Oldal: 125 / 219

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.11.17. 15:11
Szerző: markfelt
Ami itt Budapesten kőkemény jelen, az Szegeden kipofozott nosztalgiajárat
http://www.youtube.com/watch?v=_6fHM6QZ ... ture=share

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.11.17. 09:56
Szerző: mlaszlo
A fővárosban ugye most szmogriadó van, kitiltották a közlekedésből a piros és fekete matricával ellátott járműveket, szerintem ez a kitiltás a BKV járműveire is nyugodtan vonatkozhatna. Tegnap a 173E járaton igencsak szédültünk mire a belvárosba értünk, menet közben annyira jött be az utastérbe a kipufogó gáz. Sokan azzal védekeznek, hogy a buszok több utast visznek, mint egy autó, de akkor is oda kellene figyelni, hogy azok se szennyezzék a levegőt. A BKV szerintem ezekre oda se figyel, mert ők minden alól fel vannak mentve ...
Mindenesetre tegnap egy kis meglepetés is ért, 15-ös buszon Ikarus 260-as buszon fűtés volt. BKV-n még nem találkoztam olyan régi Ikarus 260-as vagy 280-as busszal, amin fűtenének. Illetve egyszer fordult még elő az egyik pirosra színezett 7E-n, hogy valamilyen csoda folytán ment rajta télen a fűtés.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.11.12. 07:35
Szerző: mlaszlo
Az első esetben vizsgálatot indítani? A buszvezetőnek nem volt igaza, de annyira durván nem szólt be az utasnak, hogy emiatt következménye legyen. Persze lehet figyelmeztetni, de ennél nagyobb problémák is vannak szerintem. Ha ilyen viszonylag apróbb dolgok miatt a BKV-nál is vizsgálatot indítanának, akkor nem unatkoznának az Akácfa utcában. BKV-n rendszeres az utas odacsukása, és egyre kevesebb vezető várja meg a jármű után szaladó utast. Sokan azzal védik a vezetőket, hogy egy 3-4-5 percenként közlekedő járat után minek futni, egyszerű a válasz, a BKV-nál egy dolog milyen sűrűn kellene járnia, gyakorlatban lehet 15-20 perc várakozás is, ami pont elég a csatlakozás lekéséséhez. A vezetési technikájuk is elég érdekes a járművezetőknek, a közelgő akadály, piros lámpa, megálló előtt nem szépen, fokozatosan lassítanak, hanem az utolsó centiken mondhatni padlófékkel. Persze mikor ellenőrök szállnak fel, akkor hirtelen lehet már rendesen vezetni, normálisan fékezni, de csak addig, amíg le nem szállnak. Menetrend is sok esetben csak dísznek van, pl. hétvégén a 103-asnak minden óra 00, 15, 30, 45 perckor kellene indulnia, ehelyett nagyrészt 3-4 perccel előbb megy el, nehogy át lehessen szállni az agglomerációból érkező járatokról. Bár mit vár az ember, amikor BKV járatok egymást se várják be.
Azt se értem miért jó, hogy több járat is párban jár. Pl. a körúti villamosok, a Dél-Budai végállomásokról szinte egyszerre indulnak, így a Petőfi hídtól egymás mögött haladnak, majd 5-6 percig semmi. Ezt pedig még a városi közlekedésre se lehet fogni.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.11.12. 00:03
Szerző: szemilan
Utasok vs. Buszsofőrök.

Az utas szerint gorombáskodott a buszsofőr - A Kisalföld Volán kivizsgálást ígér
http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/az_ ... r/2247086/
`Kecskét vezess te ...´ - bunkó utasból is bőven akad a győri buszokon
http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/kec ... n/2248575/

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.11.11. 21:25
Szerző: mlaszlo
A Volánbusz alvállalkozói sem bírják már a magas üzemanyagárakat, a Volánbusz pedig megszüntette az árkompenzációt. A jelenlegi vonalak ellátására is alig van busza a Volánbusznak, mi lesz ha az alvállalkozós vonalakat is vissza kell vennie?

