Oldal: 28 / 219

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2015.01.02. 14:27
Szerző: djlacee
asimov írta:Néha még "megkattan" a rendszer, de remélhetőleg hamar kiforrja magát.
ha azok csinálták, akik az ittenit, akkor ne reménykedj

-totemoszlopok közül már legalább 2 szó szerint kiégett
-totemoszlopok random eldobják a jelet, vagy csak teljesen értelmetlen dolgot írnak ki
-egyik buszon csak hang van, másikon csak kijelzés, harmadikon egyik se megy, negyediken már a külső kijelzők helyett is tábla van
-GPS-ben nincsenek jó helyre húzva az áthelyezett megállók
Kép

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2015.01.02. 14:17
Szerző: asimov
Kis városom buszállomásán is elkészül(t) az utastájékoztató rendszer:
- két jó nagy, remekül olvasható lapos tv a váróban, amelyen az induló és érkező időpontok olvashatok (egyszerre 10-10 azt hiszem) Távolsági buszoknál, a késés miatt várható valós beérkezési időpont is ki van írva (ha várható késés)
- a beállóhelyeknél egy-egy, szintén messziről is simán elolvasható, "scroll"-ozós kijelzésű megjelenítőn a pontos idő, illetve az adott beállóról legközelebb induló busz célállomása és indulási időpontja olvasható.
- a helyi járatos buszokon (is) GPS/GSM-es navigáció, illetve kapcsolat a központtal. A készülék a túl gyors, illetve túl lassú haladásra is figyelmezteti a sofőrt.

Néha még "megkattan" a rendszer, de remélhetőleg hamar kiforrja magát.
Hát.. ezt is megéltük :)

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2015.01.02. 09:27
Szerző: szemilan
Az év végéig befejeződött a Volán társaságok régiós szintű összeolvadása, amely hatékonyabb működést és a színvonalasabb utaskiszolgálást eredményez.
A Bakony, a Balaton, a Kisalföld, a Somló, a Vasi és a Zala Volán összevonásával jött létre az Északnyugat-magyarországi Közlekedési Központ Zrt., amely a központok közül a legnagyobb.

http://veol.hu/gazdasag/lezarult-a-kozl ... sa-1669494

http://www.enykk.hu/

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2014.12.31. 04:10
Szerző: markfelt
kettőezerhúszban tehát ha mondjuk tabról szeretnék eljutni szilvásváradra, akkor:

- kimegyek a retvedékes, összeomlott tabi állomásra, és felszállok a síntörés miatt 70 percet késő, napi 1x közlekedő siófoki személyre
- próbálok jegyet venni a kalauztól, aki hullarészeg sajnos, úgyhogy bár nem sikerül, jegy nélkül is azért 3 óra alatt 10 km/h-val csak-csak bejutok nagynehezen a háromszor lefulladó bzmottal
- siófokra beérkezvén ugyan lekéstem a tervezett intercitymet, de megvárom a következőt, addig van időm jegyet venni a kiváló és modern automatából, megnézni a hipermodern állomást és figyelni a peronokon lévő digitális kijelzőn a déliig közlekedő vonatomat és hallgatni a gépi szövegfelolvasást a tisztán érthető hangfalakból
- a traxx mozdonnyal és ic+ kocskkal felszerelt vonatom beérkezik siófokra, pillanatok alatt odaérek pestre, közben netezek ezerrel a konnektorból töltött telefonomon és még a klíma is tökéletesen működik, nem beszélve a modern, térképes, hangos, szagos utastájékoztatásról
- kelenföldre beérve ugyan nem szállok még le, de megcsodálhatom a korszerű állomást
- a délin leszállok, befut a modern szerelvényem, és az 1970-es években érzem magam, leszámítva, hogy 50 éve nem tartottak karban semmit, kirabolnak és még a gyrosos néni is átkúr 100 forinttal, bocsánat, 30 centtel.
- átmetrózok a keletibe, csillivilli minden
- a tökéletes keleti pályaudvar tökéletes mindenségében felszállok a miskolci ic-re, szintén modern vonaton
- füzesabonyban át az azóta is graffitikkel díszített, de igen kényelmes hernyóra, majd irány eger
- egerben keresem a szilvásváradig menő személyt, de kiderül, hogy az már 6 éve megszűnt
- megyek busszal
- elhatározom, hogy veszek egy autót

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2014.12.31. 03:29
Szerző: markfelt

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2014.12.27. 14:12
Szerző: asimov
Ott vagyunk a toppon :) :
"Füstölt a 2-es metró"
http://www.origo.hu/itthon/20141227-fus ... ozott.html

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2014.12.27. 01:28
Szerző: djlacee
A GYSEV-et csak ne

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2014.12.27. 00:02
Szerző: markfelt
baj ez? szerintem az egészet központosítani kéne nemzeti közlekedési központ néven, a mávot és a gysev-et is integrálva, vitézyt az élére oszt' csók.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2014.12.26. 21:54
Szerző: szemilan
Meg a többi is.... összevonják őket.

http://www.enykk.hu/
http://www.knykk.hu/

pl....
LuciFerko írta:Megszűnik az Alba és a Vértes Volán, KNYKK lesz belőlük:
Kép
(csak szerintem ultraretró ez az arcuéat?)

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2014.12.26. 15:50
Szerző: LuciFerko
Megszűnik az Alba és a Vértes Volán, KNYKK lesz belőlük:
Kép
(csak szerintem ultraretró ez az arcuéat?)