Re: Közösségi közlekedés
HozzászólásElküldve:2013.07.18. 20:36
Ez olyan, mint a szomszéd utcában a hófehér MERCEDES terepjáró rokkantkártyával?
mlaszlo írta: Ezeket mind-mind figyelembe kell venni.De nem a közösségi közlekedés ingyenessé tételével.
jeek írta: Sajnos sokszor meglehet figyelni a MÁK-os kártyájukat lobogtató egyéneket a tömegközlekedési eszközökön, kezükben iPhone-al vagy épp rajtuk a legmárkásabb, legdrágább cipőkkel.Külsőségek alapján megítélni valakit nem éppen korrekt. Persze biztos van olyan is, akit leírtál, de azért mert valakin van egy márkás ruha, az nem jelent semmit. Márkás ruhát van hogy olcsóbban tudsz venni, mint pl. a Józsefvárosi piacon egy noname ruhát. Iphone, okostelefon ma már nem elérhetetlen, nem tudhatod, hogy nem két éves részletre vette-e. Illetve szükség lehet rá a tanuláshoz is (pl. jegyzeteket nem nyomtat ki, hanem ilyen eszközökön olvas el, ezáltal szintén pénz takarítható meg).
Na ilyeneknek aztán k*rva fontos, hogy helyi közlekedésben korlátlanul ingyen, helyközi/távolságiban meg korlátlanul 90% kedvezménnyel utazzanak, másodmagukban! És sajnos nem egy ilyen ember van, hanem több 10.000 vagy több 100.000, csak figyelmesen, nyitott szemmel kell utazni és rengeteg ilyet látni sajnos manapság, ráadásul pont az ilyenek verik magukat legjobban, ha valami gond van a közlekedésben. Csak pár példa mikre lehet manapság ilyen kártyát kapni: valamilyen veleszületett betegségre, ami egyáltalán nem súlyos és kb. 3-4-5 évente 1-szer megbetegszik tőle az ember pár hétre, lisztérzékenység, cukorérzékenység, tejérzékenység, diszlexia, tanulási nehézség...
A diákok 50%-os kedvezménye nem olyan vészes, ők azért nem jutnak le 500Ft-ból pl. a Balatonra. A nyugdíjasok elvileg csak évi 16 50%-os és 2 90%-os utazást kapnak, illetve helyi közlekedésben nyugdíjasbérletet. A 65 éven felüliek már megint más téma, ők is szeretnek pattogni, ha van valami.
jeek írta:De ez mind általánosítás ami ugyan igaz, de nem tudhatod hogy valakinek tényleg kell-e vagy sem az a bizonyos mákos kártya.
krisz83 írta: Például kik?Sajnos sokszor meglehet figyelni a MÁK-os kártyájukat lobogtató egyéneket a tömegközlekedési eszközökön, kezükben iPhone-al vagy épp rajtuk a legmárkásabb, legdrágább cipőkkel.
A nyugdíjasok? Vagy a diákok?
krisz83 írta:http://iho.hu/hir/forgalomba-allt-az-ma ... usz-130717Csak tipp, de szerintem az is benne lehet, hogy a 203-as félig meddig az Infopark megrendelésére megy, gondolom anyagilag is hozzájárulnak, a BKV-s midi buszok üzemkészsége igen alacsony és mivel fizetett járat, lehet nem tolerálnák sokáig a kimaradásokat.
Ez szép is, meg jó is, de miért a 203-as vonalon jár?
A turisták zöme a Várba, és a Gellért hegyre megy. Miért nem rakták ezt meg mondjuk a 27-es buszra hétköznap is?
jeek írta:akik irreálisan magas utazási kedvezményeket vesznek igénybe.Például kik?
