Oldal: 127 / 219

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.08.14. 11:23
Szerző: tomee87
mlaszlo írta:
Ennyit a MÁV modern biztonsági berendezéseiről.
Ennek semmi köze a biztosítóberendezéshez. A biztber feladata nem az állomáson tartozkodó vonatok indítása, hanem a pályán történő biztonságos közlekedés levezérlése.
Egyébként a leírt vonalakon akár 8-10 kocsis szerelvények is közlekednek, és van jópár olyan rossz helyzetű megálló, állomás ahol hiába van 2 jegyvizsgáló, de ember legyen a talpán, hogy belássa az egész vonat és környezetét ráadásul úgy, hogy az egyik épp egy kerékpárt segít felpakolni. Szerintem Te is nehéz helyzetbe lennél, arról meg ne beszéljünk ha meg perceket vársz, jársz előre hátra a peronon, akkor utána majd kapod az utasoktól a fűtfát, hogy megint késik a vonat.
Összefoglalva az utasnak semmi nem jó. Ha hosszabb menetidőt csinálnak a járatnak (az állomási utascserék miatt) akkor az lesz a baj, hogy "mer ez a hülye vonat tetű lassú". Ha marad így ahogy van, akkor meg úgyis sietni fog a személyzet is, hogy minimális legyen a késés, csak annyit tartózkodjon az állomáson ami elő van írva. És akkor úgyis lesznek ilyen esetek.
Egyébként soha nem értettem minek tucatnyi kerékpárt felpakolni a vonatra. Személyszállító vonat, nem járműszállító. Annyi pénzből amennyibe kerül a kerékpárjegy már simán bérel a kedves utas az úti célján akár az egész családnak kerékpárokat.
Az is baj, hogy egyes utasok nagyon el vannak kényelmesedve. A vasút, busz közösségi közlekedési forma. Nem a vasútnak és a busztársaságnak kell alkalmazkodni az utashoz, hanem az utasnak hozzájuk. Igen ez így van. Ha nem tetszik lehet autóval menni. Ha azon a rohadt megállón 1 perc van fel és leszállásra, akkor igen hívok ismerőst, aki segít felcuccolni vagy megfogom azt a rohadt kerékpárt, felrakom a legközelebbi kocsiba és utána majd áttolom a kerékpárszállítóba. Nem pedig futok a kerékpárszállítóhoz, meg keresem a kalauzt stb.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.08.14. 08:48
Szerző: DWC
mlaszlo írta: (...)

Ennyit a MÁV modern biztonsági berendezéseiről.
Asszem, ma tényleg busszal megyek..

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.08.14. 08:14
Szerző: mlaszlo
jeek írta: Egyébként lassan 2 éve dolgozom MÁV-os körökben de ilyen panaszt vagy esetet, hogy ebből baleset adódott volna, hogy leszállás/felszállás közben elindult a vonat még nem hallottam.
Nem akarom újra elkezdeni ezt a témát, de ismét itt van két eset, amikor felszállás közben elindult a vonat:
"Tisztelt H-Start Ügyfélszolgálat!

Fiammal és családjával történt 08.12.én azaz tegnap az eset, s hozzám fordult, mint egykori MÁV-oshoz, hogy ez a felettébb életveszélyes produkció, miként eshetett meg velük!

A család 2 felnőtt és két 6-és 8 éves gyermek Káptalanfüredről Badacsonyba szeretett volna kirándulni kerékpárjaikkal (4db). A Káptalanfüredről 9.40 körül induló 19702 vonathoz mentek ki, ami késett 20 percet. Előzetesen nem volt információjuk, hogy a kerékpárszállító kocsi hol lesz a vonaton, csak a behaladáskor derült ki hogy a vonat végén, és a nagy paklikocsi. A kalauz segitőkészen sietett velük hátra, felment kinyitni belülről a nagyajtót, és a kerékpár elszedésében is segédkezett volna. Mindössze egy kerékpárt nyujtott fel a fiam, mikor a vonat megindult, a feleség két gyermek, és a többi bringa még lent. Szerencsére! Az eset vége az lett, hogy a kalauz visszalökte a fiamnak a bringát, akinek sikerült elkapni. (A kalauz is megdöbbent az esettől, mert vagy nem jutott esszébe a vészfék meghúzása, vagy nem volt a nagyteremben a közelében) A vonat így nélkülük elment, szerencsére nem történt nagyobb baj. Ha viszont a két gyereket az anyuka a szomszéd kocsiba felsegiti, és ő lent marad, senki nem garantálja, hogy a felügyelet nélküli gyerekek kiugranak, vagy mit csinálnak ijedtükben. Ebbe belegondolni is hátborzongató!

http://forum.index.hu/Article/jumpTree? ... &t=9169299

Némileg hasonló eset történt a minap az egyik elővárosi vonalon. Az utas kerékpárral és csomagokkal akart felszállni a vonatra. A kétkerekűt felrakta, aztán visszalépett a peronra a csomagokért. Visszaszállni már nem sikerült, mert a szerelvény mozgásba lendült. Azonnal a forgalmi irodába sietett, ott megtették amit tudtak, de mire a vonat a második megállójához érkezett (kb. negyedóra múlva), a kerékpárnak már hűlt helye volt. Az utas panaszkönyvet írt és kártérítést kér az eltűnt kerékpár miatt. A kalauz az esetből - állítása szerint - nem észlelt semmit.

Ennyit a MÁV modern biztonsági berendezéseiről.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.08.11. 10:02
Szerző: tomee87
Zoey írta:
jeek írta:A szabályzatban le van írva, ahol 2 oldalon is van peron, ott az utasnak kötelező az állomás vagy megálló épülete felőli oldalon leszállni, mivel onnan menesztik a vonatot, ha valaki a másik oldalon császkálódik le és elindul a vonat, akkor nem kell csodálkozni. Akik menesztik a vonatot csak az egyik oldalt látják és a vagonokba se látnak be, hogy valaki óhajt e még leszállni vagy sem.
Na én ezt pl. nem is tudtam, és mondjuk Szerencsen, ahol mindkét oldalon kiépített peron van, sosem gondolkodom azon, melyik oldalon szálljak le. Sőt, ha pl. a második vágányra érkezik a vonatom, és a harmadik vágányon áló szerelvényre akarok átszállni, biztos, hogy az álomástól távolabb eső oldalon fogok átszállni. És egyébként 50-ből 50 ember így is teszi, hiszen, amíg leszállnék az állomáshoz közelebb eső oldalon, az eslő és második vágány közti peronra, majd elmennék a vonat végéig, majd át a harmadik vágányra, addig a vonat el is indulna, én meg jól ott maradnék.
Büntetni nem büntetnek érte, de ha elindul a vonat és mondjuk ne adj Isten levágja a lábad. Ebben az esetben a MÁV-nak semmi felelőssége nincs, mert nem ők hanem te sértetted meg a szabályzatot. Ezért van ez a szabályzat megírva tulajdonképpen.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.08.11. 10:01
Szerző: tomee87
mlaszlo írta:
Csak a BKV-nál ha odacsuknak valakit, akkor azzal védekeznek, hogy van egy olyan szabály, felhívás a részükről, hogy "az indításjelző megszólalása után ne kísérelje meg a le- és felszállást, mert balesetveszélyes". Na most ha ezt az utasok betartanák, akkor sok esetben még a járműről se lehetne leszállni, mert alighogy kinyílik az ajtó, már szól a csengő.
Másik utasbarát lépés, amikor egy busznak kereszteződés előtt egy lámpánál van megállója és nem marad a megállóban nyitott ajtókkal a zöld jelzésig, hanem becsukja az ajtókat, előregurul 1-2 métert és áll még 1-2-3 percet a piros lámpánál.
Miskolcon az új Neoplan típusú buszokon fotocella van az ajtókon, tehát az ajtót nem a sofőr, hanem az automata rendszer zárja be, így odacsukás és siettetés teljesen kizárt, mert amíg van forgalom az ajtón, addig a fotocella úgysem tud csukni a mozgás miatt.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.08.11. 05:55
Szerző: mlaszlo
djlacee írta:
A BKV-nál is rendszeresen odacsukják az utasokat, még le se szállnak, de már nyomja a vezető a csöngőt
Nálunk KV-nál ez sofőrfüggő, van olyan sofőr, aki már a nyitás pillanatában megnyomja a csengőt is, és az addig szól, amíg mindenki nem szállt le/fel majd ajtó becsuk
Csak a BKV-nál ha odacsuknak valakit, akkor azzal védekeznek, hogy van egy olyan szabály, felhívás a részükről, hogy "az indításjelző megszólalása után ne kísérelje meg a le- és felszállást, mert balesetveszélyes". Na most ha ezt az utasok betartanák, akkor sok esetben még a járműről se lehetne leszállni, mert alighogy kinyílik az ajtó, már szól a csengő.
Másik utasbarát lépés, amikor egy busznak kereszteződés előtt egy lámpánál van megállója és nem marad a megállóban nyitott ajtókkal a zöld jelzésig, hanem becsukja az ajtókat, előregurul 1-2 métert és áll még 1-2-3 percet a piros lámpánál.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.08.10. 21:31
Szerző: djlacee
A BKV-nál is rendszeresen odacsukják az utasokat, még le se szállnak, de már nyomja a vezető a csöngőt
Nálunk KV-nál ez sofőrfüggő, van olyan sofőr, aki már a nyitás pillanatában megnyomja a csengőt is, és az addig szól, amíg mindenki nem szállt le/fel majd ajtó becsuk

