Oldal: 171 / 219

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.05.19. 11:38
Szerző: mlaszlo
300 forint lesz a BKV-menetjegy

a vonaljegyért 290 helyett 300 forintot, a gyűjtőjegyért 2600 forint helyett 2700 forintot, a metrószakaszjegyért 240 helyett 250 forintot, a havi bérletért 9000 helyett 9400 forintot, míg a tanuló-nyugdíjas bérletért 3550 forint helyett 3700 forintot kellene fizetni.

Csak tudnám hova akarnak emelni, amikor a szolgáltatás színvonala rohamosan csökken. A járművek koszosak, esnek szét, lerobbannak és pontatlanok (sok esetben nem a városi közlekedés sajátosságai miatt). Még nincs is kánikula, de a Volvo-kon már rosszul lehet lenni (4-5 fokkal melegebb van rajtuk, mint kint), a klíma gondolom nincs karbantartva, így hiába kapcsolja be a vezető, nincs semmi hatása. Az "udvarias" ellenőrökről pedig jobb nem is beszélni.
Ezzel az áremeléssel csak azt fogják elérni, hogy még kevesebben vesznek majd jegyet és bérletet.

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.05.12. 19:14
Szerző: Mauro

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.05.08. 14:08
Szerző: Mauro
19. századi eszközök MÁV-nál már meg se lepődők.

http://www.rtlhirek.hu/video/54394

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.05.04. 14:01
Szerző: Mauro
jeek írta:Szolnok után már Pécsett is :)

http://pkzrt.linear.hu
BKV-nak mikor lesz ilyen?

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.05.04. 08:34
Szerző: tomee87
Szolnok után már Pécsett is :)

http://pkzrt.linear.hu

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.05.02. 10:52
Szerző: tomee87
Egy kis május 1-ei hangulatkép :)
Kép

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.04.27. 13:55
Szerző: mlaszlo
mg írta: nem kevés az pöttyet? pl. 300 forintos jegyár mellett?
gondolom, ez az üzemeltetési költség látszik meg a színvonalon is
Nem tudom megítélni, hogy ez sok vagy kevés, de a színvonal az rohamosan csökken. Ma délelőtt a 7E-n a jegykezelő szigetelőszalaggal volt összeragasztva, hogy ne essen szét. A buszok állapota borzalmas, főleg amilyen buszokat most beraknak a Volvo-k helyett.
A Nográd Volán-t érintően viszont részben igaza lehet a BKV-nak, én akkor utaztam többször ezekkel a buszokkal, amikor a 47-49V-n jártak, nyáron valami borzalmas volt, mert ezeken a Volvo-kon még annyira se nyithatóak az ablakok, mint a sárga kapaszkodós BKV-sokon, utastájékoztatás nulla (a kijelzőn csak a járat szám volt, belül meg rendszeresen papírfecni) és papíron napközben azt hiszem 4-5 percenként kellett volna járni, hát nem egyszer előfordult, hogy csúcsban 15 percet kellett rá várni, mire jött egy busz, de arra természetesen nem lehetett felférni.

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.04.27. 13:46
Szerző: mg
mlaszlo írta:Az Index információi szerint a Nógrád Volán kilométerenként 578 forintért üzemeltette a csuklós Volvo buszokat ... Egy átlagos buszt kilométerenként 450-500 forintért üzemeltetnek a BKV-nál.
nem kevés az pöttyet? pl. 300 forintos jegyár mellett?
gondolom, ez az üzemeltetési költség látszik meg a színvonalon is

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.04.27. 13:42
Szerző: mlaszlo
Felmondott a BKV a Nógrád Volánnak

"A BKV felmondta a Nógrád Volánnal kötött szerződését, mely a 20E vonalon közlekedő csuklós autóbuszok alvállalkozói üzemére vonatkozott. A buszok gyakran lerobbantak, mégis magas üzemeltetési díjat kért értük az alvállalkozó.

Az Index információi szerint a Nógrád Volán kilométerenként 578 forintért üzemeltette a csuklós Volvo buszokat, amelyekkel, mint az Index beszámolt róla, már korábban is sok probléma volt a 47-es 49-es villamospótló vonalán (decemberben mentek át a buszok a 20E vonalra). Nemrég a cég 600 forint fölé akarta emelni az üzemeltetési díjat, amit a BKV már nem vállalt. Egy átlagos buszt kilométerenként 450-500 forintért üzemeltetnek a BKV-nál.

A Nógrád Volánnak még 30-40 szóló busza maradt a BKV-nál alvállalkozásban, azokkal nincs annyi probléma, mint a csuklósokkal.

Az Utazó kiskövet blog szerint a Nógrád Volán nagyon drágán dolgozott a BKV-nak, ellenben sok menetkimaradása volt. A Nógrád Volán vezérigazgatója volt egy ideig Antal Attila, aki később a BKV-t vezette. Az ő idejében lett a Nógrád Volán a BKV alvállalkozója. Ezen a cégen kívül a VT-Transman szállít még BKV utasokat alvállalkozói szerződés keretében."

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.04.22. 18:40
Szerző: Mauro
Ők vajon karban tartják a buszaikat?
djlacee írta:Kép