Oldal: 135 / 219

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.07.11. 21:23
Szerző: Zoey
PooLee írta:A Budapest-Hatvan vonalon Flirt-ök járnak.
Bocs, így ránézésre nekem tök ugyanolyanok, típust pedig nem tudtam, ezért gondoltam a képek alapján, hogy arra is Desiro-k járnak. A Flirt amúgy milyen gyártmány és miben különbözik a Desiro-tól?

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.07.11. 21:14
Szerző: PooLee
A Budapest-Hatvan vonalon Flirt-ök járnak, Tapolca felé azonban Desiro-k (ahogyan pl. Bp-Esztergom között is). Ez persze nem változtat a lényegen. A félreértés szerintem a cikk írói illetve a vasúttársaság között annyi csupán, hogy ilyenek jellemzően Székesfehérvár és Tapolca között közlekednek (valóban 2-3 van összecsatolva). A főváros és a Balaton északi partja között közvetlenül azonban "hagyományos" kocsikból állítják ki. Ennyi.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.07.11. 21:10
Szerző: mlaszlo
Zoey írta:Na nem is tudtam, hogy ilyen menő vonatok járnak már a Balatonra is. Eddig csak a Budapest-Hatvan-Eger vonalon találkoztam velük. Ez a kedvencem, nagyon komfortos, kijelzős meg bemondós, high-tech. :)
Bp.-Eger között valóban sokszor két kocsival közlekednek, nem gondolnám, hogy a Balatonon is, bár nincsenek arra felé tapasztalataim ezen a téren. Viszont ezekben a vonatokban két kocsi nem ugyanakkora, mint más vonatokon, szerintem ezek nagyobb méretű kocsik.
A Salgótarjánba közlekedő 6341-es motorvonatok igen kényelmesek, van légkondi, illatosító meg minden, sajnos erre, Miskolc fele, na meg Szabolcsban a leggagyibb szerelvények járnak... :S (komolyan mondom el vagyok kápráztatva, amikor néha napján egy 6341-essel utazok, nem hogy még Desiro-val)
Egy ideje minden nyáron megjelennek ezek a vonatok a Balatonnál is, amikor az Esztergomi vonalon kevesebb kocsi is elég, amióta pedig megérkeztek a görög desirok is, azóta a téli menetrendben is vannak desiro vonatok hétvégenként, illetve idén először a déli parton is megjelent a desiro, hétvégenként a Siófok Expresszt alkotják ezek a motorvonatok.
Téli időszakban elég is a desiro kapacitása az északi parton, de nyáron hétvégenként nagyon sokszor kevés a kétkocsis vonat, főleg így hogy a kisebb megállóhelyeken csak ezek a vonatok állnak meg. Pár éve még nem volt gond, mert akkor voltak minden megállóhelyen megálló normál kocsikból összeállított személyvonatok is a fővárosba, de ezek száma jelentősen, indokolatlanul lecsökkent. A desirok kapacitása meg kevés arra, hogy nyáron a kisebb megállóhelyek forgalmát kiszolgálja.
Persze ezeknek a MÁV szerinti fejlesztéseknek meg is van az eredménye, egyre kevesebben utaznak vonattal. Régebben nem 6-9 kocsival mentek a vonatok, hanem gyakran 10-12 kocsival és mind szépen tele volt, olyanok is, amik mindenhol megálltak. Lassan majd elérik, hogy még az egy kocsis desiro is elég lesz.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.07.11. 20:51
Szerző: Zoey
Na nem is tudtam, hogy ilyen menő vonatok járnak már a Balatonra is. Eddig csak a Budapest-Hatvan-Eger vonalon találkoztam velük. Ez a kedvencem, nagyon komfortos, kijelzős meg bemondós, high-tech. :)
Bp.-Eger között valóban sokszor két kocsival közlekednek, nem gondolnám, hogy a Balatonon is, bár nincsenek arra felé tapasztalataim ezen a téren. Viszont ezekben a vonatokban két kocsi nem ugyanakkora, mint más vonatokon, szerintem ezek nagyobb méretű kocsik.
A Salgótarjánba közlekedő 6341-es motorvonatok igen kényelmesek, van légkondi, illatosító meg minden, sajnos erre, Miskolc fele, na meg Szabolcsban a leggagyibb szerelvények járnak... :S (komolyan mondom el vagyok kápráztatva, amikor néha napján egy 6341-essel utazok, nem hogy még Desiro-val)

