Oldal: 72 / 219

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.05.02. 16:38
Szerző: mlaszlo
adminisztrator írta: nyilván nőni fog. a vonatjegynek ettől még nem kell.
A vasútvonalak nagy része nincs villamosítva, ha az üzemanyagár nő, akkor a dízelvontatás miatt annak a vasútra is van hatása.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.05.02. 15:46
Szerző: markfelt
mlaszlo írta:
adminisztrator írta:csigalom, nyugavér, zsombor.
alakul majd a benzinár is.
Jó vagy rossz értelemben? :shock:
Az a baj, ha a benzinár emelkedik, akkor ugyanúgy tovább emelik a jegyárakat, tehát akkor sem lesz olcsóbb a tömegközlekedés. Az utóbbi években többszörösére emelkedett a benzinár, ennek ellenére két személy esetén még mindig jobban megéri az autó, mint a vonatozás.
nyilván nőni fog. a vonatjegynek ettől még nem kell.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.05.02. 15:28
Szerző: mlaszlo
adminisztrator írta:csigalom, nyugavér, zsombor.
alakul majd a benzinár is.
Jó vagy rossz értelemben? :shock:
Az a baj, ha a benzinár emelkedik, akkor ugyanúgy tovább emelik a jegyárakat, tehát akkor sem lesz olcsóbb a tömegközlekedés. Az utóbbi években többszörösére emelkedett a benzinár, ennek ellenére két személy esetén még mindig jobban megéri az autó, mint a vonatozás.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.05.02. 15:26
Szerző: mlaszlo
jeek írta:Jól tették!
Így majd az ingyen és 10%-al utazók 2-szer meggondolják, h menjenek-e feleslegesen vonatkázni, buszocskázni.
VÉGRE, hogy meglépték már.
Jól tették? Ezzel pont, hogy a munkába, iskolába járók lettek megszívatva. Pl. Székesfehérvárról Budapestre nem szállhatnak fel gyorsvonatra, mert arra pótdíj van. Mehetnek szépen a személlyel, aminek 20-30 perccel hosszabb a menetideje és mindenhol félreállítják ...
Az se jó, ha kiszúrsz a kedvezménnyel utazókkal. Ezáltal csökken majd az utasszám, aminek következménye, hogy lehet ritkítani. Ha kevesebb járat van, akkor borítékolható, hogy a fizetős utasszám is csökkenni fog.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.05.02. 14:20
Szerző: djlacee
jeek írta:Jól tették!
Így majd az ingyen és 10%-al utazók 2-szer meggondolják, h menjenek-e feleslegesen vonatkázni, buszocskázni.
VÉGRE, hogy meglépték már.
:fuckyou:

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.05.02. 13:46
Szerző: markfelt
én a bkv-ról kitiltanám a 65 pluszosokat a reggeli és délutáni csúcsból.
továbbá felszerelném sokkolóval a jegyellenőröket, ha mégis valaki felszökne és nyuggerkedni próbálna.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.05.02. 13:38
Szerző: tomee87
Jól tették!
Így majd az ingyen és 10%-al utazók 2-szer meggondolják, h menjenek-e feleslegesen vonatkázni, buszocskázni.
VÉGRE, hogy meglépték már.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.05.02. 13:09
Szerző: markfelt
csigalom, nyugavér, zsombor.
alakul majd a benzinár is.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.05.02. 11:19
Szerző: zsombor
mlaszlo írta:Hatalmas ötlet ...
http://index.hu/gazdasag/2013/05/02/jegy/
Na igen. De tedd le az autódat, és járjál tömegközlekedéssel.
Tegyük fel hogy egy pár, le akar ruccanni a Balatonra. Nem is akarnak olyan messze menni, mondjuk csak Zamárdiig.
Ez oda vissza kettőjüknek majdnem pont 11.000 Ft-ba kerül. (gyorsvonat felárral együtt)
Ha kocsival mennek, mondjuk nem autópályán, akkor ez kb. 8.000 Ft. Ha autópályán, akkor meg pont ugyan annyi.
(és akkor sokat eszik autópályán a kocsi)
Ennek megint az lesz a vége, hogy még többen fognak autóval menni. Egy családnak már ráfizetés vonatozni.
Ha csak két iskolás korú gyereket számolunk, az még plusz 5.900 Ft. Tehát 16.900, míg nekik kocsival, autópályán kb. 11.000. Akkor minek szálljanak vonatra.
Ez persze hosszú távon más, mert mint tudjuk az autónak vannak még +költségei, ha használjuk gyakran...
De akkor is idegesítő, hogy ezek után még mindig azt fújják, hogy járj tömegközlekedéssel.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.05.02. 10:40
Szerző: mlaszlo