Leállhatnak a buszok Pest környékén

A Volánbusz megszabadulna alvállalkozóitól. Ha ez hirtelen következik be, borulhat a menetrend.

Pest megye helyközi vonalaiért a Volánbusz a felelős. Ez a társaság alvállalkozókat is foglalkoztat, akik 160–180 autóbusszal vesznek részt az agglomerációs közösségi közlekedésben. Az alvállalkozók meglehetősen nyomott árakat vállaltak az árlicitben. Veszteségeiket a fővállalkozó később különböző kompenzációs kifizetésekkel egyenlítette ki. Senki sem vitatta a bevételi jutalékok jogosságát, de például az üzemanyagár-kompenzáció és más hasonló tételek szakmailag nem védhetőek, hiszen eredetileg fix árra szerződtek, vagyis annak tudatában, hogy az üzemanyagok drágulása az alvállalkozók kockázata.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.10.14. 21:16
Szerző: mlaszlo
Mi ez a sok régi villamos a körúton? Hová lettek a combinok?
A kiskörúti villamosokat pedig nem ártana kicsit sűríteni, Fővám téren Buda irányába rendszeres az utaslemaradás, főleg a 47-es villamosról.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.09.25. 09:40
Szerző: mlaszlo
Ez a rakparti villamospótlás katasztrófa. Egy 10 percenként közlekedő villamospótló pótolja az amúgy 7-8 percenként közlekedő villamost, Gellért téren jön a hídról a 49-es villamos, gyorsan beáll a megállóba, látja a mögötte érkező 19-es villamospótlót, de nem várja be, mögé ér a busz, gyorsan becsukja az ajtót és kihúz a megállóból, ezáltal az Etele tér felé az átszállás ugrott. Újbuda központnál beérkezik a villamospótló, alighogy ajtót nyit a 18-as villamos kihúz a megállóból a Savoya park felé. Ellenkező irányba ugyanez a helyzet, a pótló se várja be a villamost. Szerintem gratulálni lehet a BKV-nak ehhez a szervezéshez. Az utasok már le is szoktak erről a vonalról, aki csak teheti más útvonalat választ, a BKV meg tovább ritkítja a pótlóbuszt, mondván nincs kihasználva. :csukottszem:

Az is csodálatos, hogy a körúton nemrég felújított Blaha Lujza tér - Móricz Zsigmond körtér/Újbuda központ szakaszon már sok helyen csak 25-30 km/h-ás sebességgel közlekedhet a villamos. :csukottszem:

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.09.22. 20:11
Szerző: tomee87
Akit érdekel, hogy az éppen közlekedő MÁV-Startos vonatok hol járnak, milyen mozdony húzza őket, mekkora a pillanatnyi sebességük és hány fokos a hőmérséklet, annak ajánlom a megújult Trakciós rendszert:

http://iemig.mav-trakcio.hu/3.0/

(Rá kell kattintani arra vontra amelyik érdekel minket)

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.09.10. 11:03
Szerző: mlaszlo
Jók ezek a hangulatvilágítások a 86-os buszon:
http://forum.index.hu/Article/jumpTree? ... &t=9153408

Menet közben időnként a normál világítás kialszik és csak ezek égnek 8-)

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.09.10. 10:49
Szerző: mlaszlo
A BKV-nál vajon mi alapján kerültek megállapításra a HÉV jegyárak? Csak mert nem éppen arányosnak tűnnek, Budapest-Szentendre 625.-Ft, ami alig 20 km, míg Budapest-Ráckeve 870.-Ft, ami 40 km. A Szentendrei nincs egy kicsit túlárazva? Bár az is lehet, hogy mivel a Ráckevei vonal állapota olyan amilyen, nem is mernek többet kérni érte, Budapest határán belül a sima 23-as busz is leelőzi, pedig kb. 4-500 méterenként van megállója.