Re: K
HozzászólásElküldve:2008.12.27. 18:27
Kezded?
giallarosa írta:Na akkor az én sztrájkkal kapcsolatos 'élményeim': az Eger-Debrecen (Hajdú Volán (megjegyzem alig lehet rajta elférni, szűkös hely, kis ülések..)) buszon a sofőr nem fogadta el a vasúti bérletet. Állította, h csak megyén belül lehet elfogadni. A vasútállomáson kellett visszaváltatnom a buszjegyet, még szerencse, h kifizették. Az érdekesség: visszafelé (Debrecen-Eger) a buszon (Agria Volán) simán elfogadták a vonat bérletet...Megállapodás függvénye volt, hogy melyik volántársaság, hogyan és hol fogadja el a bérleteket. Pl. a Borsod Volán még az első sztrájk alatt csak megyén belül fogadta el a bérleteket, a további sztrájkok alatt már az összes járatra érvényes volt. Volt olyan volán társaság is akik csak meghatározott viszonylatokon fogadták el a bérleteket, erről tájékoztatás volt többek között a mav-start.hu-n is. Megjegyzem, erre a bérlet elfogadásra a volánt semmi nem kötelezi, csak hát jóval rendesebbek, jobb szolgáltatást nyújtanak, mint a vasút.
MikySoft írta:Akkor te valami nagyon igényes ember lehetsz, hogy a zsírúj vonat sem felel meg.Már ne haragudj meg, de az a zsír új vonat, az Németországból leselejtezett vonat. Ami ott már szar, az jó lett ide nekünk, óccsóbban mintha újat vettek volna, GYSEV-nek is van pár. Nem azzal van bajom, hogy leselejtezték és megvettük, mert buszokból is rengeteg olyan van. De akkor ne távolságiként járassa a MÁV-GYSEV, mert egyáltalán nem arra való.
MikySoft írta:Tudom, ismerem, tegnap olyannal utaztam. Nem vagyok vele megelégedve, miért is? Azok a vonatok elővárosi és helyközi közlekedésre vannak inkább kifejlesztve rövidebb távra, ám a MÁV távolságiként közlekedteti. Ez kb. olyan, mintha a VOLÁN elküldene egy Ikarus280-as csuklóst Budapestről- Zalaegerszegre). Kemény műanyag ülései vannak, elég szűkösek, csomagtartó se valami nagy és Sátoraljaújhely-Nagykanizsa között olyan jár minden nap, nem tudnám végig utazni vele azt a 9 órás távot, mert a hátam kettéállna.
Itt pár éves német vonatok vannak. Teljesen új a belső tér. Kényelmes ülések, normálisan nyitható ablakok, stb.