Oldal: 90 / 219

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.12.23. 18:38
Szerző: Ivoa
adminisztrator írta:ZiU helyett MAN trolik Budapesten. Kivonják az orosz kocsikat.

http://bkk.hu/2012/12/alacsonypadlos-ja ... et-trolik/

:yeah:
Itt az ideje. Tenyérnyi lyukakkal az oldalukon közlekednek jó ideje. Megszolgálták az idejüket, de így is túl sokáig futottak.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.12.23. 18:32
Szerző: markfelt
Az elmúlt héten majdnem mindennap többször leállt a 2-es metró az új Alstom kocsik szoftverhibái miatt. A Metróért Egyesület egyik oldalán írtak alapján a forgalomba állított új szerelvények számának növekedésével egyenes arányban nőhet a hibák miatti leállások száma is. :)

Most 3-4 van napi forgalomban, 18 a terv.

Persze ezek nem életveszélyes hibák, de sokszor utasleszállítással járnak.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.12.21. 13:42
Szerző: markfelt
ZiU helyett MAN trolik Budapesten. Kivonják az orosz kocsikat.

http://bkk.hu/2012/12/alacsonypadlos-ja ... et-trolik/

:yeah:

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.12.19. 18:48
Szerző: PooLee
Hangzatos tervek! Ha akár egy is megvalósul még az én életem során, már jók vagyunk! Bárcsak így lenne!

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.12.19. 11:35
Szerző: markfelt
Mert nem kereskedelmi szolgáltató cég, hanem önkormányzati és nem teljesen hülyék, hogy saját maguknak adogassák a pofonokat. :) Ezzel a VT Transmannak sincs baja.

Az utak rossz állapotban vannak, ugyanakkor az Erzsébet híd, Szabad Sajtó út, Kossuth Lajos utca és Rákóczi út burkolata felújításra kerül a Ferenciek tere már meg is kezdett átépítésével (első hallásra nevetséges, jobban utánajárva kiváló tervek).

Érdekesség, hogy 2020 körül - ha sikerül kellően előkészíteni a projektet és megkapni az EU pénzt -, megindulhat a villamosforgalom is a Döbrentei és a Blaha Lujza tér között (illetve az is elképzelhető, hogy összekötik a Népszínház utcai villamosokkal). Ha már villamos és belváros, lassan indul a 47-49-es, valamint a 14-es vonal összekötésének tervezése is egy 2 km-es, a Bajcsy Zsilinszky úton történő, Deák és Lehel tér közötti új összekötő szakasz segítségével (megvalósítva ezzel a Budafok/Kelenföld és Káposztásmegyer közti átszállásmentes közlekedést - sűrített járatokkal, új kocsikkal, felújított sínekkel persze). A Nyugati téri felüljárót is elbontanák, egyébként.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.12.19. 10:10
Szerző: mlaszlo
adminisztrator írta:http://bkk.hu/2012/12/mar-gyartjak-a-20 ... obuszokat/

:yes:
Most már csak az utak minőségén kellene javítani, mert a Volvo-k is igen nehezen bírják.
Az érdekes, hogy a VT-vel szemben kötbért alkalmaznak járatkimaradás esetén. BKV felé miért nem? Gyanítom ott nem kis pénz folyna be :)

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.12.19. 01:39
Szerző: markfelt

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.12.15. 16:51
Szerző: djlacee
Helyi IK 280-ban utazom épp, itt még a busz elejében sem megy a fűtés.....

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.12.13. 17:27
Szerző: tomee87
mlaszlo írta:
Fűtőtest van a 280-asokban, de ahogy írtam, a csukló utáni utastérben elvétve kapcsolják csak be, még a classic-okon sem.
Az műszaki meghibásodás :) Nem lehet szabályozni, hogy csukló után vagy előtt fűtsön csak.
1 hete én is utaztam egy helyközi 280-assal és először nem fűtött a csukló utáni részen, majd jött egy majdnem 90fokos kanyar ahol teljesen behajlott a csuklórész és láss csodát rögtön elkezdtek melegedni a csukló mögötti fűtűtestek is (biztos valami érintkezési hiba volt a csuklónál).

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.12.13. 15:14
Szerző: mlaszlo
jeek írta: Csak a helyi kivitelű Ikarus 280-asokban nincs a csukló után fűtés. A helyközi kivitelűekben van a busz egész területén fűtőtest.

Az lehet, hogy hétvégén menetrendszerint kevesebb busz jár, de a Volánok vállalnak különjáratokat és szerződéses járatokat is, amik hétvégén főleg előbbinél több buszt igényelnek :) Ugye a volánok nem termelhetnek évi 250milliárd Ft veszteséget, mint a vasút, ezért kénytelenek a menetrendszerinti személyszállítás mellett külön és szerződéses járatokat is vállalni.
Fűtőtest van a 280-asokban, de ahogy írtam, a csukló utáni utastérben elvétve kapcsolják csak be, még a classic-okon sem.

Biztosan van ilyen különjárati rendszer, de nem hiszem, hogy ahhoz egyik hétvégén az ikarusokat, másik hétvégén a merciket vinnék el :)
Ahogy látom azok inkább szóló buszok szoktak lenni, bár ott meg elég sok más vállalkozóval is versenybe kell szállniuk.