Oldal: 136 / 219

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.07.07. 14:59
Szerző: mlaszlo
Kíváncsi lennék hány milliót dobott ki a BKV a Volvo buszok légkondicionálóra, mert én még egy olyan buszon nem utaztam, amin hűvösebb lett volna. Többnyire egyáltalán nincs bekapcsolva, amelyiken esetleg megy, azon meg olyan mintha inkább fűtene, mint hűtene. Nem tudom alapból gyengék vagy nincsenek megfelelően karbantartva, de így nem sok értelme volt erre pénzt kiadni. Persze az utasokat közterületesekkel kell ellenőrizni, de érdekes módon a vezetőséget senki nem ellenőrzi, hogy ilyenekre nem figyel oda a BKV.
Tegnap meg nem állt meg a busz a megállóban, hiába jeleztünk már jóval előre. Mire előrementünk a sofőrhöz a busz végéből, addigra már a következő megállóhoz ért és mentegetőzött, hogy rossz a visszajelző a vezetőfülkében és nem látja ha valaki jelzett. BKV, havi tízezerért Önnek ennyi jár ....

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.06.06. 10:02
Szerző: DWC
Lassan tényleg csak a teleport fog rendesen közlekedni Bp.-en, meg a lábbusz.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.06.06. 09:37
Szerző: mlaszlo
Már a fogaskerekűvel is gondok vannak:
Átmenetileg kivonják a forgalomból a fogaskerekűt

Keddig kivonják a forgalomból a fogaskerekű összes szerelvényét, miután az egyiken szombaton kagylós tengelytörés következett be, és a Gyöngyvirág úti megállónál kisiklott a jármű. Mind a hét szerelvényt megvizsgálják, mert a BKV vezérigazgatója szerint a metrókhoz hasonlóan azok is nagyon elhasznált állapotban lehetnek.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.05.21. 08:36
Szerző: mlaszlo
jeek írta:
Miskolcon ezt is megoldották az úgynevezett kiemelt ellenőrzések keretében, amikor egy megállóban 8-9 ellenőr áll, rendőri kísérettel.
Főként hétvégén éjszaka csinálják ezt, amikor még éjfél és hajnal 1 körül is tömeg van a buszokon, megállítják a megállóban a buszt és addig nem megy tovább míg mindenkit le nem ellenőriztek (akinek nincs jegye rögtön szállítják le, ha ellenkezik megy a rendőr) ez kb. +2-3 perc többlet menetidő, de legalább a bliccelőket kiszúrják :D
Az éjszakai járatokon a BKV-nál is szigorúbb az ellenőrzés, van amikor a busz összes ajtajánál biztonságiak vannak és csak jeggyel vagy bérlettel lehet felszállni.
Mindenesetre a forgalmasabb vonalakon ilyen ellenőrzést nem nagyon lehet bevezetni, nem kis felháborodás lenne, ha csúcsidőben egy tömött buszt vagy villamost emiatt leállítanának.

A metrónál meg most olvasom, hogy nem azok a kocsik lesznek leállítva, amelyeknél a tűzesetek jelentkeztek, hanem a 2-es metró felújításakor teljesen felújított kocsikat vonják ki a forgalomból, mert nem a kocsik állapotát, hanem életkorát nézték csak ...

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.05.20. 20:10
Szerző: tomee87
mlaszlo írta: Amúgy szerintem mindegy, hogy tömött busz vagy villamos, egyiken sem kényelmes utazni. Persze ennek is megvan az előnye, nem fér fel az ellenőr a járműre :D :D
Miskolcon ezt is megoldották az úgynevezett kiemelt ellenőrzések keretében, amikor egy megállóban 8-9 ellenőr áll, rendőri kísérettel.
Főként hétvégén éjszaka csinálják ezt, amikor még éjfél és hajnal 1 körül is tömeg van a buszokon, megállítják a megállóban a buszt és addig nem megy tovább míg mindenkit le nem ellenőriztek (akinek nincs jegye rögtön szállítják le, ha ellenkezik megy a rendőr) ez kb. +2-3 perc többlet menetidő, de legalább a bliccelőket kiszúrják :D
mlaszlo írta:Pótlás tekintetében egyébként a BKV sincs a helyzet magaslatán.
Magával a pótlással nincs gond, tegnap is rögtön ellepték a megállókat az MVK Információ láthatósági mellényt viselő emberkék akik rögtön tájékoztatták a jónépet, hogy mivan. A gond csak annyi volt, hogy lassan érkeztek meg a pótló buszok emiatt ritkábban jártak, mint a villamosok, mire meg már lett elég busz a pályán, újraindult a forgalom :D

