Nos kérem tisztelettel a szabály az szabály. Lehet bárki 80 éves 180 éves, a BKK (és egyéb közlekedési cégek) üzletszabályzata nem tesz kivételt (csak a kerekesszékes, mozgásukban korlátozott, kísérő nélküli utassal) utas és utas között.
Ha a szabályzatban le van írva, hogy az első ajtón kell felszállni, akkor mindenkinek ott kell felszállni. A szabályzatban le van írva, hogy a kedvezményre való jogosultságot MINDENKINEK igazolni kell, igen mindenkinek. Még egy 1 hónapos csecsemőnek is, születési anyakönyvi kivonattal vagy szülő személyi igazolványa + csecsemő lakcímkártyájával.
Ha a 15 éves diáktól (aki egyébként tanköteles, tehát 100%, hogy diák) elvárjuk, hogy legyen nála a diákigazolványa is utazáskor, akkor ugyanúgy legyenek iratok a 80 meg akárhány évesnél is.
A BKK helyében a sofőrt szóbeli figyelmeztetésben részesíteném, a nem megfelelő hangnem miatt, míg a 80 éves utas ellen kezdeményezném a szabályzatok többszörös megszegése miatt a pótdíjazást a díjszabás szerint... (természetesen ha utólag bemutatja az érvényes személyi igazolványát akkor az utólagos bemutatási pótdíjat fizetné csak ki).
Ha a szabályzatban le van írva, hogy az első ajtón kell felszállni, akkor mindenkinek ott kell felszállni. A szabályzatban le van írva, hogy a kedvezményre való jogosultságot MINDENKINEK igazolni kell, igen mindenkinek. Még egy 1 hónapos csecsemőnek is, születési anyakönyvi kivonattal vagy szülő személyi igazolványa + csecsemő lakcímkártyájával.
Ha a 15 éves diáktól (aki egyébként tanköteles, tehát 100%, hogy diák) elvárjuk, hogy legyen nála a diákigazolványa is utazáskor, akkor ugyanúgy legyenek iratok a 80 meg akárhány évesnél is.
A BKK helyében a sofőrt szóbeli figyelmeztetésben részesíteném, a nem megfelelő hangnem miatt, míg a 80 éves utas ellen kezdeményezném a szabályzatok többszörös megszegése miatt a pótdíjazást a díjszabás szerint... (természetesen ha utólag bemutatja az érvényes személyi igazolványát akkor az utólagos bemutatási pótdíjat fizetné csak ki).
