Oldal: 185 / 519

Re: Politika

HozzászólásElküldve:2016.04.30. 11:57
Szerző: markfelt
Érdemes végignézni, nemcsak az elszólás miatt roppant szórakoztató. Olga herél megint. :D

http://www.atv.hu/belfold/20160428-mnb- ... i-akartak/

Re: Politika

HozzászólásElküldve:2016.04.30. 11:52
Szerző: BMáté
Felmerült az SZJA kérdése, amit én úgy kezdenék, hogy a legigazságosabb dolog a világon az egykulcsos SZJA. A többkulcsos lényege, hogy arányaiban véve többet vesz el a gazdagoktól, azzal az indokkal, hogy ők gazdagok. Erre egy találó idézet: "Aki megpróbál a szakadékból kimászni, azt visszarántjuk, nehogy legalább neki jobb legyen, ha nekünk sem jó."Az egykulcsos arányaiban nem, csak nominálisan vesz el többet, az egyenlő teherviselés jegyében, és annak jegyében, hogy MINDENKIRE azonos jogok és kötelezettségek vonatkoznak.
Elméleti példa: X rendkívül szorgalmas ember, sokat tanult, reggeltől estig dolgozik, becsületesen fizeti az adót is, és eleget tesz egyéb kötelezettségeinek. Bruttó 500 ezer Ft-ot keres. Y is szorgalmas ember, de nem alakult jól az élete, tőle függő okok miatt rosszabbul helyezkedett el, de azért ő is fizeti az adót. Bruttó 100 ezret keres.
Jelenleg X SZJA értéke 75 000 Ft, Y-é 15 000 Ft. Igazságos lenne, ha a sávos rendszer miatt Y 15 ezret veszít el továbbra is, X pedig a 42 %-os SZJA miatt 210 ezret, csak azért, mert "gazdag"? Szerintem nem. Na, de tegyük fel, hogy Y valójában rajta kívül álló, szocializációs hátrányok miatt él úgy, ahogy. Ilyenkor lép be a szociális juttatás, de nem a sávos SZJA! Tegyük fel X bűnözővé válik és így keres sokkal többet mint Y. Ez már a büntetőjog világa, nem a polgári jogé, tehát megint csak nem SZJA kérdés. Ajánlom figyelmetekbe ezt a történetet, bár biztosan találkoztatok már vele: http://kafo.kolekta.com/hu/a-szocializmus-bukasa/ Tökéletesen átemelhető ebbe a gondolatmenetbe is.
Asr27 reagálva tehát az SZJA-s érvedre, itt van maga az ellenérv. CsökkenHET az SZJA, és így ARÁNYOSAN mindenkinek kisebbek lesznek a terhei.

Re: Politika

HozzászólásElküldve:2016.04.30. 11:32
Szerző: BMáté
asr27 írta:
BMáté írta:
asr27 írta:A szocialisták, amikor ők voltak kormányon, legalább bevallották, hogy "elkurták" meg, hogy szarban van az ország!
A fidesz viszont még ezt is megpróbálja eltitkolni, s el akarja terelni a nép figyelmét a piszkos dolgaikról!
http://hirtv.hu/ahirtvhirei/papiron-nul ... ny-1339527

