Re: Közösségi közlekedés
HozzászólásElküldve:2013.05.05. 16:31
http://www.youtube.com/watch?v=BxtSI-u0ZF0
úgy kb. 9 km hosszú szerelvény.
úgy kb. 9 km hosszú szerelvény.
jeek írta:Igen jól! Aki munkába meg suliba jár bérlettel utazik, bérlettel utazóknak se buszon, se vonaton nincs kiegészítőjegy (kivéve BKK bérlet vasút). De az már a pestiek gondja, ott úgyis viccesen olcsó a BKV a többi városi közlekedési céghez.Bocsáss meg, én is 10%-al utazom vidéken, városon belül pedig ingyen. Mégis a legtöbb helyre kerékpárral járok, és csak akkor megyek busszal ha bajom van vagy orvoshoz megyek vagy ha a köztemetőtől a Segner-ig kell elmenjek. (azaz hosszabb távra)
jeek írta: Igen jól! Aki munkába meg suliba jár bérlettel utazik, bérlettel utazóknak se buszon, se vonaton nincs kiegészítőjegy (kivéve BKK bérlet vasút). De az már a pestiek gondja, ott úgyis viccesen olcsó a BKV a többi városi közlekedési céghez.Akkor pedig az alkalmi utasokkal lesz kiszúrva, akiket sikerül majd elriasztani. Egy 3 tagú család számára ez oda-vissza úton plusz közel 3000.-Ft értelmetlen kiadás. Semmivel sem kap magasabb szolgáltatást, ugyanabba a koszos kocsiba ül, mintha személyvonat lenne, ugyanúgy lerobbanhat, késhet, kimaradhat. Nevetségesnek tartom, hogy ilyen miatt pótjegyet szednek.
adminisztrator írta:szerintem budapesten belül nem kimondottan népszerű a mávval utazgatni, de cáfoljatok meg, ha tévedek.Szerintem annak érdemes igénybe vennie a MÁV-ot Bp-n belül aki valamelyik külső kerületből jár be.(Pl:Rákoshegy-Keleti 18 perc és még át sem kell szállni
maximum kelenföld és a déli között, de arra meg ott a villamos, vagy busz, igaz, átszállással.
mlaszlo írta:Igen jól! Aki munkába meg suliba jár bérlettel utazik, bérlettel utazóknak se buszon, se vonaton nincs kiegészítőjegy (kivéve BKK bérlet vasút). De az már a pestiek gondja, ott úgyis viccesen olcsó a BKV a többi városi közlekedési céghez.
Jól tették? Ezzel pont, hogy a munkába, iskolába járók lettek megszívatva. Pl. Székesfehérvárról Budapestre nem szállhatnak fel gyorsvonatra, mert arra pótdíj van. Mehetnek szépen a személlyel, aminek 20-30 perccel hosszabb a menetideje és mindenhol félreállítják ...
Mivel az átszervezés és az integráció komoly megtakarításokkal jár majd, csökkenni fog a teljes árú menetjegyek ára. Mindez megfelelő alapot teremt az érvényben lévő valamennyi kedvezmény áttekintéséhez is" - véli a kormány. Ez alapján tehát azok járhatnak majd jól az új rendszerrel, akik jelenleg semmilyen kedvezményt nem vesznek igénybe, nekik csökkenhetnek a terheik.
mlaszlo írta:Jónak tartom a gondolatmenetet, de a végét picit átírnám. Véleményem szerint aki ma Magyarországon teljes áron veszi igénybe a közösségi közlekedést, az ezt döntően azért teszi, mert így vagy úgy, de nincs más lehetősége. Így a teljes áron utazók szignifikáns módon nem fognak csökkenni.jeek írta:Jól tették!Jól tették? Ezzel pont, hogy a munkába, iskolába járók lettek megszívatva. Pl. Székesfehérvárról Budapestre nem szállhatnak fel gyorsvonatra, mert arra pótdíj van. Mehetnek szépen a személlyel, aminek 20-30 perccel hosszabb a menetideje és mindenhol félreállítják ...
Így majd az ingyen és 10%-al utazók 2-szer meggondolják, h menjenek-e feleslegesen vonatkázni, buszocskázni.
VÉGRE, hogy meglépték már.
Az se jó, ha kiszúrsz a kedvezménnyel utazókkal. Ezáltal csökken majd az utasszám, aminek következménye, hogy lehet ritkítani. Ha kevesebb járat van, akkor borítékolható, hogy a fizetős utasszám is csökkenni fog.
adminisztrator írta:friss:Mert az országgyűlési képviselők olyan sokat utaznak vonattal?
A Miniszterelnökség közleménye az egyes pótjegyekkel kapcsolatos utazási kedvezményekről
A mai napon a sajtóban megjelent hírekre reagálva a kormányfő egyértelművé kívánja tenni, hogy helytelennek, igazságtalannak és haladéktalanul megváltoztatandónak tartja azt a szabályozást, amely lehetővé teszi az országgyűlési képviselők számára, hogy mentesüljenek a Magyar Államvasutak járatain a gyorsvonati pótjegyek megvásárlása alól.
Ezért azonnali hatállyal utasította a Magyar Államvasutakat felügyelő nemzeti fejlesztési minisztert, hogy tegye meg a szükséges lépéseket annak érdekében, hogy a pótjegyekre vonatkozó méltánytalan kedvezményt haladéktalanul megszüntessék.
Kormányzati Információs Központ