Csongii írta:
Számomra az a megdöbbentő, hogy az emberek mennyire figyelmetlenek. Képtelenek rengetegen tanulni. Sokan a mai napig képtelen megkülönböztetni azt, hogy a felújított Tatra-k mikor zárják az ajtót a vezető utasítására és mikor csak automatikusan maguktól. Utóbbi esetben ugyanis még ki lehet nyitni a gombot megnyomva. De annyiszor láttam már, hogy az ajtó becsukódik az emberke meg kissé elszontyolodva távozik az ajtótól.
Pedig baromi jól megkülönböztethető a 2 hang. Az automatikusnál egy jó mély búgó hang jelzi a záródást, a vezető általi csukást meg egy szinte visító.
A másik kedvencem, amikor meglepődnek, hogy ja ez nem is az a villamos és leugrik..... könyörgöm, az oldalára van írva, hogy mi az. De az emberek nagy része semmit nem néz.

Amíg a villamosvezetők nem használják következetesen, addig nem lehet elvárni, hogy az utasok megtanulják használni. Az egyik vezető összes ajtót nyit, a másik egyedit engedélyez, de a visszazárást már nem, van aki sürgetésre használja az indítás jelzőt. A Combino-nál be lett vezetve egységesen a rendszer, ott meg is szokták az utasok, de a Tátra villamosoknál nem történt ilyen. Egyébként kívülről nem minden esetben hallani normálisan az ajtózárást jelző hangot.
A viszonylatjelzésre nem mindig lehet adni, pl. a futár előszeretettel elfelejti a viszonylatszámot átírni a külső kijelzőkön. A körtéren így előfordul simán 56-osnak jelzett 61-es is, majd menet közben írja csak át a külső kijelzőket. Táblára pedig nem tudsz adni, mert már csak olyan van, hogy budai fonódó villamoshálózat, nincs viszonylatjelzés rajta.