Nem baj, lényeg, hogy matolcsy megkapja az 5 milliós fizetését, amellett, hogy a jegybank korlátozások nélkül költheti a közpénzt!
Na, akkor nézzük a valóságot.
Papíron és a valóságban sem 0 lesz a hiány, a cikk ebből a szempontból valótlant állít. Eredetileg a miniszterelnök belengette, hogy 2018-ra a nullás költségvetés a cél, aminek szakmailag és politikai haszonszerzés szempontjából is komoly előnyei lehetnek, valójában viszont nem biztos, hogy olyannyira megéri, mint ahogy hangzik. Végül erről lemondtak, vagyis nem teljesen... A működési költségek hiánya 0 % lesz, a további elemek (pl. fejlesztésre szánt pénzösszegek) szempontjából 2,4 %, ami jócskán belül van a maastrichti kritériumokon (3 %).
Miért mondtak le a teljesen 0-ás költségvetésről? A teljesség igénye nélkül az alábbiak miatt:
  • a tej, tojás, baromfi áfája 27-ről 5 %-ra csökken
    az internet áfája 27-ről 18 %-ra
    az éttermi szolgáltatások áfája jövőre 18-ra, 2018-ban 5-re
    211 milliárd jut otthonteremtési támogatásokra
    2018-ban pedig 10 % alá csökkenHET az SZJA
Ja, és tudom kevesebb M1 meg hasonlók, viszont itt a hivatalos törvénytervezet, ha valaki nem hinné el, amit leírtam: http://www.parlament.hu/irom40/10377/10377.pdf
Te, hallod... a sertésnél te észrevettél árkülönbséget, amióta lecsökkentették az áfáját? Mert én nem. A többinél sem fogjuk észrevenni.
Milyen otthonteremtésről beszélsz te itt... kinek? A segélyen élőknek meg a közmunkásoknak, akik nem fizetőképesek, így nem fogják tudni hosszú távon fenntartani az új építésű, vagy a felújított családi házukat?! Mert az értelmesebb fiatalok közül már nem sokan maradtak, ebben az országban.
SZJA 10% alá csökkenésével megint ki is fog jól járni? hát a magas fizetésűek, pl matolcsy! Aki minimálbért kap, az szinte semmit sem fog észrevenni belőle!! Gondolkozzál kicsit, ember!
és igen.. KEVESEBB M1 meg hasonlók és picit használd is az eszed, mielött téged is elvakít a fidesz hazug dumája!
Hát én elhiszem, hogy fáj elhinni, de van áresés, igaz nem 22 %-os csak 10-20 %, de mindez 1,4 %-os maginfláció mellett, és a lényeg, hogy legalább számottevően estek az árak. https://sertesinfo.aki.gov.hu/publikaci ... r%C3%A9ben
Tisztázzuk az otthonteremtést: CSOK-ra nem feltétlenül csak a lakások, házak építése miatt van szükség, bár ez egy fontos szempont, de valójában a gyerekvállalás miatt, hiszen tudjuk "fogy a magyar". A másik szempont, hogy minél több fiatal itthon maradjon. Ezek miatt lényegesen lazábbak a feltételek, mint egy klasszikus hitelkonstrukció esetében, de nehogy azt hidd, hogy fedezet nélkül mindenki felveheti. Ráadásul egy érdekes példa: közmunkások csak használt lakásra igényelhetik. Ezt az értelmes fiatalok nem nagyon maradnak itthon dolgot pedig kikérem magamnak, ugyanis én is ehhez a generációhoz tartozom, nem tervezem elhagyni az országot sem én, sem a barátaim, pedig nem vagyunk elkényeztetett milliárdos családok gyerekei, és még értelmesnek is tartom magunkat. Amúgy ne hidd, hogy nem követem az összes nagyobb médiumot az országban (igen az ATV-nél is képben vagyok), de mégis ezt szűröm le, amit leírtam.
Az SZJA megér egy külön bejegyzést, fentebb keresd, ha érdekel a véleményem.

Re: Politika

HozzászólásElküldve:2016.04.30. 07:31
Szerző: asr27
BMáté írta:
asr27 írta:A szocialisták, amikor ők voltak kormányon, legalább bevallották, hogy "elkurták" meg, hogy szarban van az ország!
A fidesz viszont még ezt is megpróbálja eltitkolni, s el akarja terelni a nép figyelmét a piszkos dolgaikról!
http://hirtv.hu/ahirtvhirei/papiron-nul ... ny-1339527

Nem baj, lényeg, hogy matolcsy megkapja az 5 milliós fizetését, amellett, hogy a jegybank korlátozások nélkül költheti a közpénzt!
Na, akkor nézzük a valóságot.
Papíron és a valóságban sem 0 lesz a hiány, a cikk ebből a szempontból valótlant állít. Eredetileg a miniszterelnök belengette, hogy 2018-ra a nullás költségvetés a cél, aminek szakmailag és politikai haszonszerzés szempontjából is komoly előnyei lehetnek, valójában viszont nem biztos, hogy olyannyira megéri, mint ahogy hangzik. Végül erről lemondtak, vagyis nem teljesen... A működési költségek hiánya 0 % lesz, a további elemek (pl. fejlesztésre szánt pénzösszegek) szempontjából 2,4 %, ami jócskán belül van a maastrichti kritériumokon (3 %).
Miért mondtak le a teljesen 0-ás költségvetésről? A teljesség igénye nélkül az alábbiak miatt:
  • a tej, tojás, baromfi áfája 27-ről 5 %-ra csökken
    az internet áfája 27-ről 18 %-ra
    az éttermi szolgáltatások áfája jövőre 18-ra, 2018-ban 5-re
    211 milliárd jut otthonteremtési támogatásokra
    2018-ban pedig 10 % alá csökkenHET az SZJA
Ja, és tudom kevesebb M1 meg hasonlók, viszont itt a hivatalos törvénytervezet, ha valaki nem hinné el, amit leírtam: http://www.parlament.hu/irom40/10377/10377.pdf
Te, hallod... a sertésnél te észrevettél árkülönbséget, amióta lecsökkentették az áfáját? Mert én nem. A többinél sem fogjuk észrevenni.
Milyen otthonteremtésről beszélsz te itt... kinek? A segélyen élőknek meg a közmunkásoknak, akik nem fizetőképesek, így nem fogják tudni hosszú távon fenntartani az új építésű, vagy a felújított családi házukat?! Mert az értelmesebb fiatalok közül már nem sokan maradtak, ebben az országban.
SZJA 10% alá csökkenésével megint ki is fog jól járni? hát a magas fizetésűek, pl matolcsy! Aki minimálbért kap, az szinte semmit sem fog észrevenni belőle!! Gondolkozzál kicsit, ember!
és igen.. KEVESEBB M1 meg hasonlók és picit használd is az eszed, mielött téged is elvakít a fidesz hazug dumája!

