Re: Közösségi közlekedés
HozzászólásElküldve:2016.02.01. 07:33
A Fonódó egy rémálom. Főleg ha dolgod van, és sietsz.
djlacee írta:Nyilván sok olyan eset van, amikor feladatunk elvégzéséhez nélkülözhetetlen a gépjármű. Mégis, az a véleményem, sokan csak és kizárólag saját kényelmük miatt járnak autóval, akár egyedül, ezzel indokolatlanul feltartva a forgalmat, szennyezve a környezetet, és élhetetlenné téve rengeteg ember, állat, és növény életterét.Van benne kényelem is, de sok esetben az idő is közrejátszik és hogy biztosan célhoz érj. A fővárosi tömegközlekedés nem megbízható. A kötöttpályás közlekedésben nincs olyan nap, hogy ne lenne valami fennakadás, akár baleset, akár műszaki probléma miatt, utóbbi a gyakoribb. A villamosok mellett a párhuzamos buszközlekedést szinte mindenhol felszámolták, valahol jogosan is, de ezzel kizárták azt a lehetőséget, hogy ha fennakadás van, más útvonalon eljusson az utas a céljához. Lehet várni, mire esetleg egy pótlóbuszt küldenek, ha küldenek vagy lehet gyalogolni.
Persze nálunk "vidéken" sincs ez másként... Azt azért sokaknak tudni kéne, a buszok akkor is járnak, ha nem ülünk rajta.
http://www.ikvahir.eu/dugoban-all-a-varos/12781
djlacee írta:érdekes, a pesti rokonom 3 gyerekes családdal megvan gépkocsi nélkül, sőt, a szülőknek még kerékpárjuk sincsIgen, ők a szabályerősítő kivételek. Én autózom és bringázok. Mindenkinek jól kell járnia és ez lehetséges is. Meg kell találni az egyensúlyt, aminek az a lényege, hogy autóra is szükség van a városban, meg a bicikli is jó, ha van. Ma már az autók egyre kevésbé szennyezik a környezetet és a jövőben ez méginkább így lesz. Erre tehát nem fogható a kitiltásuk a városból. Viszont biciklivel és BKV-val sok minden nem elszállítható, amihez autó kell. Én több mélygarázst vagy parkolóházat létesítenék, bicikliutat meg ott, ahol elfér (nem az autósávban és nem a járdán).
Pasa írta:érdekes, a pesti rokonom 3 gyerekes családdal megvan gépkocsi nélkül, sőt, a szülőknek még kerékpárjuk sincsdjlacee írta:jaj egek, pont arról van szó, hogy autó nélkül is van életPersze, hogy van. Falun 70 év felett.
djlacee írta:jaj egek, pont arról van szó, hogy autó nélkül is van életPersze, hogy van. Falun 70 év felett.
Pasa írta:jaj egek, pont arról van szó, hogy autó nélkül is van életdjlacee írta:Már ne is haragudj Pasa, de az ódon 150 éves házak között eleve a gépjárműveknek nincs semmi keresnivalójukAha. Tehát akkor költözzön ki onnan mindenki és legyen skanzen? Vagy gondolod, hogy a belvárosban majd csak biciklin járnak a vezérigazgatók, nyugdíjasok, bevásárlók? Nem éltél ilyen helyen, ez látszik...
djlacee írta:Már ne is haragudj Pasa, de az ódon 150 éves házak között eleve a gépjárműveknek nincs semmi keresnivalójukAha. Tehát akkor költözzön ki onnan mindenki és legyen skanzen? Vagy gondolod, hogy a belvárosban majd csak biciklin járnak a vezérigazgatók, nyugdíjasok, bevásárlók? Nem éltél ilyen helyen, ez látszik...
djlacee írta:??? a gépjármű legyen az elsődleges közlekedési forma a városbanEgy olyan városban, mint Budapest, jól meg kell gondolni ezt. Az nem megy, hogy mindenhol biciklisek csalinkázzanak a szűk, 100-150 éves utcákon az autók között, mert egyszerűen nem férnek el. A másik meg az, hogy a sok buszsáv miatt a főutakon baromi dugók vannak, miközben a buszsávon nem közlekedik semmi. Na meg az egyre több felesleges villamosvonal, amihez a helyet szintén az úttestből veszik el. Ésszerűtlen dolgok ezek, mert bár jó dolog a biciklizés (bár szerintem értelmes ember a poros, büdös belvárosban nem bringázik), de meg kell találni a megfelelő mértéket, ami mindenkinek jó és nem okoz feszültséget. Na, ez az elmúlt 10-15 évben nagyon nem sikerült.