Re: Közösségi közlekedés
HozzászólásElküldve:2012.11.14. 15:08
El lehet venni a kedvezményeket, de ezzel párhuzamosan nem vagyok biztos benne, hogy olyan jelentősen nőnének a bevételek. A diákok és a nyugdíjasok kedvezményét már csökkentették, 67.5 helyett 50%-ra. Lett belőle bevétel növekedés bármelyik társaságnál is? Nem hiszem. Elvették a rokkant nyugdíjasok kedvezményét. Lett belőle bevétel növekedés? Nem. Szigorítsuk a jegyellenőrzéseket, nézzük meg a BKV-BKK esetét. Számos vonalon első ajtós felszállás van. Bevétel növekedés? Nincs. Több ellenőr, közteres bohóckodás. Nőtt a bevétel? Nem. És ezzel szerintem még több kárt is okoznak, mint hasznot, a közteresek nem látják el a feladatukat, egész nap buszoznak, villamosoznak. Ennek köszönhetően soha nem látott mértékben megnövekedett a megállókban és utcákon engedély nélkül árulók száma, elég Budapest frekventált részén, a Váci utcán végigmenni, garantáltan két-három helyen próbálnak nekünk kamu iphone-t eladni, a közteres meg elmegy mellettük és ők sem tartanak tőlük, mert tudják a tömegközlekedőket szívatják csak. Ezek után a turistában mi marad meg Magyarországból? Fogja ajánlani valakinek is, hogy ide utazzon?
Szóval lehet dobálózni, hogy vegyünk el minden kedvezményt, mindenki fizessen, de garantált, hogy ettől bevétel növekedés nem nagyon lesz.
Szóval lehet dobálózni, hogy vegyünk el minden kedvezményt, mindenki fizessen, de garantált, hogy ettől bevétel növekedés nem nagyon lesz.