Oldal: 204 / 219

Re: K

HozzászólásElküldve:2008.12.01. 23:25
Szerző: ropi21
jeek írta:aki egy érvet se tud felhozni a vasút mellett
- RoLa (teherautók vasúton történő szállítása > olcsóbb, környezetkímélőbb, utakat kímélőbb, forgalom kímélő. persze lehetne okosabban, nem egész kamionokat, csak terheket szállítani de ez valahol elveszett a logikusság erdelyében)
- egy autó 4-5személyes, gyakran utazik 1fő > dugó ; egy busz elbír (fogalmam sincs, talán...) 100-150 embert x környezeti terheléssel (károsanyag kibocsájtás, dugók, zaj, utak kopása) ; egy átlagos (mondjuk 6kocsis bhv, csatolt flirt) vonat elvihet akár 300+ utast meg merem kockáztatni hasonló környezeti hatással ami a károsanyag kibocsájtást illeti (erőművek) ám utakat nem rongálja, dugót nem gerjeszt
- még mindig a vasút az egyik legbiztonságosabb földi közlekedésforma
- egy jól kiépített, megtervezett, üzemeltetett vasúti rendszerben egyszeri ráfordítással hosszútávon gyors, biztonságos eljutást biztosít. azaz ha megfelelően karbantartják a pályát, kocsikat és minimális a rongálás, a közvetett fenttartás olcsóbb, mint más közlekedésforma
soroljam még? egy darabig tudom...

Re: K

HozzászólásElküldve:2008.12.01. 23:18
Szerző: ropi21
ritka pillanatok egyike, de van, amiben egyetértek MikySoft-al :)
- desirobol kevés van és nem csak esztergomot járja (bár pont annak hülyeség, de nyáron jár ICként balaton északi részén ahol nincs drót)
- flirt pont hogy jár Egerbe is
- én személy szerint a buszos megoldást nem kedvelem, mégsem fikázom orrba szájba a volánbuszt.
- én személy szerint preferálom a kötött pályás közlekedést, mert sok tekintetben tud előnyösebb lenni DE! sok esetben szidom a mávot

- én minden nap mávozok 2x, tudom, látom tapasztalom. én 9900ft-ot fizetek (ha nem lenne egyesített bérlet, azt hiszem, 13ezer lenne 30km!)

a vasúti közlekedésnek számos előnye van. a mávnak jóformán hibái. mind az összetétele, mind a vezetése hibás. dec 14től életbelépő menetrendet például EGY EMBER tette tönkre, amikor kijelentette, hogy nem lehet több vonatkilométer jövőre az ideinél! és úgy alakult a rendszer, hogy szó nélkül benyeli

de vonatkoztassunk el picit a volántól és a mávtól. egyszerű példa: BKV!
sehol máshol nincs ilyen sok és sokféle járműtípus a világon, történelmi örökségek, és hihetetlen sűrűn elhelyezett megállók. számos nagyváros hírből sem ismeri a villamost mint közlekedési eszköz. és mégis, látjuk, mi történik pest tömegközlekedésével
sajnos amíg a felfogás nem változik, amíg a döntéshozatal menete nem változik, amíg a mentalitás nem változik... addíg marad minden a régiben
hibás lehet a vezető, aki rossz döntést hoz, hibás lehet az a vandál, aki rombolni tud. de hibás lehet az a vasutas, bkv-s, volános, akinek ezek után az élettől is elmegy a kedve, nemhogy dolgozzon? és mégis rajtuk csattan az ostor. persze sokszor azért jogosan
amióta dolgozom, tudom, nekem is vannak szar napjaim.. volt már, hogy egész nap sorozatot néztem, döglöttem, szenvedtem. persze volt nap, amikor 11kor volt, hogy leültem először a helyemre.. a világ nem fekete-fehér
elfogadnánk a véleményed, kedves jeek, ha nem ily módon tálalnád, picit.. télleg csak picit informálódnál
amióta (mondhatni) rendszeres olvasója vagyok néhány vasutas témájú topicnak, szélesedett a látóköröm, esetleg tudom, miért állunk meg a semmi közepén a vonattal.. és talán.. talán picit tovább maradok nyugton és átérzem a másik oldal helyzetét.
hisz mávos mint olyan, akit te látsz gyakorlatilag szarból várat épít, és igen, jelenleg örülj, hogy egyáltalán eljutsz a végállomásra.. ha tudnád, micsoda állapotok vannak és ezeknek mi az oka.

najo, végeztem

Re: K

HozzászólásElküldve:2008.12.01. 23:09
Szerző: tomee87
MikySoft írta:
jeek írta:
MikySoft írta:Nyominger..
Utazzál vonattal minden nap, ha akkor is ezen a véleményen leszel, akkor erősen ki van neked is mosva az agyad, mint jó pár utasnak, aki élvezi a vonaton való "utazást"....
Az, ki van mosva az agyam. Tanulmányozd légyszi: http://www.google.hu/search?hl=hu&q=Psz ... %A9s&meta=
Nekem nincs rá szükségem, de neked.... aki egy érvet se tud felhozni a vasút mellett, csak mellé beszél, h kitérjen a téma elől. Vagy talán mégis igazam van a leírtakban és pont azért....

Re: K

HozzászólásElküldve:2008.12.01. 23:08
Szerző: rsite1
jeek írta:
MikySoft írta:Nyominger..
Utazzál vonattal minden nap, ha akkor is ezen a véleményen leszel, akkor erősen ki van neked is mosva az agyad, mint jó pár utasnak, aki élvezi a vonaton való "utazást"....
Az, ki van mosva az agyam. Tanulmányozd légyszi: http://www.google.hu/search?hl=hu&q=Psz ... %A9s&meta=

Re: K

HozzászólásElküldve:2008.12.01. 22:57
Szerző: Pasa
Taxi rulez! :lol: :lol: :lol:

Re: K

HozzászólásElküldve:2008.12.01. 22:55
Szerző: tomee87
MikySoft írta:Nyominger..
Utazzál vonattal minden nap, ha akkor is ezen a véleményen leszel, akkor erősen ki van neked is mosva az agyad, mint jó pár utasnak, aki élvezi a vonaton való "utazást"....

Re: K

HozzászólásElküldve:2008.12.01. 22:51
Szerző: rsite1
Nyominger..

Re: K

HozzászólásElküldve:2008.12.01. 22:46
Szerző: Pasa
jeek írta:Hazaérek, de hogy? Koszosan, vaspor szagúan, megfázva....
Nem, tisztán, illatosan, egészségesen - taxival... 8-)

Re: K

HozzászólásElküldve:2008.12.01. 22:44
Szerző: tomee87
Pasa írta:És akkor egyszercsak hazaérsz, és mindenért kárpótol a PR Telecom. :mrgreen:
Hazaérek, de hogy? Koszosan, vaspor szagúan, megfázva.... Szívem szerint egy éjszaka felszedném az összes sínt az országban.

Re: K

HozzászólásElküldve:2008.12.01. 22:42
Szerző: Pasa
És akkor egyszercsak hazaérsz, és mindenért kárpótol a PR Telecom. :mrgreen: