Na nem is tudtam, hogy ilyen menő vonatok járnak már a Balatonra is. Eddig csak a Budapest-Hatvan-Eger vonalon találkoztam velük. Ez a kedvencem, nagyon komfortos, kijelzős meg bemondós, high-tech.
Bp.-Eger között valóban sokszor két kocsival közlekednek, nem gondolnám, hogy a Balatonon is, bár nincsenek arra felé tapasztalataim ezen a téren. Viszont ezekben a vonatokban két kocsi nem ugyanakkora, mint más vonatokon, szerintem ezek nagyobb méretű kocsik.
A Salgótarjánba közlekedő 6341-es motorvonatok igen kényelmesek, van légkondi, illatosító meg minden, sajnos erre, Miskolc fele, na meg Szabolcsban a leggagyibb szerelvények járnak...

(komolyan mondom el vagyok kápráztatva, amikor néha napján egy 6341-essel utazok, nem hogy még Desiro-val)