Oldal: 87 / 219

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.01.10. 15:17
Szerző: krisz83
http://www.origo.hu/itthon/20130110-vol ... korul.html
Az éjszakai buszokra leszek kíváncsi, illetve a bejutás időtartama nő e vajon. Az hogy csak jeggyel, bérlettel lehet felszállni, egyfelől jó, mert kevesebb lesz az utas, másfelől viszont kérdés, hogy lassul e a bejutás.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.01.10. 13:11
Szerző: krisz83
jeek írta:
A jegy és bérlet dologra annyit mondanék, hogy Felsőzsolcára évtizedek óta MVK-s kék buszok járnak. De mégse fogadják el a miskolci béreltet. Akik a 7-es busszal utaznak más béreltet kell váltaniuk ami csak a 7-es buszra érvényes, a többi városi MVK járatra nem.
A Miskolci bérelttel nem vehetőek igénybe a Volán járatai, még városon belül sem, illetve az agglomerációban sem.
Tehát ezt már megint ilyen "jajj a szegény pestieknek többet kell fizetni" dolognak érzem, amikor vidéken ez teljesen egyértelmű és nem tűntetnek érte, hogy a Volánra Volán bérlet, MVK-ra MVK bérlet, MÁV-Startra MÁV-Start bérlet kell.
Miskolcon az MVK összvonalas havibérlet 7000Ft + a 7-es buszra Felsőzsolcáig 6700Ft = 13700Ft. És ezzel csak az MVK buszain és villamosain valamint a 7-es buszon utazhatsz. Volánbuszra, vonatra nem szállhatsz fel még városon belül sem, de még Felsőzsolcáig sem!
Csak Te egyvalamit kihagytál, ráadásul egy igen fontos dolgot.
Budaörs éves szinten közel 400, azaz négyszáz millió forintot fizet azért, hogy Budaörsre ennyi busz, ilyen sűrűn járjon.
Érdemes a kérdést így is megvizsgálni.
Nyilván ha se Budaörs, se Budakeszi, se Törökbálint egy forintot sem adna, akkor vagy nem járna ki ennyi busz, vagy jóval drágább lenne nálunk is az élet.
De ha már itt tartunk ott van Debrecen. 6500FT a havi bérlet, és van pár járatuk ami jóval sűrűbben jár mint 10 perc. (Csúcsidőben)

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.01.10. 10:51
Szerző: tomee87
adminisztrator írta: Szerinted a települések méretével arányosan kéne beárazni a tömegközlekedési szolgáltatásokat?
Nem. Hanem az igénybevehető szolgálatatások mennyisége és minősége alapján.
Azért ha Budapesten 2-3 percenként jár a metro 350Ft-ért sőt ha jól tudom van olcsóbb jegy is! Vicc!
Akkor Sopronban, Győrben, Nagykanizsán, Zalaegerszegen stb. 20-30 perceket várjon valaki, hogy utazhasson 300-320Ft-ért egy tömött buszon? Szerinted ez logikus, szerintem is. Ez is vicc kategória. És akkor állandóan a pestiek sírásával van tele a sajtó. Nem pedig azzal, hogy Sopronban már 320Ft egy vonaljegy és egyre kevesebb járat jár... Ez is vicc!

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.01.09. 23:43
Szerző: PooLee
Egyébként Bludenz 13.000 fős városka Ausztriában; a helyi közlekedésre a legolcsóbb típusú jegy 1,30 euró. Bécs 1.700.000 fős nagyváros. A vonaljegy 2 euró. Mekkora barmok ők is, basszus!

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.01.09. 23:39
Szerző: PooLee
Hm, ez a települések nagyságával arányosan történő beárazás teljesen okos ötlet! Mivel Budapest 29x akkora, mint Sopron, legyen a vonaljegy is 29x drágább! Azaz elővételben 9280 Ft. Korrektül hangzik, én támogatom!

