Oldal: 82 / 219

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.03.13. 12:34
Szerző: krisz83
mlaszlo írta:Jó ez az új utastájékoztató rendszer, de olyan buszokba nem látom értelmét beszerelni, amiken a 4 vagy 6 kijelzőből 3-5 üzemképtelen, a maradék 1-2-őn meg valamit kiírogat, ha éppen hajlandók működni.
Viszont a külső kijelzőkre ez az új betűtípus nagyon apró.
Az még csak oké, de a régi Ikarus 260-as buszokon aztán főleg semmi értelme.
A múltkor a 240E-n egy ilyen futáros busszal sikerült utaznom. Ordítva mondta a megállókat, olyannyira, hogy nagyon csúnyán torzított a hangszóró. Viszont az nagyon tetszett, hogy a nagyobb utascserés megállókban figyelmeztet, hogy záródik az ajtó, és nem csak a csengő szólt.
Összességében egy nagyon kiváló ötletnek tartom ezt a Futár dolgot, csak lehet, hogy nem az összes buszunk alkalmas a telepítésére.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.03.09. 09:42
Szerző: mlaszlo
Jó ez az új utastájékoztató rendszer, de olyan buszokba nem látom értelmét beszerelni, amiken a 4 vagy 6 kijelzőből 3-5 üzemképtelen, a maradék 1-2-őn meg valamit kiírogat, ha éppen hajlandók működni.
Viszont a külső kijelzőkre ez az új betűtípus nagyon apró.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.03.07. 13:32
Szerző: krisz83
http://index.hu/belfold/budapest/2013/0 ... szt_a_bkk/
És ha már itt tartunk, reméljük ebből is lesz valami. :)

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.03.07. 13:29
Szerző: krisz83
adminisztrator írta: Azért igyekeznek karbantartani, most már több, mint egy hónapja nem volt műszaki hiba ( ez de hülyén hangzik :) ), varázsütésre nyilván nem fogja a metrótündér kicserélni egy pillanat alatt.
Igen, viccesen hangzik, viszont sajnos így hangzik helyesen.
Tudom, hogy javítják, de tudod, ez már csak tűzoltás...
(Ettől persze pozitív, hogy legalább javítják) ;)

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.03.07. 13:26
Szerző: markfelt
krisz83 írta:
adminisztrator írta:http://mno.hu/ahirtvhirei/harminc-uj-me ... t-1143260/

:yes:
Ez szép és jó, csak a jelenlegi bírja ki addig...
Elég sok a műszaki probléma a járművekkel is, és a pályával is. :(
Azért igyekeznek karbantartani, most már több, mint egy hónapja nem volt műszaki hiba ( ez de hülyén hangzik :) ), varázsütésre nyilván nem fogja a metrótündér kicserélni egy pillanat alatt.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.03.07. 13:20
Szerző: krisz83
adminisztrator írta:http://mno.hu/ahirtvhirei/harminc-uj-me ... t-1143260/

:yes:
Ez szép és jó, csak a jelenlegi bírja ki addig...
Elég sok a műszaki probléma a járművekkel is, és a pályával is. :(

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.03.07. 13:02
Szerző: markfelt

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.03.06. 15:28
Szerző: mlaszlo
jeek írta: Miskolcon 2007 óta van minden, még a legforgalmasabb járatokon is (csúcsidőn kívül még a villamosokon is!) első ajtózás. És a menetidő nem nőtt, még tömött buszok esetében sem. Az emberek megtanultak kulturáltan közlekedni!
A megállók első harmadában várakoznak a buszra, nem szétszórva, így gyorsabb a felszállás az első ajtón, amikor már látják, hogy távolban jön a busz, mindenki kezében ott a bérlet. A leszállók megszokták, hogy először a 4-es, majd 3-as és végül a 2-es ajtó nyílik.
Érdekes, nem volt belőle balhé, tolakodás, menetidő növekedés. Lett viszont, csövesmentes, bliccelőmentes, kulturált közösségi közlekedés, tiszta buszok.
Budapest esetében az a legnagyobb baj, hogy amint írtam, se a BKV, sem a főváros nem vigyáz a járművekre. A fővárosnak rendbe kellene tennie a fő tömegközlekedési útvonalakat, buszmegállókat. Okosan kitalálták több helyen, hogy a buszmegállókat régi macskakövekkel rakják ki, na ezeken a kemény rugózású alacsony padlós buszok majd szétesnek. A Ferenciek terével is bohóckodnak, amikor sokkal égetőbb lenne a Rákóczi úton a buszsáv burkolatát megcsinálni. Nem egy helyen sebességkorlátozás van a buszoknak, mert az alacsonypadlósak a bukkanókon lecsapják a busz hátulját. A kijelzők szó szerint már kiesnek a helyükről a rázkódástól. Új buszoknak ezek az utak nem valóak. Maga a busz váza is sérül, repedések keletkeznek, a víz már folyik is be, gondolom télen befagy, ezáltal mégjobban feszíti szét a réseket. Ilyen utak mellett szerintem nincs az a pénz, ami elég lenne a karbantartásra.
A járművek nincsenek kitakarítva, amint látszik a sofőrök sem éppen kímélik a buszokat, sokszor a szerelők is olajos kézzel összefogdossák. Szóval nem kell minden az utasokra fogni, nagyon sok mindennek kellene változnia ahhoz, hogy jobb legyen a fővárosi tömegközlekedés.
Egyébként a Volánbusz esetében is hiába az elsőajtózás, nem egy busz ugyanolyan retkes, koszos, mint a BKV-nál.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.03.06. 13:04
Szerző: krisz83
jeek írta:
krisz83 írta:http://iho.hu/hir/kapkodas-es-fejetlens ... ban-130305
Na ez remek lenne. Sz@rakodjak minden reggel a felszállásnál, mivel az ugye a Volán miatt első ajtós lesz, emiatt tartson tovább a beérés a városba reggel, és haza délután, de mindezért cserébe marad itt Budaörsön az a sok ipari hulladék Ikarus 260-as. Remek. Alig várom. :x
Miskolcon 2007 óta van minden, még a legforgalmasabb járatokon is (csúcsidőn kívül még a villamosokon is!) első ajtózás. És a menetidő nem nőtt, még tömött buszok esetében sem. Az emberek megtanultak kulturáltan közlekedni!
A megállók első harmadában várakoznak a buszra, nem szétszórva, így gyorsabb a felszállás az első ajtón, amikor már látják, hogy távolban jön a busz, mindenki kezében ott a bérlet. A leszállók megszokták, hogy először a 4-es, majd 3-as és végül a 2-es ajtó nyílik.
Érdekes, nem volt belőle balhé, tolakodás, menetidő növekedés. Lett viszont, csövesmentes, bliccelőmentes, kulturált közösségi közlekedés, tiszta buszok.
Csak az Miskolc... Sajnos itt az utazó közönséggel is elég nagy a baj. A 40-es busz Budaörsön kitudja már mióta első ajtós járat. De még mindig van olyan elég sokszor, hogy azért állunk a megállóban hosszú percekig, mert a kedves utas vagy nem készítette elő a bérletét, vagy fel sem mutatja, és a sofőr úgy szól utána, stb...
A másik nagy probléma az idősek, akik a végállomáson felszállnak az első ajtónál a banyatankkal, és onnan nem is mozdul addig, amíg le nem száll, mert ugye a busz hátsó része teljesen másfelé megy... Elég nehéz lesz rajtuk átmászni minden reggel.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.03.06. 12:46
Szerző: tomee87
krisz83 írta:http://iho.hu/hir/kapkodas-es-fejetlens ... ban-130305
Na ez remek lenne. Sz@rakodjak minden reggel a felszállásnál, mivel az ugye a Volán miatt első ajtós lesz, emiatt tartson tovább a beérés a városba reggel, és haza délután, de mindezért cserébe marad itt Budaörsön az a sok ipari hulladék Ikarus 260-as. Remek. Alig várom. :x
Miskolcon 2007 óta van minden, még a legforgalmasabb járatokon is (csúcsidőn kívül még a villamosokon is!) első ajtózás. És a menetidő nem nőtt, még tömött buszok esetében sem. Az emberek megtanultak kulturáltan közlekedni!
A megállók első harmadában várakoznak a buszra, nem szétszórva, így gyorsabb a felszállás az első ajtón, amikor már látják, hogy távolban jön a busz, mindenki kezében ott a bérlet. A leszállók megszokták, hogy először a 4-es, majd 3-as és végül a 2-es ajtó nyílik.
Érdekes, nem volt belőle balhé, tolakodás, menetidő növekedés. Lett viszont, csövesmentes, bliccelőmentes, kulturált közösségi közlekedés, tiszta buszok.