lehet, kérik az autósok türelmét.

Forrás:
http://naplo-online.hu/fooldal-foldalro ... y_torlodas

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.01.11. 21:33
Szerző: LuciFerko
Na megúsztam :P De visszafele a Népligetnél leszálva éreztem egy kis égett szagot.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.01.11. 20:17
Szerző: donder
mimi írta:
LuciFerko írta:Mennyi az esély rá, hogy a ma Népliget és a Westend közt kigyullad a 3-as metró? :troll:
Írogassál, írogassál, majd csenget a terrorelhárítás, hogy honnan tudtad :p
:hehe: :troll: