Oldal: 75 / 219

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.04.15. 10:49
Szerző: Glenn
.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.04.14. 19:30
Szerző: markfelt
eközben budapesten, bkv tájékoztatás a villamospótló autóbuszról: "szájjá má le, onnan megy a busz! na!"

ilyenkor mindig angolra váltok és játszom a kétségbeesett turistát, de tök reménytelen.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.04.14. 17:23
Szerző: markfelt
jeek írta:A tökéletesnek mondott, állandóan dicsért GYSEV utasai most megtapasztalják milyen is valójában a GYSEV.
A lényeg, hogy valahol Csorna környékén történt egy útátjárós baleset. Természetesen 0 az infó mindenhol. A vonatokon, a gysev.hu-n, a jegyvizsgálók szájából semmilyen információ nem hangzik el az utasok számára, telefonon szinte elérhetetlen a vasúttársaság, mindenki zaklatott ideges. A sajtó és a média képviselői már több, mint 1 órája nem érik el a vasúttársaság szóvívőjét (biztos kirándul :D ).

Nem dicsérem a MÁV-Start-ot sem, de ott legalább a folyamatos, valósidejű, késési indokokkal megspékelt GPS-es ELVIRA vonatinfó és a hétvégén sem pihenő MÁVInform hírszolgáltatása ellátja az utasokat infókkal, ha felmennek a netre.
azért lassan a testtel, pénteken megszivatott engem és még vagy négyszázkilencvenkilencedmagamat a máv rendesen a csodaszuper utastájékoztató rendszerével. volt 3 perc megtölteni a nagykanizsai vonatot.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.04.14. 15:57
Szerző: tomee87
A tökéletesnek mondott, állandóan dicsért GYSEV utasai most megtapasztalják milyen is valójában a GYSEV.
A lényeg, hogy valahol Csorna környékén történt egy útátjárós baleset. Természetesen 0 az infó mindenhol. A vonatokon, a gysev.hu-n, a jegyvizsgálók szájából semmilyen információ nem hangzik el az utasok számára, telefonon szinte elérhetetlen a vasúttársaság, mindenki zaklatott ideges. A sajtó és a média képviselői már több, mint 1 órája nem érik el a vasúttársaság szóvívőjét (biztos kirándul :D ).

Nem dicsérem a MÁV-Start-ot sem, de ott legalább a folyamatos, valósidejű, késési indokokkal megspékelt GPS-es ELVIRA vonatinfó és a hétvégén sem pihenő MÁVInform hírszolgáltatása ellátja az utasokat infókkal, ha felmennek a netre.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.04.11. 17:02
Szerző: Glenn
.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.04.11. 14:03
Szerző: noartist
adminisztrator írta:http://tv2.hu/musoraink/mokka/125584_ta ... egtek.html
A taxisok rettegnek igazán szerintem...speciel én nem lennék az semmi pénzért.Sem buszsofőr,stb...állandó rettegés,hogy mikor szúr le egy "felháborodott" utas.... :|

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.04.11. 13:24
Szerző: markfelt

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.04.10. 17:35
Szerző: Glenn
.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.04.10. 17:34
Szerző: mlaszlo
Pasa írta: Mint szakmabeli érintett, egyszerűen nem tudtam mit kiemelni ebből a hsz-ből. Az egész úgy butaság, ahogy van (tanulságként idéztem be az egészet, tőlem szokatlan módon).
Még egy rakás cég autói ( a piacon lévő 21 közül) gyorsan jön, megfelelő autóval és kedves sofőrrel. Hogy te ezt a csapatot választod, egyéni dolog, rendben van.
202 Ft/km, hmm, ez 2002-es ár. Akkor mennyi is volt a benzin? Segítek, 300 Ft körül. A többi költség is hasonlóan olcsó volt a mai szinthez képest (pl. autó árak). 300 Ft alapdíj, ez is vagy 10 éve változatlan. Most majd (végre) normális áron mész haza Budaörsre, taxival, vagy - ha ezt drágának találod - busszal. Bizonyám! Mert a taxi nem buszpótló, nem is szociális juttatás. Akinek drága, ne üljön be. Én se járok a Gundelbe vacsizni, pedig szeretnék...
Ha viszont valaki ezután taxit hív, akkor a szolgáltatásnak megfelelő áron olyan taxit kap, ahol a vezető (nem sofőr!) kipihent (mert nem 12, hanem 8 órát vezet), jókedvű (mert a gyereke azt ehet, amit kér, és nem azt, amire futja), az autó tiszta (mert van1500 forintja, hogy fullosan kitakaríttassa) és biztonságos (mert tudja szervizeltetni).
Tudomásul kell venni, hogy ez kiemelten stresszes és költséges vállalkozás, ezt meg kell fizetni. És - mint említettem - nem karitatív tevékenység. Aki nem tudja megfizetni, ne üljön be!!!
(egy 25 éve taxis véleménye)
Szerintem erre térjünk majd vissza úgy egy év múlva, hogy akkor is így látod-e majd. Jelentős áremelésről van szó, ami borítékolható, hogy utaslemorzsolódást fog eredményezni. Kérdés, hogy az emelésből befolyó plusz bevétel elég lesz-e arra, hogy pótolja az elmaradt utasokat.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.04.10. 14:23
Szerző: krisz83
Pasa írta: Akinek drága, ne üljön be.
Ma két rádióban és egy tv-ben összesen 6 kollégád nyilatkozott.
Ebből 4 nem értett Veled, és a törvénnyel egyet.
Ez egyik mérges, mert a két éves autója amit 6 év hitelre vett csak 54KW-os, a másik szerint érdekes az az ország, ahol a taxizás a felső tízezer kiváltsága lesz, a harmadik meg az utasok nagyszámú elvesztése miatt aggódik.