RADIOSITE Fórum

  • Közösségi közlekedés

 #113658  Szerző: markfelt
 
frekivadasz írta:Aki teheti, a TGV-t ne hagyja ki. Párizs CDG - Avignon viszonylatban volt hozzá szerencsém oda-vissza, valóban élmény. Tiszta, kényelmes, és csendes még 320km/h sebesség mellett is. Időben kb. annyi lehet, mint egy Bp - Nyíregyháza ICvel, csak 'kicsit' nagyobb a táv. Ja, és percre pontos volt mindkét irányban. Nincs munka Magyarországon? Pedig mintha bőven lenne mit csinálni.
én a német ice-n utaztam, münchen és stuttgart között.
gyorsnak gyors, de nem valami kényelmes és elég lelakott.

ráadásul para volt, mert nyekergett meg kerregett, meg kattogott, igaz csak 200/160-nal mehet ezen a szakaszon. és mivel egy idióta vagyok, a közelmúltbeli ice-katasztrófás (kisiklott, többen megmurdeltek) nat geós dokumentumfilmet töltöttem le az utazás idejére és néztem ipad-en, lehet ezt nem kellett volna. a kalauz is kiröhögött, bár ez még mindig jobb, mint a suttyózós buszsofőr.

a railjet pozitívabb csalódás volt münchenig, az tényleg színvonalas, kényelmes, szép, modern.

nyáron szerintem bejátszom a münchen-nürnberget, az 300 km/h átlagosan, modernebb kocsikkal... :)
jeek írta:Addig amíg a vasút az olyan alap, egyéni utazási igényeket (mint pl. a hűtés, világítás egyéni szabályozását) nem veszi figyelembe (külföldön SEM!) amit pl. a távolsági vagy nemzetközi buszok 100%-ig ki tudnak szolgálni, addig a vasutat utálni és kerülni fogom.

Már elnézést, de rohadtul nincs kedvem úgy utazni pl. 8-10 óra munka után, hogy hulla fáradtan beülök a vasúti kocsiba és akarva akaratlanul egész úton nyomják a szemembe a több tucat neon cső által kibocsájtott hatalmas mesterséges fényt, amitől még az ablakokban is csak magamat látom, az állomás (tábla) nevét nem! Vagy pl. nyáron amikor kint is alapból hideg van, de a vonaton nyomják a klímát, így didereg az ember.
Eddig buszon (főleg az autópályásokon) ilyen gondom nem volt, sötétben a közlekedő folyosón van egy alap világítás, míg minden utas felett egyénileg szabályozható olvasólámpa és klíma befúvó van. Soha nem volt gond ha mondjuk sötétségre vágytam, ellentétben a vasúttal.
ezt sajna osztom... én elég sznob vagyok ahhoz, ha már kurvasokat fizetek, hogy színvonalas, 21. századi szolgáltatást várjak el, nem pocokszagú, nyikorgós kocsikat 80-nal döcögve, ahol úgy fűtenek kulccsal lezárt ablakok és a külső 15°C mellett, mintha kint -60 lenne. nyáron meg a klíma csak álom marad, legalábbis azokon a vonalakon, ahol járok. éjszaka meg valóban, halvány lila fingom nincs, hol jár a vonat épp, mivel nincs SEMMILYEN utastájékoztatás, még egy rohadt mikrofonos hangosbemondó sem.

(most eszembe jutott a balatoni vonalon egy angol utastárs, aki a már megszüntetett venezia járaton a keszthelyi rokonait ment meglátogatni, panaszkodott a tájékoztatásra és senki sem szólt neki, hogy pótjegyes a vonat. a kalauz meg befizettette vele a büntetéssel együtt, aki természetesen egy mukkot nem beszélt semmilyen külföldi nyelven, de még magyarul se tudott rendesen. "PÓT TIKIT! FIZET! MÁNI! KILENCSZÁZ! NÁJN NULLA NULLA!")

és azokról a vonalakról ne is beszéljünk, ahol csak bzmotok járnak. csak annyit mondok: kaposvár-siófok. szerintem az a vonal európa legdurvább vasúti anomáliája.
 #113657  Szerző: tomee87
 
Addig amíg a vasút az olyan alap, egyéni utazási igényeket (mint pl. a hűtés, világítás egyéni szabályozását) nem veszi figyelembe (külföldön SEM!) amit pl. a távolsági vagy nemzetközi buszok 100%-ig ki tudnak szolgálni, addig a vasutat utálni és kerülni fogom.

