Oldal: 99 / 219

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.06.28. 23:14
Szerző: donder
21-es busz (Moszkva - Csillebérc ká-ef-ká-i)
Kész röhej..
pár hete mentem vele napi 3x fel le..
Csávókám a fogaskerekűnél leállt mert nem bírta a motor..
Nomeg az az út felfelé..
Még állva előrenézve is olyan hányinger kerülgetett hogy... :sick:
Bónuszba:
A busznak a rádiója (pontosan nem tudom milyen típus) ott search-ölgetett egyfolytába térerő után.. Csak az úttörőtábor előtt bírta kiírni hogy menni az időt + stb infók...
Nomeg amikor volt a Technofesztivál..
http://www.youtube.com/watch?v=p_2_EJogf2A
Ezt adtam volna be nekik... A buszon a szemem előtt tegeltek egy méreteset.. egy részeg nő lehányt egy vénasszonyt, elől a buszsofőrnél meg úgy ordibált egy beszívott csávó mintha már ott lenne...
Mindez még 8 körül a feszt előtt!...
na ez az amire csak ennyit tudok mondani: "Budapest: No Comment! "

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.06.26. 19:17
Szerző: mlaszlo
Most már nemcsak a metrón, hanem a buszokon is örülhetünk, ha épségben elérjük úti célunkat:
http://tv2.hu/tenyek/video/utasokra-rob ... usz-ablaka

Szerintem lassan eljön az is, hogy élet- és baleset biztosításoknál kiemelt kockázati tényező lesz a BKV-val való közlekedés...

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.06.22. 14:33
Szerző: asimov
En kiosztottam volna neki egy irasbeli figyelmeztetest (es/vagy premium megvonas, stb. bizonyara van ilyen a BKV-nal is) de mint sofort, megtartottam volna..
http://hirek.msn.mainap.hu/itthon/kirug ... ort-16934/

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.06.20. 19:18
Szerző: szemilan
Előző három hozzászólás
A Balaton Volán buszai azok jók, ellenben a Kisalföld Volán esetében...
Ikarus, jobb esetben Credo.
Győr-Balatonfüred vonalon a Balatonosok viszonylag elég sokszor indítanak két autóbuszt, Kisalföldnél ez egyszer se fordult elő.
Akkor se, amikor a pályaudvaron se fért fel az összes ember.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.06.20. 18:54
Szerző: tomee87
djlacee írta:
mlaszlo írta:
donder írta: annak úgy mi értelme??
El lehet mondani, hogy ilyen is van, különben nem hiszem hogy sokan igénybe vennék. Akkor lenne értelme ha reggel jönne Sopron felől, délután-este felé meg vissza, aki esetleg lejönne egy napra a Balatonhoz fürdeni, strandolni, de a kétszer 4 órás menetidő mellett ez akkor is vállalhatatlan.
Na a busz sem jobb ám menetidőben, ráadásul ott át kell szállni
Na de Lacee miről beszélsz?
Napi 2db KÖZVETLEN Sopron-Balatonfüred busz is van. ~3óra 45perc menetidővel. Egyiket a Kisalföld, míg másikat a Balaton Volán közlekedteti. Arról nem beszélve, hogy a közvetlen vonat ára teljesáron egy útra 4100Ft (részben a GYSEV-nek köszönhetően), míg a közvetlen busz ára 3100Ft egy útra. És gondolom busz esetében normális klímás busz megy, nem egy gőzfürdővel felérő sebesvonat minőségű kocsi.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.06.20. 15:03
Szerző: asimov
Nemi faziskesessel...
A kozossegi kozlekedesben, a nyugdijasoknak (jelenleg) jaro kedvezmenyek valoszinuleg maradnak.
A nyugdijasok "szent tehenek" mivel sokan vannak es homogen modon szavaznak ("ki ad tobbet?"), igy valasztasokat dontenek el. Ez a jovoben meg inkabb igy lesz, ahogy novekedik a szamuk. (mert novekedni fog!)
(A Fidesz tett ket gyenge (es erosen alcazott) probalkozast ebben a kerdesben, de mindkettot bebuktak.)

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.06.20. 08:31
Szerző: djlacee
mlaszlo írta:
donder írta: annak úgy mi értelme??
El lehet mondani, hogy ilyen is van, különben nem hiszem hogy sokan igénybe vennék. Akkor lenne értelme ha reggel jönne Sopron felől, délután-este felé meg vissza, aki esetleg lejönne egy napra a Balatonhoz fürdeni, strandolni, de a kétszer 4 órás menetidő mellett ez akkor is vállalhatatlan.
Na a busz sem jobb ám menetidőben, ráadásul ott át kell szállni

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.06.20. 08:00
Szerző: mlaszlo
donder írta: annak úgy mi értelme??
El lehet mondani, hogy ilyen is van, különben nem hiszem hogy sokan igénybe vennék. Akkor lenne értelme ha reggel jönne Sopron felől, délután-este felé meg vissza, aki esetleg lejönne egy napra a Balatonhoz fürdeni, strandolni, de a kétszer 4 órás menetidő mellett ez akkor is vállalhatatlan.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.06.20. 07:58
Szerző: mlaszlo
Pasa írta: Képzeljétek, én utaztam úgy MÁV-val a Balatonra, hogy élveztem az utat! Tiszta vonat, pontos indulás (na jó, pár perc késéssel indult) és pontos érkezés, tiszta retyó, sok ülőhely, kitakarított utasfülke, olcsó jegyár. Ez nem mese, tényleg így volt. A Déliből utaztunk Földvárra nyaralni, igaz, kicsit régebben történt mindez. 1987 nyarán...
:o :shock: :hehe:
Régebben mi is sokat utaztunk vonattal a Balatonhoz, úgy emlékszem, hogy 2000-es évekig nagyjából rendben volt a közlekedés, elfogadható menetidő, menetrend, kocsik és díjszabás. Utána jött a változás, leépítés, rendszeressé váltak a 15 perces késések, folyamatosan növekedett a menetidő és a jegyár, az északi partra utazóknak 15-20 perc plusz időt jelent a mozdonycsere Székesfehérváron, az utóbbi időben a Pusztaszabolcs felé terelés is 40-50 perc plusz menetidőt jelentett, a 3-4 éve bevezetett változtatáskor pedig mindkét parton a kisebb forgalmú megállóhelyek közvetlen kapcsolata a fővárossal szinte megszűnt, átszállásra kényszerítve az utasokat. Nem csoda, hogy ha egyre kevesebben választják a vasúti közlekedést, a MÁV mindent megtett ennek elérése érdekében.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.06.20. 06:11
Szerző: Glenn
mlaszlo írta:A MÁV hosszú évek óta nem tud mit kezdeni a nyári szezon alatt a vasútközlekedéssel a Balaton körül.
Képzeljétek, én utaztam úgy MÁV-val a Balatonra, hogy élveztem az utat! Tiszta vonat, pontos indulás (na jó, pár perc késéssel indult) és pontos érkezés, tiszta retyó, sok ülőhely, kitakarított utasfülke, olcsó jegyár. Ez nem mese, tényleg így volt. A Déliből utaztunk Földvárra nyaralni, igaz, kicsit régebben történt mindez. 1987 nyarán...
:o :shock: :hehe: