Oldal: 81 / 219

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.03.16. 19:00
Szerző: markfelt
Már nem először fogom ki a beszólogatós, az életével és a világgal elégedetlen, lényegében aggresszìv villamosvezetőt a 4-esen. Olyanokat szól, hogy:

"Fejezzék be a vihogást a fülkém mögött a hölgyek, mert tisztán hallom és nem érdekel"

"Ne nyomkodják már meg negyvenszer azt az ajtónyitót, nem fog gyorsabban nyílni!"

"Szálljanak már be, ha ennyire élvezik a hideget, itthagyom magukat"

"Nincs jobb szórakozásuk mint ugrálni ott hátul? Komolyan mondom megáll az ész. Ha nem hagyják abba, nem megyek tovább"

stb.

imádom! :D

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.03.15. 18:09
Szerző: Csongii
mlaszlo írta:Fő az őszinteség :D
Kép
Én is ezen röhögtem egy sort. :shock: :lol: :lol:

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.03.15. 17:53
Szerző: mlaszlo
Fő az őszinteség :D
Kép

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.03.15. 13:39
Szerző: markfelt
Vonatoznom kéne, MÁV Vonatinfó térkép meghalt, közleményben meg csak azt írják, hogy egyes vonalakon mi a helyzet. Azt nem írják, hogy az a bizonyos 20-as, vagy 4-es, vagy 30-as, vagy 1-es vonal mely állomások között megy. Ott a wikipédia, persze, de ezt egy áltagembernek honnan kéne tudni?

Kép

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.03.13. 21:30
Szerző: tomee87
djlacee írta:Csak rosszul fogalmaz az Index cikke, vagy ez a GYSEV-re nem vonatkozik?
Természetesen a GYSEV-re is vonatkozik, mint a március 1-től megváltozott helyjegy árak is! A GYSEV az ilyen áremelésekre hamarabb ugrik, mint a MÁV-Start.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.03.13. 20:03
Szerző: asimov
Villanyszerelő újságból a hír:

"Teljesen akkumulátoros meghajtású, 12 méter hosszúságú, károsanyag-kibocsájtásmentes, 82 utas szállítására alkalmas autóbuszt tesztelnek Debrecenben. A DKV Debreceni Közlekedési Zrt. két napig városi tesztüzemben próbálja ki a kínai BYD gyár eBus-12 típusú járművét, amely egy feltöltéssel akár 250 kilométer megtételére is képes.

Kép

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.03.13. 20:01
Szerző: djlacee
Csak rosszul fogalmaz az Index cikke, vagy ez a GYSEV-re nem vonatkozik?

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.03.13. 19:45
Szerző: LuciFerko
:gülü2:

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.03.13. 18:04
Szerző: mlaszlo
Drágít a MÁV: pótjegy kell gyorsvonatra is :(

Véglegesen eldőlt, hogy áprilistól a gyorsvonatokra is pótjegyet kell váltani – értesült az Iho.hu. A közösségi közlekedési szaklap azt írja: minden távolsági vonatra külön-külön meg fogják határozni, hogy kell-e érte extra díjat fizetni száz kilométernél hosszabb útra. A lap szerint a háttérben régóta folyik a harc a gyorsvonatok pótjegyesítése körül, a bevételek növelését (esetleg a kiadások csökkentését) akaró minisztérium, illetve segédintézményei először valamennyi távolsági vonaton megtett utat drágították volna, minden O betűs (országos) járatra kellett volna pótjegy.

Eddig az volt a cél, hogy busz helyett a vasutat válasszák az utasok, de ilyen pótdíj mellett nem lesz miért a vonatot választani ...

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.03.13. 18:01
Szerző: mlaszlo
krisz83 írta: Az még csak oké, de a régi Ikarus 260-as buszokon aztán főleg semmi értelme.
A múltkor a 240E-n egy ilyen futáros busszal sikerült utaznom. Ordítva mondta a megállókat, olyannyira, hogy nagyon csúnyán torzított a hangszóró. Viszont az nagyon tetszett, hogy a nagyobb utascserés megállókban figyelmeztet, hogy záródik az ajtó, és nem csak a csengő szólt.
Összességében egy nagyon kiváló ötletnek tartom ezt a Futár dolgot, csak lehet, hogy nem az összes buszunk alkalmas a telepítésére.
Felújított Ikarus volt vagy régi táblás? Mert a 240E-n ugye többnyire lepukkant 260-asok járnak.