Oldal: 31 / 219

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2014.12.01. 22:52
Szerző: asimov
Nálunk meg kipróbáltak egy Mercedes Citaro buszt. Pontos tipust nem tudok.

Végre egy busz, amiben minden ülésből/állásból elérhető egy leszállásjelző, mert volt vagy 15 darab jelzőgomb egyenletesen elhelyezve.
A belső elrendezés nagyon el lett találva, nincs a "hering" érzete az embernek. A Credo-khoz képest jóval csendesebb, kényelmesebb is.
(A Credo-kat újonnan vette az önkormányzat, ez meg egy jó állapotú, de használt busz volt.)

Ami viszont meglepett elsőre: az ajtók felett nem volt leszállásjelző lámpa... most honnan tudjuk, hogy jeleztünk ? :)
Aztán persze rájöttük, hogy a sofőrnél és a busz végében, a "mennyezeten" van egy-egy nagy piros "téglalap" és az a leszállásjelzési lámpa.
Ez így, önmagában nem tűnik praktikusnak, mert simán el tudok olyan szituációt, amikor egy alacsonyabb emberke, a busz közepénél, a tömegtől esetleg nem látja egyik jelzőfényt sem és ezért nem tudja, azt, hogy sikeres volt-e a leszállásjelzése.
A hátsó ajtón leszállás kihívás, mert igen meredek a lépcső. Ott észnél kell lenni.

Kicsit olyan érzésem volt, mint ha távolsági buszon utaztam volna.

Megjegyzés:
A magyar Credo-k 2...4 év után kezdenek szétesni.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2014.12.01. 11:50
Szerző: markfelt

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2014.11.27. 19:20
Szerző: Glenn
Természetesen nem a taxin van a hangsúly (az csak egy kis szelete a közösségi közlekedésnek), de az is jól mutatja a szakértelmét. Én nem vitatom a jó szándékot, de miért nem a szakmát kérdeztette meg a változtatásokról? Épp ugyanez történt a fővárosi közlekedés egyéb területein is.
Szerintem nincs jelentősége, ki hány éves, a lényeg a végeredmény. Amíg csak annyit tudunk, hogy rosszabb nemigen lehet, felesleges ítélkezni a következő vezető felett.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2014.11.27. 00:49
Szerző: markfelt
Pasa írta:
admin írta:a taxi részét nem tudom, biztos szívás volt, de rendszeres tömegközlekedőként erős fejlődést láttam az elmúlt 4 évben, amit a demszky érában el sem lehetett képzelni, most attól tartok, ez megreked, ezért bizony védelmembe veszem.
Az erős fejlődést miért VD-nek tulajdonítod? Ne csak indekszes cikkekből tájékozódj...
mert ismerem az úriembert és a munkásságát. szívét-lelkét beleölte. az indexes cikk csak - részben - alátámasztotta, amit gondoltam-tudtam.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2014.11.26. 22:15
Szerző: Csongii
Nem tudom, hogy VD érdeme vagy se, nekem pl. nem az a problémám, hogy őt elteszik onnan, hanem hogy megszüntetik a BKK-t (Bár annyira nem tetszett eredetileg, hogy ilyet létrehoztak, de úgy tűnik, hogy jó és működőképes valami) és a probléma, hogy egy nyugdíj előtt álló emberkét ültetnek oda be. Ez utóbbival szerintem mindenki tisztában van, hogy mi is a probléma. Vannak a nyugdíj előtt állók között is biztosan olyan emberek, akik képesek lennének fiatalosan irányítani az egészet és megfelelő módon fejlesztetni mindent (pl, tájékoztatás, menetrend, stb), de azt hiszem nem ez lesz a szempont most, nagyon nem és ez elég rossz. A Taxis részt nem kommentelem, mert nem utazom vele és nem ismerem, de a villamos, busz és metró ügyekben szerintem megfelelő volt az irány. De mondom, ez saját vélemény.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2014.11.26. 18:47
Szerző: Glenn
admin írta:a taxi részét nem tudom, biztos szívás volt, de rendszeres tömegközlekedőként erős fejlődést láttam az elmúlt 4 évben, amit a demszky érában el sem lehetett képzelni, most attól tartok, ez megreked, ezért bizony védelmembe veszem.
Az erős fejlődést miért VD-nek tulajdonítod? Ne csak indekszes cikkekből tájékozódj...

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2014.11.26. 18:46
Szerző: markfelt
a taxi részét nem tudom, biztos szívás volt, de rendszeres tömegközlekedőként erős fejlődést láttam az elmúlt 4 évben, amit a demszky érában el sem lehetett képzelni, most attól tartok, ez megreked, ezért bizony védelmembe veszem. az a baj, hogy nem látok a feladatra alkalmasabb embert.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2014.11.26. 18:36
Szerző: Glenn
Úristen! Nehogy már védelmedbe vedd ezt az emberkét. Havi másfél millióért ötletelgetett összevissza (égszínkék buszok, sárga taxik, felesleges villamosvonalak, biciklimánia, autóparkolók eltüntetése), ő volt a király (legalábbis úgy viselkedett), szakmailag meg egy nagy nulla volt. Most helyreteszi Tarlós a BKK-val együtt. Nagyon helyes! :yes:

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2014.11.26. 16:27
Szerző: markfelt
djlacee írta:Kiragadom a leglényegtelenebb kérdést:
És most akkor minden eddigi promó anyag, matrica, dizájn, arculat megy a levesbe? Eltűnnek a BKK logók?
szerintem igen, hiszen ezek mind-mind VD közvetlen ötletei voltak. egy marketing szemléletű fiatal helyett egy idős, műszaki szemléletű bácsi veszi át a feladatokat. én nagy leépülésre számítok a promóció, fiatalokat célzó ötletek és akár a szolgáltatási színvonal szintjein is, úgy gondolom, kábé arra a szintre jut majd a budapesti tömegközlekedés, mint 2010 előtt, a tisztán bkv érában, tehát valahol a mahacskala-alma ati tengely környékére.

egyébként több díjat is nyert a bkk, pl. az arculat kapcsán. egészen biztosan színvonalsüllyedés várható. ez már politika: én pont azok miatt bírtam a tarlós-vezetést, amit a bkk közvetlenül, vagy közvetve véghez vitt, igen modern, nyugatias felfogásban, igényesen. más jót nem nagyon tett a pityu-csapat. de csőlátású, posztszoci vénemberekre nincs szükség egy városvezetésben, ahol a rációt és a szakmai szempontokat felülírja a személyes szimpátia/antipátia és a házsárt.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2014.11.26. 14:10
Szerző: djlacee
Kiragadom a leglényegtelenebb kérdést:
És most akkor minden eddigi promó anyag, matrica, dizájn, arculat megy a levesbe? Eltűnnek a BKK logók?