Re: K
HozzászólásElküldve:2011.07.28. 17:55
A metrópótlás is tragédia. Egyre jobban szét van túrva KöKi, tájékoztatás csak minimális van, hogy mi hol, merre, meddig..
jeek írta:Miért az 1960-as évekbeli régi Bhv vonatok szaladgálnak pl. Miskolc-Nyíregyháza vonalon? Az utazóközönség miatt. Egyszer el kell utazni arrafelé, Taktaköz, Rakamaz után, Görögszállás és meg kell nézni az utazóközönséget.Ezen a vonalon utazok heti rendszerességgel suli időszakban
Annyit mondok csak, hogy általában jegy nélkül utaznak, az üléseken állnak cipőstől, a napraforgómagot szétszórják, ruházatuk szennyezett stb.
jeek írta:Nem is olyan rég, a MÁV callcenterében felhívott minket egy úr Svédországból. Jöttek Magyarországra nyaralni. Jegyeket foglalt le IC-kre. Elmondanám, hogy 0 azaz 0db teljesárú menetjegy volt, mert EU-s tagállamból jött, gyerekkel és megillette őket különféle kedvezmény. Na ez a nem normális kéremszépen! Ez az óriási veszteség a közlekedési cégeknek, mert azt SENKI nem fizeti meg, hogy az EU-ból átjön xy és ingyen vagy épp kedvezményesen utazik nálunk. Biztos, hogy ezért Svédország vagy az EU egy Ft-ot sem adott a MÁV-Startnak.A tömegközlekedésnek elméletileg nem a nyereségről kellene szólnia. A kedvezményeket elvehetjük, de akkor ki fogja a vasutat választani, ha még 400.-Ft-os benzin mellett is olcsóbb lehet autóval menni? Amióta a Volánbusznál jelentősen emelték a kilóméterdíjszabást, azóta itt Érden jelentős utasszámcsökkenés volt, szinte már csak diákok használják a buszt, mert majdnem 21 ezer forint a teljes árú bérlet Budapestre és az csak arra a szakaszra jó. Egy két tagú családnál ez már 42 ezer forint, hozzá még a BKV bérlet újabb 20 ezer forint. Több mint 60 ezer forint havonta tömegközlekedésre. Meg lehet csinálni ezt a MÁV-nál is, de az biztos, hogy még kevesebben utaznának vonattal, bevételnövekedés sem lenne tőle, mert amennyivel több pénz folyna be, annyi utast el is veszítenének.
Ha végigmész egy vonaton akkor 30 emberből 25 biztos, hogy valamilyen kedvezménnyel vagy teljesen ingyen utazik. Mi elvárjuk a 100%-os tökéletes szolgáltatást, amikor csak töredékét fizetjük a szolgáltatásért?
A múltkor olvastam egy kimutatást, a Miskolc Városi Közlekedési Zrt. bevételének csak 60%-a származik a jegy és bérletbevételekből, pont a sok indokolatlan kedvezmény miatt, a többit a cégnek magának kell kigazdálkodni (mivel az állami/önkormányzati támogatás nem fedezi ezt).
Én nem vagyok a MÁV pártján, nem vagyok az utas pártján sem, én annak a pártján vagyok, hogy amíg ennyi indokolatlan és sok kedvezmény van, ami itt Magyarországon szinte példátlanul sok, addig ne várjunk el tökéletes szolgáltatást, mert nincs miből. Furcsán és hihetetlenül hangzik, de a magyar közösségi közlekedés leginkább a rengeteg indokolatlan kedvezmények miatt tart ott, ahol tart. És ezért nem a dolgozókat, cégeket, hanem magát az államot kell hibáztatni....
jeek írta: Azért az utasokat, utazóközönséget ne hagyjuk ki a buliból. Mert részben ők tehetnek arról, ahogyan kinéznek a tömegközlekedési járművek ma Magyarországon.Részben igazad van, vannak olyan vonalak, ahova nem érdemes a legújabb járműveket kiadni, ilyen a BKV-nál pl. a 24-es és 28-as villamos. Ugyanakkor mikor felszállsz egy buszra, vonatra, akkor azért azt meg lehet állapítani, hogy pl. a szétszórt szotyola pár órája-pár napja lehet ott vagy a fekete kosz az ablakon már hosszú évek eredménye. Amikor az ülés fölötti csomagtartóra felteszek egy táskát, utazás végén levéve pedig fekete-zsíros foltokat találok rajta, amit többszöri mosás után sem lehet kiszedni belőle, akkor az nem azért került oda, mert a végállomáson nem fért bele egy takarítás, hanem azért mert ki tudja hány éve nem törölték át és vastagon van rajta a zsíros kosz. A kocsi felső részén lévő burkolat sem az utasok miatt lesz fehér-vaj szín helyett szürkés-feketés.