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.08.10. 21:11
Szerző: Zoey
jeek írta:A szabályzatban le van írva, ahol 2 oldalon is van peron, ott az utasnak kötelező az állomás vagy megálló épülete felőli oldalon leszállni, mivel onnan menesztik a vonatot, ha valaki a másik oldalon császkálódik le és elindul a vonat, akkor nem kell csodálkozni. Akik menesztik a vonatot csak az egyik oldalt látják és a vagonokba se látnak be, hogy valaki óhajt e még leszállni vagy sem.
Na én ezt pl. nem is tudtam, és mondjuk Szerencsen, ahol mindkét oldalon kiépített peron van, sosem gondolkodom azon, melyik oldalon szálljak le. Sőt, ha pl. a második vágányra érkezik a vonatom, és a harmadik vágányon áló szerelvényre akarok átszállni, biztos, hogy az álomástól távolabb eső oldalon fogok átszállni. És egyébként 50-ből 50 ember így is teszi, hiszen, amíg leszállnék az állomáshoz közelebb eső oldalon, az eslő és második vágány közti peronra, majd elmennék a vonat végéig, majd át a harmadik vágányra, addig a vonat el is indulna, én meg jól ott maradnék.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.08.10. 19:32
Szerző: DWC
mlaszlo írta:A Gysev is hibázott, biztosan lesz következménye annak, hogy kimaradt a megálló, ugyanakkor ez szerintem kevésbé balesetveszélyes, mint amikre a MÁV-nál volt példa.
Ha a kétségbeesett utasok megpróbálnak leugrani, talán még veszélyesebb is..

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.08.10. 18:44
Szerző: mlaszlo
jeek írta: Ez is ördögi kör, de szinte minden nap látok olyan jelentéseket, hogy x állomáson azért késik a vonat, bizony 2-3 perceket, mert nagy utasforgalom, lassú az utascsere. Elég csak 8-9 ilyen állomás és már 20 perc késés garantált, az utascsere miatt. És akkor már pampognak az utasok, hogy 20 percet késik megint az a *** vonat. Nyilván a biztonságos közlekedést garantálva, de a MÁV-nak is célja lenne, hogy az indokolatlan állomáson tartózkodást csökkentsék.
Azt azért Te sem gondolod, hogy egy vezetőjegyvizsgáló vagy egy forgalmiszolgálattevő majd elfogja indítani a vonatot amikor látja, hogy fel-le szállnak? Akár börtönbe is kerülhet évekre, ha valakivel emiatt baj van.
Rengetegszer tapasztalom, hogy 10-15 ember leszáll folyamatosan sorban az ajtóknál és utána 20mp-ig senki, majd hirtelen megindul még 1-2 barom. Sőt a másik súlyos hiba az utasok részéről. A szabályzatban le van írva, ahol 2 oldalon is van peron, ott az utasnak kötelező az állomás vagy megálló épülete felőli oldalon leszállni, mivel onnan menesztik a vonatot, ha valaki a másik oldalon császkálódik le és elindul a vonat, akkor nem kell csodálkozni. Akik menesztik a vonatot csak az egyik oldalt látják és a vagonokba se látnak be, hogy valaki óhajt e még leszállni vagy sem.
Akkor valahogy úgy kellene megszerkeszteni a menetrendet, hogy belekalkulálni 2-3 perc állomáson tartózkodást ahol szükséges. Nem mondtam, hogy szándékosan indulnak el a vonatok ebben az esetben, valaki biztos hibázik, de ilyenekre akkor is volt már példa.
A Gysev is hibázott, biztosan lesz következménye annak, hogy kimaradt a megálló, ugyanakkor ez szerintem kevésbé balesetveszélyes, mint amikre a MÁV-nál volt példa.
A MÁV pedig látszólag nem igazán törekszik a biztonságra, különben nem járnának hétvégenként tömött vonatok, ugyanis az sem éppen biztonságos, amikor a kocsikban kint a peronokon is végig állnak az utasok. Na meg az is rendkívül biztonságos volt, amikor néhány éve januárban úgy engedték el Csajágról Székesfehérvár felé a személyvonatot, hogy borítékolható volt, hogy nem éri el az úti célját, hiszen az erős szélben az egész országban gondot okozott a hófúvás, az adott vonalszakasz pedig nyílt terep volt és tudták jól, hogy percek alatt méteres hótorlaszok jelenhetnek meg.

A BKV-nál is rendszeresen odacsukják az utasokat, még le se szállnak, de már nyomja a vezető a csöngőt és csukja be az ajtót. A 240E buszon szinte mindig látok ilyet és nem tudom miért, rohannak ott annyira a vezetők, hogy nem képesek megvárni az utascserét.