Re: Közösségi közlekedés
HozzászólásElküldve:2013.01.09. 18:23
jeek írta: A jegy és bérlet dologra annyit mondanék, hogy Felsőzsolcára évtizedek óta MVK-s kék buszok járnak. De mégse fogadják el a miskolci béreltet. Akik a 7-es busszal utaznak más béreltet kell váltaniuk ami csak a 7-es buszra érvényes, a többi városi MVK járatra nem.Ez Budapesten is így volt, de elindult egy olyan törekvés, hogy a Budapest bérlet valamennyi főváros határain belül közlekedő járatra érvényes legyen. Ezt reklámkampány kísérte és hozzászoktatták ehhez az utasokat. Most akkor visszalépünk 10-20 évet, sőt még tovább rontunk rajta, hogy eredetileg BKV-hoz tartozó vonalakra (pl. 22-es busz Budapesten) se legyen jó a bérlet? Akkor mi értelme volt az előző években az összevonásokra kidobott pénznek?
A Miskolci bérelttel nem vehetőek igénybe a Volán járatai, még városon belül sem, illetve az agglomerációban sem.
Tehát ezt már megint ilyen "jajj a szegény pestieknek többet kell fizetni" dolognak érzem, amikor vidéken ez teljesen egyértelmű és nem tűntetnek érte, hogy a Volánra Volán bérlet, MVK-ra MVK bérlet, MÁV-Startra MÁV-Start bérlet kell.
Miskolcon az MVK összvonalas havibérlet 7000Ft + a 7-es buszra Felsőzsolcáig 6700Ft = 13700Ft. És ezzel csak az MVK buszain és villamosain valamint a 7-es buszon utazhatsz. Volánbuszra, vonatra nem szállhatsz fel még városon belül sem, de még Felsőzsolcáig sem!