Oldal: 128 / 219

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.08.10. 17:56
Szerző: tomee87
mlaszlo írta:
LuciFerko azért nem hiszem hogy olyan csiga lassan szállt volna le a vonatról, alig egy hónapja írta, hogy Lepsénynél leszállás közben egyszer csak elindult a vonat. Mellesleg Érd-alsón már én is láttam olyat, hogy miközben még zajlott az utascsere a vonat finoman már elkezdett gurulni.
Ez is ördögi kör, de szinte minden nap látok olyan jelentéseket, hogy x állomáson azért késik a vonat, bizony 2-3 perceket, mert nagy utasforgalom, lassú az utascsere. Elég csak 8-9 ilyen állomás és már 20 perc késés garantált, az utascsere miatt. És akkor már pampognak az utasok, hogy 20 percet késik megint az a szar vonat. Nyilván a biztonságos közlekedést garantálva, de a MÁV-nak is célja lenne, hogy az indokolatlan állomáson tartózkodást csökkentsék.
Azt azért Te sem gondolod, hogy egy vezetőjegyvizsgáló vagy egy forgalmiszolgálattevő majd elfogja indítani a vonatot amikor látja, hogy fel-le szállnak? Akár börtönbe is kerülhet évekre, ha valakivel emiatt baj van.
Rengetegszer tapasztalom, hogy 10-15 ember leszáll folyamatosan sorban az ajtóknál és utána 20mp-ig senki, majd hirtelen megindul még 1-2 barom. Sőt a másik súlyos hiba az utasok részéről. A szabályzatban le van írva, ahol 2 oldalon is van peron, ott az utasnak kötelező az állomás vagy megálló épülete felőli oldalon leszállni, mivel onnan menesztik a vonatot, ha valaki a másik oldalon császkálódik le és elindul a vonat, akkor nem kell csodálkozni. Akik menesztik a vonatot csak az egyik oldalt látják és a vagonokba se látnak be, hogy valaki óhajt e még leszállni vagy sem.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.08.10. 17:45
Szerző: mlaszlo
jeek írta: Egyébként lassan 2 éve dolgozom MÁV-os körökben de ilyen panaszt vagy esetet, hogy ebből baleset adódott volna, hogy leszállás/felszállás közben elindult a vonat még nem hallottam.
Sokszor meg az utasok a hibásak, mert úgy szállnak le, mint a csigák, és nem azért mert nem bírnak, hanem azért, mert addig nem emelik fel a seggüket amíg meg nem áll a vonat vagy be nem fejezték a beszélgetést valakivel, na ilyenkor nem kell csodálkozni (a vonat nem vár....).
LuciFerko azért nem hiszem hogy olyan csiga lassan szállt volna le a vonatról, alig egy hónapja írta, hogy Lepsénynél leszállás közben egyszer csak elindult a vonat. Mellesleg Érd-alsón már én is láttam olyat, hogy miközben még zajlott az utascsere a vonat finoman már elkezdett gurulni.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.08.10. 17:41
Szerző: tomee87
mlaszlo írta:
A MÁV-nál csak olyan fordul elő, hogy miközben le- és felszállnak az utasok, elindul a vonat, ez tényleg sokkal biztonságosabb :)
Ilyen esetben a vezetőjegyvizsgáló a hibás, ami ugyanúgy van a GYSEV-nél is. Ha ez tényleg megtörténik és probléma is van belőle be kell panaszolni, esetleges orvosi látlelettel és biztos, hogy az a jegyvizsgáló munkanélküli lesz és természetesen utasbiztosítás is van.
Egyébként lassan 2 éve dolgozom MÁV-os körökben de ilyen panaszt vagy esetet, hogy ebből baleset adódott volna, hogy leszállás/felszállás közben elindult a vonat még nem hallottam.
Sokszor meg az utasok a hibásak, mert úgy szállnak le, mint a csigák, és nem azért mert nem bírnak, hanem azért, mert addig nem emelik fel a seggüket amíg meg nem áll a vonat vagy be nem fejezték a beszélgetést valakivel, na ilyenkor nem kell csodálkozni (a vonat nem vár....).

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.08.10. 17:35
Szerző: mlaszlo
jeek írta:http://www.nyugatmagyar.hu/soproni_hire ... n/2234412/
Nem állt meg a vonat Harkán, fennmaradtak az utasok

Ez az ami a MÁV-Startnál aligha történhetne meg, a modern biztosítóberendezési és forgalomirányítási technológiának köszönhetően. A szolgálat nélküli, "táblás megállóhelyeken" is biztosítóberendezés biztosítja a vonatok megfelelő és biztonságos közlekedését a MÁV vonalakon.
A MÁV-nál csak olyan fordul elő, hogy miközben le- és felszállnak az utasok, elindul a vonat, ez tényleg sokkal biztonságosabb :)

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.08.10. 17:31
Szerző: tomee87
http://www.nyugatmagyar.hu/soproni_hire ... n/2234412/
Nem állt meg a vonat Harkán, fennmaradtak az utasok

Ez az ami a MÁV-Startnál aligha történhetne meg, a modern biztosítóberendezési és forgalomirányítási technológiának köszönhetően. A szolgálat nélküli, "táblás megállóhelyeken" is biztosítóberendezés biztosítja a vonatok megfelelő és biztonságos közlekedését a MÁV vonalakon.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.08.10. 11:29
Szerző: mlaszlo
djlacee írta: Főleg kijutni a Blaha Lujza térről az Új Köztemetőhöz. Több, mint 1 óráig tart villamossal, de busszal sem gyorsabb, csak ott még ki is rázza a beledet a kockaköves út
Valóban, a 28-as villamossal nem két perc, mire végig lehet utazni a vonalon, a legrosszabb a Kőbányai rész, ott 10-15 km/h sebességgel döcög végig. A 37-es jobb lenne (gyorsabb és az utazó közönség is barátságosabb), de az meg csak csúcsidőben közlekedik. Tiszta marhaság ez a betétjáratozás is. A 28-as is van amikor egy megállóval kevesebbet megy csak a temetőnél és ehhez kitalálták hogy az legyen 28A, biztos hatalmas költségmegtakarítás, hogy 100m-rel kevesebbet megy a villamos.
A Fehérvári úton is megvárják míg teljesen használhatatlan lesz pálya, pedig ott csak kb. kétszer 100 m-t kellene egy kicsit rendbe hozni, hogy ne lépésben menjen át ott a villamos, mert emiatt most két helyen is lekési a zöld lámpát.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.08.10. 11:14
Szerző: djlacee
mlaszlo írta:Ez jó kérdés. Azt olvastam, hogy az utánuk vásárolt Ganz ICS villamosok sem éppen a legkorszerűbbnek számítottak már a vásárláskor sem, a rendelkezésre állásuk sem a legjobb volt. Ezt ma is lehet tapasztalni, hogy azok a vonalak amelyeken ilyen villamosok közlekednek, sokkal kiszámíthatatlanabbak.
Főleg kijutni a Blaha Lujza térről az Új Köztemetőhöz. Több, mint 1 óráig tart villamossal, de busszal sem gyorsabb, csak ott még ki is rázza a beledet a kockaköves út

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.08.10. 11:09
Szerző: mlaszlo
djlacee írta:
index írta:Műszakilag viszont már kezdettől elavultak voltak, lassúak, nehézkesek, nehéz volt velük elindulni és fékezni, ráadásul zajosabbak is voltak az átlagnál. A kocsik végsebessége pedig csak 40 km/óra körül alakult.
Akkor minek gyártottak 181 darabot?
Ez jó kérdés. Azt olvastam, hogy az utánuk vásárolt Ganz ICS villamosok sem éppen a legkorszerűbbnek számítottak már a vásárláskor sem, a rendelkezésre állásuk sem a legjobb volt. Ezt ma is lehet tapasztalni, hogy azok a vonalak amelyeken ilyen villamosok közlekednek, sokkal kiszámíthatatlanabbak.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.08.10. 10:56
Szerző: djlacee
index írta:Műszakilag viszont már kezdettől elavultak voltak, lassúak, nehézkesek, nehéz volt velük elindulni és fékezni, ráadásul zajosabbak is voltak az átlagnál. A kocsik végsebessége pedig csak 40 km/óra körül alakult.
Akkor minek gyártottak 181 darabot?

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.08.10. 10:51
Szerző: mimi
Több is van Szegeden, a felújítások miatt ezek közlekednek.