Re: Politika

HozzászólásElküldve:2016.04.29. 20:44
Szerző: BMáté
asr27 írta:A szocialisták, amikor ők voltak kormányon, legalább bevallották, hogy "elkurták" meg, hogy szarban van az ország!
A fidesz viszont még ezt is megpróbálja eltitkolni, s el akarja terelni a nép figyelmét a piszkos dolgaikról!
http://hirtv.hu/ahirtvhirei/papiron-nul ... ny-1339527

Nem baj, lényeg, hogy matolcsy megkapja az 5 milliós fizetését, amellett, hogy a jegybank korlátozások nélkül költheti a közpénzt!
Na, akkor nézzük a valóságot.
Papíron és a valóságban sem 0 lesz a hiány, a cikk ebből a szempontból valótlant állít. Eredetileg a miniszterelnök belengette, hogy 2018-ra a nullás költségvetés a cél, aminek szakmailag és politikai haszonszerzés szempontjából is komoly előnyei lehetnek, valójában viszont nem biztos, hogy olyannyira megéri, mint ahogy hangzik. Végül erről lemondtak, vagyis nem teljesen... A működési költségek hiánya 0 % lesz, a további elemek (pl. fejlesztésre szánt pénzösszegek) szempontjából 2,4 %, ami jócskán belül van a maastrichti kritériumokon (3 %).
Miért mondtak le a teljesen 0-ás költségvetésről? A teljesség igénye nélkül az alábbiak miatt:
  • a tej, tojás, baromfi áfája 27-ről 5 %-ra csökken
    az internet áfája 27-ről 18 %-ra
    az éttermi szolgáltatások áfája jövőre 18-ra, 2018-ban 5-re
    211 milliárd jut otthonteremtési támogatásokra
    2018-ban pedig 10 % alá csökkenHET az SZJA
Ja, és tudom kevesebb M1 meg hasonlók, viszont itt a hivatalos törvénytervezet, ha valaki nem hinné el, amit leírtam: http://www.parlament.hu/irom40/10377/10377.pdf

Re: Politika

HozzászólásElküldve:2016.04.28. 22:14
Szerző: Csongii
http://kolozsvaros.com/2016/04/28/level ... ialnetwork

Én az első mondatban megkérdeztem volna a kommentelőtől, hogy 2002 és 2010 között a Fidesz szerinte mi a szöszt csinált!? Mert én erősen emlékszem rá, hogy dettó ugyanezt. Ettől persze nem lesz szebb kép festve a baloldalról sem, mert elég hülyék, őket se kell félteni.
Nekem már csak az jut eszembe mindig ezekről a pártokról, hogy: "Egyik kutya, másik eb."

uff...

Re: Politika

HozzászólásElküldve:2016.04.28. 21:36
Szerző: szabogabor10
asr27 írta:http://hirtv.hu/ahirtvhirei/harommillia ... ra-1339794
Meddig tűri a magyar nép? Mikor ébred már fel ez a sok birka?
Az a baj, hogy sokan a stadionépítéseknek is tapsikolnak...
Pedig a magyar foci egy kész katasztrófa (még annak ellenére is, hogy csoda folytán kijutottunk az EB-re). És ezen nem az új stadionok fognak változtatni.
Az, hogy a kórházak halálgyárakká váltak, nem érdekli a fityeszeseket. Mint ahogy az se, hogy az általuk agyondicsért új alkotmány a "társadalombiztosítás" szót már nem tartalmazza... És az se, hogy pártkatonákat nevelnek a gyerekekből. De napestig sorolhatnám, a lényeg, hogy a fityesz bármit megtehet büntetlenül. És ezt ők is tudják. Röhögve fogják nyerni a választást. :x
Ha holnap bejelentik, hogy terrorveszély miatt (egyébként teljesen indokolatlanul) leállítják az internetet, lekapcsolják a mobilhálózatokat, letiltanak bizonyos tv csatornákat, rádióadókat, autókat koboznak el, embereket költöztetnek ki, vagy éppen kijárási tilalmat rendelnek el, ezek akkor is tapsikolnak, mert a hős vezér megvédi az országot...

Re: Politika

HozzászólásElküldve:2016.04.28. 18:00
Szerző: asr27
http://hirtv.hu/ahirtvhirei/harommillia ... ra-1339794
Meddig tűri a magyar nép? Mikor ébred már fel ez a sok birka?

Re: Politika

HozzászólásElküldve:2016.04.27. 19:31
Szerző: szemilan
Szerintem álljatok ki az esőre.... hátha lehűltök egy kicsit. Értelmetlen ez a sárdobálás részetekről. Hallgassatok zenét:

https://www.youtube.com/watch?v=nsLhenhVDik

Re: Politika

HozzászólásElküldve:2016.04.27. 15:38
Szerző: asr27
Ettől a korrupt bandától már bármelyik párt jobb lenne, szerintem.

http://hirtv.hu/ahirtvhirei/kiszurtak-m ... at-1339627