Re: Közösségi közlekedés
HozzászólásElküldve:2014.12.01. 22:52
Nálunk meg kipróbáltak egy Mercedes Citaro buszt. Pontos tipust nem tudok.
Végre egy busz, amiben minden ülésből/állásból elérhető egy leszállásjelző, mert volt vagy 15 darab jelzőgomb egyenletesen elhelyezve.
A belső elrendezés nagyon el lett találva, nincs a "hering" érzete az embernek. A Credo-khoz képest jóval csendesebb, kényelmesebb is.
(A Credo-kat újonnan vette az önkormányzat, ez meg egy jó állapotú, de használt busz volt.)
Ami viszont meglepett elsőre: az ajtók felett nem volt leszállásjelző lámpa... most honnan tudjuk, hogy jeleztünk ?
Aztán persze rájöttük, hogy a sofőrnél és a busz végében, a "mennyezeten" van egy-egy nagy piros "téglalap" és az a leszállásjelzési lámpa.
Ez így, önmagában nem tűnik praktikusnak, mert simán el tudok olyan szituációt, amikor egy alacsonyabb emberke, a busz közepénél, a tömegtől esetleg nem látja egyik jelzőfényt sem és ezért nem tudja, azt, hogy sikeres volt-e a leszállásjelzése.
A hátsó ajtón leszállás kihívás, mert igen meredek a lépcső. Ott észnél kell lenni.
Kicsit olyan érzésem volt, mint ha távolsági buszon utaztam volna.
Megjegyzés:
A magyar Credo-k 2...4 év után kezdenek szétesni.
Végre egy busz, amiben minden ülésből/állásból elérhető egy leszállásjelző, mert volt vagy 15 darab jelzőgomb egyenletesen elhelyezve.
A belső elrendezés nagyon el lett találva, nincs a "hering" érzete az embernek. A Credo-khoz képest jóval csendesebb, kényelmesebb is.
(A Credo-kat újonnan vette az önkormányzat, ez meg egy jó állapotú, de használt busz volt.)
Ami viszont meglepett elsőre: az ajtók felett nem volt leszállásjelző lámpa... most honnan tudjuk, hogy jeleztünk ?
Aztán persze rájöttük, hogy a sofőrnél és a busz végében, a "mennyezeten" van egy-egy nagy piros "téglalap" és az a leszállásjelzési lámpa.
Ez így, önmagában nem tűnik praktikusnak, mert simán el tudok olyan szituációt, amikor egy alacsonyabb emberke, a busz közepénél, a tömegtől esetleg nem látja egyik jelzőfényt sem és ezért nem tudja, azt, hogy sikeres volt-e a leszállásjelzése.
A hátsó ajtón leszállás kihívás, mert igen meredek a lépcső. Ott észnél kell lenni.
Kicsit olyan érzésem volt, mint ha távolsági buszon utaztam volna.
Megjegyzés:
A magyar Credo-k 2...4 év után kezdenek szétesni.