Re: Közösségi közlekedés
HozzászólásElküldve:2015.02.07. 09:22
Kis városomban hivatalosan is átadták a Volán utastájékoztató rendszert. Teljesen használható és kb. pontos is, ha épp megy.
A váróban levő két böszme nagy tv-n (indulás - érkezés) és a magukon a buszokon is hibátlanok a kiírások, gyakorlatilag amióta üzembe
helyezték a rendszert. Viszont a beállóhelyeknél levő kijelzőtáblákon, csak a pontos idő megjelenítése stabil.
Ezeken az indulási kiírások még mindig gyakran átváltanak "Próbaüzem"-re. Sőt, egy alkalommal (legalábbis ezt az egyet láttam magam is) az egyik, csak és kizárólag helyi járatos beállóhelyen "Budapest - Népstadion" kiírás scroll-ozott pár másodpercig, amin persze nagyot derültünk.
A kijelzőkön (sárga monokróm, led-es "nagy" felbontású pontmátrix) karakterhiba nincsen, a kiírások -írásjelek, ékezetek is- mind hibátlanok, a pontos idő mindenkor jó és szinkronban is van az összes kijelzőn, így valószínűleg programozási, beállítási hiba lehet ez. (A cégemnél működik hasonló kommunikációs rendszer, azt többé-kevésbé én javítom, ha kell.)
Jó lesz ez, ha javítják ezt az egy hibáját.
A váróban levő két böszme nagy tv-n (indulás - érkezés) és a magukon a buszokon is hibátlanok a kiírások, gyakorlatilag amióta üzembe
helyezték a rendszert. Viszont a beállóhelyeknél levő kijelzőtáblákon, csak a pontos idő megjelenítése stabil.
Ezeken az indulási kiírások még mindig gyakran átváltanak "Próbaüzem"-re. Sőt, egy alkalommal (legalábbis ezt az egyet láttam magam is) az egyik, csak és kizárólag helyi járatos beállóhelyen "Budapest - Népstadion" kiírás scroll-ozott pár másodpercig, amin persze nagyot derültünk.
A kijelzőkön (sárga monokróm, led-es "nagy" felbontású pontmátrix) karakterhiba nincsen, a kiírások -írásjelek, ékezetek is- mind hibátlanok, a pontos idő mindenkor jó és szinkronban is van az összes kijelzőn, így valószínűleg programozási, beállítási hiba lehet ez. (A cégemnél működik hasonló kommunikációs rendszer, azt többé-kevésbé én javítom, ha kell.)
Jó lesz ez, ha javítják ezt az egy hibáját.