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.07.11. 19:50
Szerző: mlaszlo
Horror volt vonattal utazni a hétvégén

Nincs vízosztás, embertelen a tömeg, óriási késésekkel járnak a vonatok és még a klímával rendelkező vonatokon sem működik igazán a légkondi. Ezek a legfőbb problémák melyeket a hétvégi hőségriadó alatt a MÁV vonataival utazók összegyűjtöttek. A MÁV Start kommunikációs osztálya szerint ők mindent megtesznek utasaik komfortérzetének emeléséért, a felsorolt problémák pedig a legtöbb esetben nem is igazán problémák.

Ez a MÁV-Start hihetetlen, a cikkben szó van az Észak-Balatoni vasútvonalról, ahol utasok azt írták, a kétkocsis piros személy vonaton nem volt klíma, ablakot nem lehetett nyitni. Gondolom a Desiro vonatokról lehet szó. A MÁV-Start pedig azt írja, hogy nincs kétkocsis szerelvény a Balatonnál, minden vonat 6-9 kocsival megy. Akkor ezek mik ha nem kétkocsis vonatok?
http://forum.index.hu/Article/viewArtic ... &t=9169299
A távolsági gyorsvonatok valóban 6-9 kocsisak, csak azok a kisebb megállóhelyeken nem állnak meg kb. két éve, amióta átvariálták a menetrendet, ott csak a helyi személyek állnak meg, illetve egy-egy távolsági vonat reggel és este. Egyéb időpontban lehet a kétkocsis Desiro-val bezötykölődni Székesfehérvárra és ott átszállni egy másik személy vonatra ami tovább megy a fővárosba.

Egyébként valóban horror a vonat közlekedés az északi parton. Nem elég az utasbarát átszállásos megoldás, rendszeresen 30-60 percet késnek a vonatok. Régebben max. 15-20 perces késések voltak, most az a szerencse, ha csak ennyit késik a vonat.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.07.11. 10:10
Szerző: markfelt

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.07.10. 18:41
Szerző: mlaszlo
Most vasárnap délután a csúcsban kigyulladt a Balaton Volán egyik autóbusza Budapest irányába az Érdi lehajtónál:
http://galeria.index.hu/bulvar/2011/07/ ... age_size=l

A jármű teljesen kiégett és az M7-es forgalma is leállt.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.07.07. 15:15
Szerző: DWC
mlaszlo írta:ahol nincs ülés ott teli ablak van, ami nem nyitható.
Az a kedvencem.. :(

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.07.07. 15:08
Szerző: mlaszlo
DWC írta:A BKV légkondicionálói semmit sem érnek. Sokkal hasznosabb, ha az ember inkább kinyitja az ablakot. Legalább jön be némi friss szmo.., akarom mondani, levegő.
Régi buszokon ez megoldás, de a Volvo-kon mit nyitsz ki, főleg az első szériás sárga kapaszkodósokon? Az ablak talán egy nyolcada ha nyitható, szinte semmit nem ér, ráadásul ahol nincs ülés ott teli ablak van, ami nem nyitható.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.07.07. 15:03
Szerző: DWC
A BKV légkondicionálói semmit sem érnek. Sokkal hasznosabb, ha az ember inkább kinyitja az ablakot. Legalább jön be némi friss szmo.., akarom mondani, levegő.

Nekem újabban a 33E+103+vonat kombinációjával gyűlik meg a bajom. Napközben abszolút nincs összehangolva a menetrend. A 103 a budai oldalon se halad rendesen, a Könyves Kálmán meg ha beáll+kifogjuk az összes lámpát (vajon miért is van dugó?), esélyem sincs elérni a vonatot. Viszont integethetek neki, mert látom elmenni.. Ha Nagytétényben megvárom a vonatot, ami elhoz Kelenföldig, esélyem sincs elcsípni a sajátomat, Ferencvárosban. (Viszont legalább gyors.) Volán busszal hazajönnöm nem érdemes, mert az 1 órát szenved hazáig, és ugyanott vagyok vele, mintha megvárnám a következő vonatot. Ja, nem, +155 Ft (a diák), lerepül a fejem a huzattól, és ha szerencsém van, nem előzi be a következő vonat.. Pedig egész közel van a munka- és a lakhelyem. Légvonalban..