Re: Közösségi közlekedés
HozzászólásElküldve:2014.10.10. 10:59
asimov írta: Rákérdeztem sofőrnél: a "kütyü" az új buszfedélzeti jegykiadó/pénztárgép lesz.A hűtőbordák gondolom a magas extrém hőfok miatt vannak. A buszon elől a sofőrnél nyáron a napsugárzás hatására 80-100 fokig is felmelegedhetnének az eszközök.
Szép darab szerkezet amúgy: közelebbről megnézve, a kijelző majd két tenyér méretű és a készülék hátán akkora hűtőbordák vannak kialakítva a hátsó burkolatból, amekkorákat én még nem láttam mobil berendezésen... 5 vagy 6 darab, kb. 2,5 x 10 cm-es és majd 0,5 cm vastag "lemezek" azok.(Valami nagyon fűthet ott)
Amúgy ez a csere is időszerű már: régi jegykiadó/pénztárgépek néha nem látják a hitelesítő "fekete dobozt", elkoptak a billentyűk, a mátrixnyomtató immal-ámmal nyomtat csak (tintaszalagot kellene cserélni, gondolom...) vagyis sokat szívnak velük a sofőrök és persze az jegyet váltani óhajtó utasok is.
Meglátjuk.