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.01.09. 22:09
Szerző: markfelt
jeek írta:
adminisztrator írta: Hát hallod, ez mekkora faszság. :)

Szívj egy nagy mély levegőt, és gondold át.
Végülis, ha azt vesszük. Egy 58000-es Sopronban egy utas 300Ft-ot fizet egy vonaljegyért és kap 30 percenként járó buszokat, míg egy 1,7 milliós Budapesten 350Ft-ot fizet és kap akár 2-3 percenként járó metrokat, trolikat, buszokat, villamosokat. Végülis most, hogy mondod ez így tényleg reális és jó, hogy így van. (és ez 1 példa a sok közül, külföldi fővárosokat már fel sem merek hozni a 700-800Ft-os vonaljegy árakkal).
Szerinted a települések méretével arányosan kéne beárazni a tömegközlekedési szolgáltatásokat?

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.01.09. 22:06
Szerző: djlacee
jeek írta:Egy 58000-es Sopronban egy utas 300Ft-ot fizet egy vonaljegyért és kap 30 percenként járó buszokat, míg egy 1,7 milliós Budapesten 350Ft-ot fizet és kap akár 2-3 percenként járó metrokat, trolikat, buszokat, villamosokat. Végülis most, hogy mondod ez így tényleg reális és jó, hogy így van. (és ez 1 példa a sok közül, külföldi fővárosokat már fel sem merek hozni a 700-800Ft-os vonaljegy árakkal).
már 320Ft elővételben, sofőrnél meg 390
és valóban, itt tömegközlekedni úgy lehet, hogy alapból sétálsz, és ha esetleg jön valami busz, arra felszállsz

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.01.09. 21:57
Szerző: asimov
Kis -videki- varosomban az "osszvonalas" haviberlet valami 3700 Ft, es csak nehany, par km-es korzetben kozlekedo helyi buszjaratra jo, melyek ugy 3/4 orankent kozlekednek szezonban. Azon kivul 6..8 jarat/nap. Hetvegen megannyi sem. Vonaljegy a par km-s korben kozlekedo buszjaratokra 200 Ft/felszallas.
A budapesti BKK (BKV?) haviberlet 10500 Ft, es valami 300 db. buszjaraton, harom metro vonalon, 5 HEV vonalon, meg meg ki tudja min lehet vele utazni, Budapest kozig. hatarain belul, ugy tudom.

Osszehasonlitva a kettot, szerintem tesom 10500 Ft-os budapesti haviberlete olcsobb, mint az en 3700 Ft-osom...
En is jol vagyok, ahol vagyok, csak nekem is csipi kicsit a szemem az, ha budapestiek sirnak a "draga" tomegkozlekedesuk miatt.
Persze, Budapest kb. 1.5 millio valasztopolgar.. ennyi szavazoval egy kormany sem mer)t) szembemenni, igy Budapesten mindig is olcso lesz a tomegkozlekedes, barmibe is kerul ez.
jeek írta:Nekem nincs bajom a vidéki élettel.
Csak a budapestiek akadnak ki rögtön, hogy jajj így drága meg jajj úgy drága, meg egyre nehezebb lesz a közlekedés. Lehet vidékre költözni, aztán majd rájönnek, hogy hoppá Budapesten még így is olcsóbb és jobb a közlekedés, mint máshol az országban, köszönhetően nekünk, vidékieknek....

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.01.09. 21:46
Szerző: tomee87
adminisztrator írta: Hát hallod, ez mekkora faszság. :)

Szívj egy nagy mély levegőt, és gondold át.
Végülis, ha azt vesszük. Egy 58000-es Sopronban egy utas 300Ft-ot fizet egy vonaljegyért és kap 30 percenként járó buszokat, míg egy 1,7 milliós Budapesten 350Ft-ot fizet és kap akár 2-3 percenként járó metrokat, trolikat, buszokat, villamosokat. Végülis most, hogy mondod ez így tényleg reális és jó, hogy így van. (és ez 1 példa a sok közül, külföldi fővárosokat már fel sem merek hozni a 700-800Ft-os vonaljegy árakkal).

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2013.01.09. 21:35
Szerző: markfelt
jeek írta:Nekem nincs bajom a vidéki élettel.
Csak a budapestiek akadnak ki rögtön, hogy jajj így drága meg jajj úgy drága, meg egyre nehezebb lesz a közlekedés. Lehet vidékre költözni, aztán majd rájönnek, hogy hoppá Budapesten még így is olcsóbb és jobb a közlekedés, mint máshol az országban, köszönhetően nekünk, vidékieknek....
Hát hallod, ez mekkora faszság. :)

Szívj egy nagy mély levegőt, és gondold át.