RADIOSITE Fórum

  • Közösségi közlekedés

 #44361  Szerző: Ghee
 
Majd belejössz, csak ne add fel! :)
 #44062  Szerző: pébégáz
 
Többféle kinézettel próbálkoztam már négy év alatt, mióta megy. Igazi html szerkesztőt soha nem használtam, csak Wordben szerkesztem. Ezért olyan, amilyen. Meg nem is vagyok a design mestere.
 #43908  Szerző: Ghee
 
Nagyon ott van az az oldal.

Pébégáz:
Ha fényképezel, akkor, hogy bírod elviselni a honlapod kinézetét és kuszaságát. Még funkcionálisan is nehezen használható.
 #43850  Szerző: Máté
 
Azt az oldalt én is ismerem :D .
 #43847  Szerző: pébégáz
 
Igen, ez volt az első villamosos honlap, amit olvastam, és ennek hatására kezdtem el fényképezni. A 43-as története volt az első, amit olvastam, és azért volt érdekes nekem, mert az a járat Nagytéténybe közlekedett, és ott lakom. 1983-ban szüntették meg. Néztem a régi képeket, és meglepődtem, hogy azóta szinte semmit nem változott a budafoki szakasz, épp csak a sínek tűntek el. Gyerekkoromból még én is emlékszem a vonal maradványaira. A Campona helyén egy üres mező volt, mellette még ott volt néhány méter rozsdás vágány. De a Nagytétényi út melletti kerékpárút építése (2006.) előtt az útátjárókban is ott voltak még a sínek. Akkor viszont a vonal maradékait is eltüntették. Ma már csak egy-két levágott oszlop emlékeztet arra, hogy itt valamikor villamos járt.
 #43799  Szerző: pébégáz
 
Főleg megszüntetett villamosvonalak történetével foglalkozom, fényképezek és van egy honlapom is, aminek a címe: http://villamosmania.hu .
Ezen képek, hangok és videók találhatók főleg Budapestről (mert ott lakom), de vannak képek Szegedről és Debrecenről is.
A honlapomról ami hiányzik, az a vonalak története, de csak azért, mert azt már többen is részletesen megírták.
 #43783  Szerző: LuciFerko
 
pébégáz írta:Örömmel látom, hogy ilyen topik is van itt. A rádiózás mellett másik hobbim a városi közlekedés.
ez mit fed, hogy hobbi? Csak úgy buszozgatsz?:) Amúgy fehérváron szoktam én is :D
 #43779  Szerző: pébégáz
 
Örömmel látom, hogy ilyen topik is van itt. A rádiózás mellett másik hobbim a városi közlekedés.
 #43469  Szerző: Ghee
 
Pasa írta:Tudnám, miért nem veszik itthon a közlekedési vállalatok az új Ikarus buszokat. Szépek, magyarok és - talán - jók is.
http://totalcar.hu/magazin/hirek/2010/0 ... s_acelbol/
http://mc-bubu.atw.hu/lapjaim/ikarus/ik_hb_122l.php
Gondolom a rozsdamentes verzió drága nekik. Adhatnák versenyképes áron, legalább belföldre, úgy biztos többet vásárolna eleve a BKV - mindenki jobban járna.
  • 1
  • 148
  • 149
  • 150
  • 151
  • 152
  • 219