Oldal: 178 / 219

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.01.31. 22:45
Szerző: djlacee
Kép
credó! credó!

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.01.28. 20:00
Szerző: djlacee
Apropó
http://www.freeweb.hu/metros/images/gal ... zkva19.jpg
Hirdetés jobb oldalt :mrgreen:

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.01.28. 19:30
Szerző: MrG
djlacee írta:Na, végre leváltják a jól bevált szovjeteket? :lol: mondjuk ideje volt már neki. Egyébként volt egy GANZ-HUNSLET példány is, nem tudjátok hogy az hol van (kiállítva) ?
Kép
A Kőér utcai járműtelepen.

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.01.28. 19:15
Szerző: djlacee
Na, végre leváltják a jól bevált szovjeteket? :lol: mondjuk ideje volt már neki. Egyébként volt egy GANZ-HUNSLET példány is, nem tudjátok hogy az hol van (kiállítva) ?
Kép

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.01.28. 18:13
Szerző: MrG

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.01.25. 16:21
Szerző: chab7
sajna nagyon sokat szenvedek én is tőlük, mivel kisvárda nyíregyháza között nap mint nap kell vonatozzak munkába/munkából.
az az egy biztos hogy nagyon sokszor vannak késések.
ha másért nem is de amiatt egy kicsit azért ez csak jó annyiból hogy nem az állomásra rohanva szembesülök hogy van még 40 percem amit ücsörögjek hanem már a munkahelyről tudnám hogy nem kell sietnem.

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.01.25. 11:56
Szerző: mlaszlo
MikySoft írta: Nyilván, csak így jut a haveroknak is.
Ez sajnos biztos így van.
Az mondjuk nem számít, hogy a mozdony lerobban vagy a kocsiban nincs wc vagy fűtés, de azt tudni fogjuk, hogy mennyi késik...

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.01.25. 11:42
Szerző: rsite1
mlaszlo írta:Most erre tényleg feltétlenül szükség van? Szerintem lett volna jobb helye is most annak a 2,5 milliárd forintnak.
Nyilván, csak így jut a haveroknak is.

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.01.25. 11:39
Szerző: mlaszlo
Űrkorszakba lép a MÁV

" leharcolt vonatok maradnak, de az utastájékoztatás műholdakra vált. Az utazni készülők otthonról, internetes térképen figyelhetik a vasút személyszállító szerelvényeinek mozgását. Ősztől késés nem maradhat titokban.

Mikor jön már a vonat? - a vasútállomások peronjain ácsorgók kétségeinek a MÁV a Vonatinfó-szolgáltatás bevezetésével vetne véget. Az informatikai fejlesztés a vonatok késését nem szünteti meg. A mozdonyok helyzetének műholdas meghatározására és a központi forgalomirányítás adataira alapozó rendszerrel azonban az utasok otthon, munkahelyükön, esetleg egy autóbuszon zötykölődve is megnézhetik, hogy vonatuk időben érkezik, illetve indul-e. Ha pedig a vasút nem hozza a menetrendkönyvekben rögzített papírformát, legalább azzal mindenki előre számolhat, hogy a járata mennyit késik.

A Vonatinfó életre hívásán a MÁV évek óta dolgozik. Az összesen 2,5 milliárd forintos beruházás menetrend szerint március végére készül el. Hivatalos tesztelések lezárása után a rendszer szeptemberre lesz kulcsrakész. Így valószínű, hogy valamennyi szolgáltatásával az utasok is csak a második fél évben ismerkedhetnek meg. Már csak azért is, mert az elérésüket lehetővé tevő informatikai megoldások kialakítása eltarthat még egy ideig."

Most erre tényleg feltétlenül szükség van? Szerintem lett volna jobb helye is most annak a 2,5 milliárd forintnak.

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.01.23. 23:25
Szerző: ropi21
http://bkvfigyelo.blog.hu/2009/01/23/hi ... meg_a_busz
érdekes látni, hogy mennyire igazolják azokat a dolgokat, amiket említettünk eme környék (budapest délnyugati iránya) közlekedéséről