Oldal: 179 / 219

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.01.20. 20:05
Szerző: ropi21
[...] cáfolja továbbá az ötezer fős elbocsátásról szóló korábbi híreket is.

francba
bár ennek maximum 2-3 szorosa dolgozhat összesen a cégnél, simán kivitelezhető lenne.. egy alternatív valóságban.
jelen dimenziónkban csupán azt látnánk, hogy az eddig becsületesen dolgozó maréknyi csapat megfogyatkozik, az eddig épphogy kis késéssel összehozott napok botrányosra sikerednek. mert bizony borítékolható lenne, hogy 80%ban a cég azon feléből bocsájtanák el a dolgozókat, akik ténylegesen dolgoznának (csak mondjuk nem tudnak, mert nincs miből esetleg belekényelmesedtek idővel és feladták a lelkesedésüket)

amugy egyre jobban el vagyok keseredve ami a kollektive közlekedést illeti
igazából az a bajom, hogy egyik oldalon ottvan a _cég_ (legyen az most bkv vagy máv mindegy, volánbusz-ról és föleg a többi volánról nincs igazán tapasztalatom) aki szarik bele. több szinten borzalmas az egész, pénz, politika, pontosság, kényelem, gyorsaság, egy pont sincs, amiben legalább elfogadhatót nyújtana (talán bkv esetében megemlíthető a hálózat kiterjedése, egyes eszközök megfelelő követési ideje)
probléma van a fejekben, probléma van a megvalósításban; már rég túljutottunk azon a ponton, ahonnan nincs visszaút, szó szerint életveszélyes a géppark nem csupán "műszakilag elavult"
és másik oldalon ott a nép, aki ezt látván otthon, munkahelyén és az utcán, annyira belefásult már, hogy a legmeghökkentőbb tényleges problémákat is szó nélkül lenyeli, tűri, tudomásul veszi és pont.
és még ha csak ennyi lenne a probléma.. a tisztelt utasok nagy része azon túl, hogy nem érzi jogosnak a szolgáltatás árát megfizetni, már puszta jelenlétével sem utastársaira sem a cég javaira nincs tisztelettel. kezdve a járművön való alkohol fogyasztástól, dohányzástól a rongálásig
máshol sem fenékig tejfel, ott is vannak problémák, de ott nem tetézik ezen a szinten ezekkel a cselekedetekkel, sokhelyen emberibben viselkednek;mert máshol is van rossz, de nem ennyire

bocs, de ez kellett, már amerre nézek csak a módszeres pusztulást, pofátlanságot látom, és muszáj valahol.. valamilyen formában kiadnom vagy felrobbanok

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.01.20. 15:41
Szerző: rsite1
Az a rendszer megszűnt, ha ide ír akármit is, törlöm.

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.01.20. 13:31
Szerző: mg
LuciFerko írta:de most teljesen jogosan...
igen, de a rohadt büdös mocskos vonatok és bezzeg a volán vonalon :D

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.01.20. 13:08
Szerző: LuciFerko
mg írta:
LuciFerko írta:na majd jön jeek és megmondja 8-)
ne kísértsd, mert egy hétig megint a pampogást olvashatjuk
de most teljesen jogosan...

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.01.20. 13:06
Szerző: mg
LuciFerko írta:na majd jön jeek és megmondja 8-)
ne kísértsd, mert egy hétig megint a pampogást olvashatjuk

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.01.20. 12:54
Szerző: LuciFerko
Két számjegyű jegyáremelésre készül a MÁV
Jelentős, az infláció többszörösére rúgó, 10 százalékot meghaladó jegyáremelésre készül a MÁV márciustól - értesült a Magyar Nemzet. A lap úgy tudja: azért kényszerül drasztikus drágításra a vasúttársaság, mert mégsem kapta meg a MÁV Cargo eladásából befolyt 102 és fél milliárd forintot.
na majd jön jeek és megmondja 8-)

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.01.20. 10:42
Szerző: mlaszlo
Kettészakadt egy BKV-busz az Astoriánál

"Szabályosan kettészakadt a közepén egy 173-as busz pénteken az Astoriánál. A meghibásodás oka váztörés volt, amelyet a helyszínen kellett ideiglenesen meghegeszteni, hogy a buszt egyáltalán be tudják vontatni a garázsba. Utasok nem sérültek meg.

Az Index úgy tudja, hogy a BKV 173-as jelű, BPO-565-ös rendszámú Ikarus 435-ös csuklós busza péntek reggel váztörést szenvedett Budapest belvárosában az Astoriánál. Az utasok közül senki sem sérült meg komolyabban. A téma az Index egyik szakfórumán is előkerült. "

"Nemes Gábor, a főleg a BKV buszos üzemágát reprezentáló Budapesti Közlekedési Szakszervezet vezetője elmondta, hogy a váztöréses eset nem egyedi, és csak a csodának köszönhető, hogy nem történt eddig nagyobb baleset."

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.01.13. 23:02
Szerző: mg
MikySoft írta:
Adam írta:
MikySoft írta:http://index.hu/politika/belfold/budapest/bkv7424/

Csak nem a privatizáció előkészítése?
Valamit jó lesz ha kezdenek vele, mert az gyalázatos, hogy évi 10-15 milliárd Ft veszteséget termel, amit mindenki közös pénzéből kell kifizetni.
Pontosan ezért csinálják! Lezüllesztik, hogy lehessen mondani: itt már csak a privatizáció segít.
Lásd kb. az összes állami nagyvállalat privatizációját.
baromi régóta züllesztik már azt, ennyi idő alatt már megcsinálhatták volna :)

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.01.13. 19:44
Szerző: rsite1
Adam írta:
MikySoft írta:http://index.hu/politika/belfold/budapest/bkv7424/

Csak nem a privatizáció előkészítése?
Valamit jó lesz ha kezdenek vele, mert az gyalázatos, hogy évi 10-15 milliárd Ft veszteséget termel, amit mindenki közös pénzéből kell kifizetni.
Pontosan ezért csinálják! Lezüllesztik, hogy lehessen mondani: itt már csak a privatizáció segít.
Lásd kb. az összes állami nagyvállalat privatizációját.

Re: K

HozzászólásElküldve:2009.01.13. 18:59
Szerző: Adam
MikySoft írta:http://index.hu/politika/belfold/budapest/bkv7424/

Csak nem a privatizáció előkészítése?
Valamit jó lesz ha kezdenek vele, mert az gyalázatos, hogy évi 10-15 milliárd Ft veszteséget termel, amit mindenki közös pénzéből kell kifizetni.