Oldal: 26 / 219

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2015.02.07. 09:22
Szerző: asimov
Kis városomban hivatalosan is átadták a Volán utastájékoztató rendszert. Teljesen használható és kb. pontos is, ha épp megy.
A váróban levő két böszme nagy tv-n (indulás - érkezés) és a magukon a buszokon is hibátlanok a kiírások, gyakorlatilag amióta üzembe
helyezték a rendszert. Viszont a beállóhelyeknél levő kijelzőtáblákon, csak a pontos idő megjelenítése stabil.

Ezeken az indulási kiírások még mindig gyakran átváltanak "Próbaüzem"-re. Sőt, egy alkalommal (legalábbis ezt az egyet láttam magam is) az egyik, csak és kizárólag helyi járatos beállóhelyen "Budapest - Népstadion" kiírás scroll-ozott pár másodpercig, amin persze nagyot derültünk. :)
A kijelzőkön (sárga monokróm, led-es "nagy" felbontású pontmátrix) karakterhiba nincsen, a kiírások -írásjelek, ékezetek is- mind hibátlanok, a pontos idő mindenkor jó és szinkronban is van az összes kijelzőn, így valószínűleg programozási, beállítási hiba lehet ez. (A cégemnél működik hasonló kommunikációs rendszer, azt többé-kevésbé én javítom, ha kell.)
Jó lesz ez, ha javítják ezt az egy hibáját.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2015.02.06. 19:15
Szerző: markfelt
amúgy rövidesen felúítják majd a bz-ket. már megy a tendereztetés a klímára és sok másra.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2015.02.06. 16:24
Szerző: Csongii
noartist írta:Megjelent egy Siemens Desiro a Szolnok-Szentes vasútvonalon, először utazok vele, hatalmas ugrás a BZ után
Átérzem abszolút. :)
Én is sok-sok évig utaztam BZ-vel, meg MD-vel, aztán amikor mentünk ismerősökhöz Párkányba, akkor Bp - Esztergom vonalon Desiro volt egyszer már és nagyon nagy lépés volt. Aztán ezek után tavaly márciusban meg a Flirt-el utazni 1 hónapon át Érd - Bp. Huh, hát nagyon élveztem, még azt is ha állnom kellett. :)
Bár igaz, hogy gyerek korom óta imádom a vonatokat. :)

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2015.02.06. 12:42
Szerző: markfelt
noartist írta:Megjelent egy Siemens Desiro a Szolnok-Szentes vasútvonalon, először utazok vele, hatalmas ugrás a BZ után
szerintem csak ideiglenes, új beszerzés mostanában nem volt.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2015.02.06. 12:32
Szerző: noartist
Megjelent egy Siemens Desiro a Szolnok-Szentes vasútvonalon, először utazok vele, hatalmas ugrás a BZ után

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2015.02.03. 21:23
Szerző: Csongii
:lol:

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2015.02.03. 18:24
Szerző: LuciFerko
Kép
Unatkoztam.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2015.02.03. 03:50
Szerző: markfelt
LuciFerko írta:http://img.444.hu/sites/25/deli14.jpg
pusztulok a röhögéstől, magyarország tökéletes illusztrációja

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2015.02.02. 22:50
Szerző: LuciFerko

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2015.02.01. 06:50
Szerző: LuciFerko
admin írta:-1 pályaudvar...
http://www.regionalbahn.hu/2015/01/bd-a ... nyzar.html
Pont ma mentem vonattal pestre (azaz tegnap) és mikor Kelenföldön leszállított mindenkit a kaller nem kis értetlenkedés volt, meg idegeskedés.