Miért az 1960-as évekbeli régi Bhv vonatok szaladgálnak pl. Miskolc-Nyíregyháza vonalon? Az utazóközönség miatt. Egyszer el kell utazni arrafelé, Taktaköz, Rakamaz után, Görögszállás és meg kell nézni az utazóközönséget.
Annyit mondok csak, hogy általában jegy nélkül utaznak, az üléseken állnak cipőstől, a napraforgómagot szétszórják, ruházatuk szennyezett stb.
Egy közlekedési vállalatnak sincs arra kapacitása, hogy minden induló járatot, rendre kitakarítsa ilyen utasok mellett. És egy közlekedési vállalat sem fogja bevállalni, hogy ilyen utasok alá a legújabb, legmodernebb járművet rakja.
Megoldás? Amit már említettem.. a rohadt indokolatlan (3 gyerek után járó, magasabb családi pótlék után járó, hátrányos helyzet után járó stb.) 90%-os utazási kedvezmény megszüntetése.
Biztos vagyok benne, hogy azalatt a háromnegyed óra takarítási idő alatt, Ti sem tudnátok csili-vilire kitakarítani egy járművet (busz vagy vonat), mert az max arra elég, hogy felmoss benne és kész (mert ha 1-2 csepp víz van a padlón a vonaton, amikor beáll a vágányra, akkor már jön az utaspanasz, hogy balesetveszélyes, büntessék meg a takarítókat).
Mindegyik közlekedési cég ugyanúgy használja a járműveket, csak legfeljebb az utazóközönség más vagy épp a járatsűrűség más. A BKV buszai is napi szerintem 3-4 órát, ha állnak (pihennek) ez is miért van, mert ha lecsökkentik a 2 perces követési időt 3 percre, akkor az elkényelmesedett pesti utazóközönség rögtön ríííí, hogy ritkán járnak a buszok.
mlaszlo írta: Szerintem nem a kor számít, hanem hogy milyen cég használta és milyen volt a karbantartás.Azért az utasokat, utazóközönséget ne hagyjuk ki a buliból. Mert részben ők tehetnek arról, ahogyan kinéznek a tömegközlekedési járművek ma Magyarországon.
mlaszlo írta:Ráadásul szerintem az ülések elhelyezése sem a legoptimálisabb.jeek írta: Ne is!Szerintem nem a kor számít, hanem hogy milyen cég használta és milyen volt a karbantartás. Itt vannak a BKV-nál a Volvo buszok, némelyik alig 5 éves, de szakadtabban néz ki és rosszabb állapotban van, mint egy 20 éves Ikarus.Ilyen kocsijai vannak a MÁV-nak is egyébként, igaz már a MÁV-Nosztalgia Kft-é. Nosztalgiakocsikat csináltak belőle és nosztalgia utazások során jár a vonatok szerelvényeiként. "Őskövületi" darabok már ezek.
Ezek a szóban forgó vasúti kocsik lehet hogy öregebbek, de nekem utas barátabbnak tűnnek. Lehet, hogy az ún. Halberstadtti kocsik fiatalabbak, modernebbek, de utasok szemszögéből sokkal rosszabb velük utazni, mint ezekkel a régebbi német kocsikkal. A Halbiknak még a MÁV régi kocsijainál is magasabb a padló szintje, fiataloknak nem akadály, de idősebbek hogy küzdjék fel magukat? Valamint az utastérben kevesebb a nyitható ablak is. Nem tudok ki tervezte ezeket a kocsikat, hova kellett ilyen magas padlószint.
jeek írta: Ne is!Szerintem nem a kor számít, hanem hogy milyen cég használta és milyen volt a karbantartás. Itt vannak a BKV-nál a Volvo buszok, némelyik alig 5 éves, de szakadtabban néz ki és rosszabb állapotban van, mint egy 20 éves Ikarus.Ilyen kocsijai vannak a MÁV-nak is egyébként, igaz már a MÁV-Nosztalgia Kft-é. Nosztalgiakocsikat csináltak belőle és nosztalgia utazások során jár a vonatok szerelvényeiként. "Őskövületi" darabok már ezek.
jeek írta:Lehet, szívesebben utaznék ilyenekkel, mint a Borsodban jelenleg használtakkal.Zoey írta:Ne is!djlacee írta:nálunk ez az alap (vagy a halberstadti kocsik), klíma mondjuk ezekben sincs
http://www.youtube.com/watch?v=gKXgZKQl-j4
Ááá, cseppet sem irigykedünk...Ilyen kocsijai vannak a MÁV-nak is egyébként, igaz már a MÁV-Nosztalgia Kft-é. Nosztalgiakocsikat csináltak belőle és nosztalgia utazások során jár a vonatok szerelvényeiként. "Őskövületi" darabok már ezek.