Re: Közösségi közlekedés
HozzászólásElküldve:2013.10.23. 16:47
asimov írta:Az említett 937-es járatot használta esetleg valaki itt?Komolyan kezdem azt érezni, hogy Miskolc, a BKK kísérleti nyuszija
"Nemsokára megjelenhetnek Budapesten az első igényvezérelt autóbuszok. Az Ittlakunk.hu információi szerint a Budapesti Közlekedési Központ azt tervezi, hogy egyes, aránylag kevesek által használt útvonalakon bevezeti azt a rendszert, hogy csak akkor megy a busz végig a vonalon, ha előre jelzi egy utas telefonon, hogy felszállna rá."
http://www.origo.hu/itthon/20131022-ige ... a-bkk.html
Ez év májusában kezdték tesztelni a telefonos igényvezérelt közlekedést az MVK-nál, azaz az ATTAC-ot. Még el sem indult megbukott. Aztán 2-3 hét szünet után, bevezették úgy, hogy a jelenlegi járatokon felül éjszaka lehetett plusz járatokat telefonon igényelni, valamint a ZOO járat csak akkor jár a Vadasparkba ha az utasok kérik telefonon vagy neten. Ez most is üzemel: (http://www.mvkzrt.hu/menetrend/?line=ZOO )
Erre most ugyanez megjelenik a BKK-nál. De ugyanez volt az elsőajtós rendnél is, megjelent Miskolcon nem sokkal később elkezdték Pesten is.