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.05.20. 19:55
Szerző: mlaszlo
jeek írta: De ott legalább jár a villamos. Miskolcon a több milliárd Ft-ból felújított villamospályán szinte minden nap valami gond van és leáll a forgalom. Leszakad a felsővezeték, szorul a villamos kereke, felválik a burkolat ..stb. Nah ilyenkor a 2-3 percenként járó villamosok helyett van a 4-5 percenként járó villamospótló busz full tömve.
Igen, azt olvastam. Nem mentség, de amikor a Combino villamosok érkezése előtt a körutat felújították, akkor egy jó ideig ott is nagyon sok gond volt, felsővezeték szakadás és egyéb esemény.
Pótlás tekintetében egyébként a BKV sincs a helyzet magaslatán, néhány hete valamilyen esemény miatt leállt a körúti villamos a Moszkva tér és az Oktogon között kb. 1 órára. Ezalatt egy pótlóbuszt láttam, az is egy Ikarus 260-as szóló busz volt, kimondottan sokat segített az utasokon.
Amúgy szerintem mindegy, hogy tömött busz vagy villamos, egyiken sem kényelmes utazni. Persze ennek is megvan az előnye, nem fér fel az ellenőr a járműre :D :D

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.05.20. 19:24
Szerző: tomee87
mlaszlo írta:
A 2-es villamoson is nagyon érezni, hogy kevesebb szerelvény van kint, május előtt sem volt az a kimondottan megbízható, sűrű járat, de azóta még rosszabb lett, tegnap napközben amikor 5 percenként kellene járnia, 11 percet vártam rá, természetesen full tömött villamos érkezett és nem egyedi eset, mert szembe se jött hamarabb villamos. A 7-es 173-as járatokon is érződik, hogy nincs elég jármű, szóval ami papíron +10mp vagy 1-2 perc, az gyakorlatban jóval több időt jelent.
De ott legalább jár a villamos. Miskolcon a több milliárd Ft-ból felújított villamospályán szinte minden nap valami gond van és leáll a forgalom. Leszakad a felsővezeték, szorul a villamos kereke, felválik a burkolat ..stb. Nah ilyenkor a 2-3 percenként járó villamosok helyett van a 4-5 percenként járó villamospótló busz full tömve.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.05.20. 18:56
Szerző: mlaszlo
djlacee írta:Azt mondták, 10mp -el kell többet várni egy szerelvényre
Ez akkor lenne igaz, ha a jelenleg kiadott menetrendet néznénk és valóban aszerint járnának a szerelvények, de hát a BKV-nál szerintem nincs olyan vonal, amelyik a kiadott menetrend szerint közlekedne, mert nem sikerül annyi üzemképes járművet kiadni, mint amennyire szükség lenne.
A cikkben azt írják, hogy kb. 300 kocsira van szükség a 369-ből, hogy kiadják a megfelelő járműmennyiséget, ebből kiesik 43, marad 326, amiből borítékolható hogy egy jelentős része üzemképtelen vagy felújításon, vizsgán van. Most, hogy még több kocsijuk van, így se sikerül a jelenlegi menetrendet tartani, napközben 5 percenként kellene járnia és bár nagyon ritkán utazom metróval, de általában 6-7 percet kell várni a következőre. Tehát ez a 10mp-el többet kellene várni akkor lenne igaz, ha a szükséges üzemképes járműállomány rendelkezésre állna, de mivel ez nem igaz, így biztos, hogy jóval többet kell várni majd, főleg ha kiesik egy szerelvény.
A 2-es villamoson is nagyon érezni, hogy kevesebb szerelvény van kint, május előtt sem volt az a kimondottan megbízható, sűrű járat, de azóta még rosszabb lett, tegnap napközben amikor 5 percenként kellene járnia, 11 percet vártam rá, természetesen full tömött villamos érkezett és nem egyedi eset, mert szembe se jött hamarabb villamos. A 7-es 173-as járatokon is érződik, hogy nincs elég jármű, szóval ami papíron +10mp vagy 1-2 perc, az gyakorlatban jóval több időt jelent.

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.05.20. 18:30
Szerző: djlacee
Azt mondták, 10mp -el kell többet várni egy szerelvényre

Re: K

HozzászólásElküldve:2011.05.20. 18:19
Szerző: mlaszlo
Hétfőtől ritkábban jár a 2-es és a 3-as metró:
Kivonnak a forgalomból 43 metrókocsit

Negyvenhárom metrókocsit von ki hétfő reggelig a 2-es és 3-as metró forgalmából a főváros, mert azok potenciális balesetveszélyt jelenthetnek, közölte Tarlós István pénteken egy más témában tartott sajtótájékoztatón.

A főpolgármester elmondta, a metrótűzesetek miatt megkeresték a metrókocsikat korábban gyártó orosz céget, ahonnan azt a tájékoztatást kapták, hogy a harminc év feletti kocsik közlekedtetése biztonsági kockázatot jelent.