Oldal: 67 / 219

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.06.17. 19:06
Szerző: asimov
"Felpúposodott a villamossín a Margit körúton"
http://www.origo.hu/itthon/20130617-nem ... us-17.html

.. és hol van még a 35..38 Cfok-ok? :o
Nem akarom elhinni azt, hogy egy több száz éve (jól) ismert fizikai jelenség, a hőtágulás nem tervezhető be egy nyamvadt villamos sínbe...

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.06.13. 22:13
Szerző: szemilan
Őszintén szólva, merem remélni, hogy ez nem valósul meg. legalábbis nálunk nem. (bár ettől nem hiszem, hogy félni kellene)
Biztonság szempontjából elég sok kétely merült fel bennem a videó közben. Még is milyen KRESZ szabályok vonatkoznának rá? A nagyobb kereszteződéseknél a kanyarodást nehézkesen oldanák meg. Ha a jármű kanyarodik, csak vele egy irányba lehetne kanyarodni, szemből, illetve balról nem jöhetne senki, semerre, mivel a teljes pályát elfoglalja. Ésszerűbb lett volna csak "egy sávosra" tervezni. Meg, ha már ennyire újítunk? Miért kerekek?

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.06.13. 21:58
Szerző: asimov
Az elképzelés zseniális... :)
adminisztrator írta:https://www.facebook.com/photo.php?v=547203531989188

lófaszt citaro... ez!

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.06.13. 13:48
Szerző: Csongii
Nagyon durva járgány. :shock: :yeah: :yeah:
Mondjuk a frász rám jönne, amikor én kocsival lennék és ez pedig beoson fölém. :lol: :lol:

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.06.13. 10:40
Szerző: donder
adminisztrator írta:https://www.facebook.com/photo.php?v=547203531989188

lófaszt citaro... ez!
WOW :O :O

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.06.12. 23:03
Szerző: markfelt

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.06.08. 10:24
Szerző: tomee87
Nos igen. A mostani árvíz megint csak bebizonyítja, hogy a vasúttal párhuzamosan, ha csak napi pár db közvetlen távolsági buszjáratot is, de fent kell tartani.
Szívnak most rendesen a győriek, soproniak és szombathelyiek is, az árvíz és a vasút miatt. Ugye a közvetlen távolsági buszjáratokat június 1. óta megszüntették teljesen Győr, Szombathely és Sopron (már korábban) irányába, pedig azok most milyen vígan elmennének az autópályán, nem okozván az utasoknak gondot az átszállásokkal, hatalmas késésekkel. Ezért vagyok én a "minden közlekedést a vasútra bízni", szüntessük meg a párhuzamosságot a vasút javára" elv ellenzője, mert a vasút csak akkor megy normálisan, ha nincs semmilyen külső befolyásoló tényező, ha jön egy árvíz, baleset, természeti csapás, áramellátási hiba stb. akkor kész, meghal az egész térség közlekedése, mert nincs tartalék (közvetlen buszjárat).

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.06.06. 06:53
Szerző: mlaszlo
Korábban volt szó vasúti balesetekről Magyarországon, íme egy szerencsés kimenetelű:
http://iho.hu/hir/1999-junius-4-en-sikl ... yes-130604

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.06.04. 18:40
Szerző: tomee87
Kb. 10-12 éves ez a felvétel.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.06.03. 16:13
Szerző: frekivadasz
Igaza van valahol, de egy fontos útra nem az utolsó pillanatban veszünk jegyet.