Re: K
HozzászólásElküldve:2011.04.22. 17:33
mlaszlo írta:A metró üzemelhet a számítógépes vezérlés (AVR) nélkül is, volt is már arra példa a 2007-es metrófelújításkor, hogy egy 2-esről áthozott szerelvény ment a 3-ason. Az AVR-t is kikapcsolják időnként, ha vacakol a rendszer, végülis 1986-ban telepítették, jó, hogy még egyáltalán működik. Az csak a mérleg egyik oldala, hogy az AVR-rel kevesebbet fogyaszt a jármű. A kerekek meg a sínek így jobban kopnak, mert a rendszer mindig blokkolva fékezi a szerelvényeket.admin írta: Azért is hasznos felújítani, mert ha megjön az összes Alstom a piros vonalra, akkor mehetnek át a felújított EV-k a 3-as vonalra. Ahol még ki sem írták új kocsikra a pályázatot...Azt olvastam, hogy erre nincs lehetőség, mert a 3-as metrót valamilyen számítógépes program vezérli, ezért is van egy harmadik úgymond sínpár végig a vonalon, a vezető csak nyitja-zárja az ajtókat és indítja a járművet, valamint beavatkozik vész esetén, de különben előre megírt program viszi végig, amit erről a sínről vesz le, állítólag így lehet a legköltséghatékonyabban üzemeltetni, mindig optimális áramfelvétellel megy a jármű. A 2-es metró járművein viszont nincs ilyen, így azok nem nagyon mehetnek a 3-asra.