Már elnézést, de rohadtul nincs kedvem úgy utazni pl. 8-10 óra munka után, hogy hulla fáradtan beülök a vasúti kocsiba és akarva akaratlanul egész úton nyomják a szemembe a több tucat neon cső által kibocsájtott hatalmas mesterséges fényt, amitől még az ablakokban is csak magamat látom, az állomás (tábla) nevét nem! Vagy pl. nyáron amikor kint is alapból hideg van, de a vonaton nyomják a klímát, így didereg az ember.
Eddig buszon (főleg az autópályásokon) ilyen gondom nem volt, sötétben a közlekedő folyosón van egy alap világítás, míg minden utas felett egyénileg szabályozható olvasólámpa és klíma befúvó van. Soha nem volt gond ha mondjuk sötétségre vágytam, ellentétben a vasúttal.
 #113651  Szerző: frekivadasz
 
Aki teheti, a TGV-t ne hagyja ki. Párizs CDG - Avignon viszonylatban volt hozzá szerencsém oda-vissza, valóban élmény. Tiszta, kényelmes, és csendes még 320km/h sebesség mellett is. Időben kb. annyi lehet, mint egy Bp - Nyíregyháza ICvel, csak 'kicsit' nagyobb a táv. Ja, és percre pontos volt mindkét irányban. Nincs munka Magyarországon? Pedig mintha bőven lenne mit csinálni.
 #113650  Szerző: djlacee
 
ebből én most kimaradok
 #113649  Szerző: markfelt
 
remek az egész, pfejj,

imádok vonatozni, de nem magyarországon. :(
buszozni eddig se szerettem és ezután se fogok...
 #113645  Szerző: tomee87
 
Amíg a kormány megtiltja évekre az új buszok vásárlását, mert az egyébként veszteséges vasutat támogatja orrba-szájba, amin egyébként az országban tömegközlekedő utasok mindössze egyötöde utazik, addig nem kell ilyenen csodálkozni sajnos :( Szarból még a Volánok sem tudnak várat építeni..
 #113643  Szerző: hd
 
Beszállok én is! :)

A Borsod Volán mostanában az egyik forgalmas vonalon, frekventált időszakokban ezt az Ikarust közlekedteti, az új Mercedesek helyett, amikből valamiért félévről félévre kevesebb jár:

Kép

Az egy dolog, hogy miután (én hülye) nekidőltem a bőr támaszkodónak, a nadrágomat lábszártól térdig, fekete, olajhoz hasonló folyadék terítette el, de a busz még duplán balesetveszélyes is. Ha a forgó közepéből kiálló fém csíkot valaki nem veszi észre, szinte száz százalék hogy elesik, valamint a hátsó ajtó kizárólag az utasok rásegítésével záródik be.

És sajnos a Mercedesek sem tökéletesek, főleg tisztaság szempontjából. Sokszor találkozok az ablak mellől előmászó kisebb-nagyobb bogarakkal, és a nedves ablaküveg rendszeresen tele van hajszálakkal, amitől az embernek még a bele is kifordul. Gyakrabban kellene takarítani, és nem lenne gond.
 #113640  Szerző: tomee87
 
adminisztrator írta:
a halberstadti kocsik szép új festést, fényezést kaptak kívülről. belül pedig szerintem 5 éve nem takarították őket. felújítás sem volt. van, amelyikben még a szemetet sem szedik össze. büdös is van. kezem ragad a kosztól, miután felszálltam egy ilyenre. ablaküveg-rétegek közé beolvadt és lecsúszott a német tájékoztató matrica. kellemetlen látvány.

ezeknek mi az oka?
Az, hogy vasút!
adminisztrator írta:van rá esély, hogy a közeljövőben kapnak egy olyan felújítást, mint az új fecskék?
Nincs. Nem tervezik felújítani ezeket a kocsikat.
adminisztrator írta:biztonságosak, megfelelő műszaki színvonalúak ezek a vonatok?
Hááát. Amikor anno 2010-ben Tóvároskertnél kisiklott egy ilyen kocsi, akkor átvizsgálták az összeset és arra jutottak, hogy ennek a vonatnak a Vmax-a onnantól kezdve csak 120km/h lehet, intenzív fékezése letiltva valamint a vezérlőkocsijaikat azóta nem használhatják (IC-kben közlekedik csak kerékpárszállító kocsiként)
 #113639  Szerző: markfelt
 
jeek írta:
adminisztrator írta:
ők az én pénztárosaim és rohadt jó arcok.

Ajjajj velük még óvatosabban, mint a pénztár. Sokszor nagyon buták (a hibás programozás és adatbázis miatt) és rengeteg az utaspanasz (büntetések miatt).
ez igaz, de legalább nem suttyóznak le :)
 #113637  Szerző: tomee87
 
adminisztrator írta:
ők az én pénztárosaim és rohadt jó arcok.

Ajjajj velük még óvatosabban, mint a pénztár. Sokszor nagyon buták (a hibás programozás és adatbázis miatt) és rengeteg az utaspanasz (büntetések miatt).
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 219