Oldal: 100 / 219

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.06.19. 21:47
Szerző: donder
mlaszlo írta:
djlacee írta:Na, nyáron van közvetlen Sopron - Balaton vonat :) illetve egy van, ami Kaposvárig megy
Már tavaly is volt, akkor a Gysev adta a kocsikat rá, legalábbis az északi oldalon, idén viszont ha jól tudom a MÁV adja, úgyhogy semmi jóra nem lehet számítani :)
Úgy látom a menetidő sem kevés, 4-4,5 óra a Sopron-Balatonfüred táv.
annak úgy mi értelme??

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.06.19. 20:19
Szerző: mlaszlo
djlacee írta:Na, nyáron van közvetlen Sopron - Balaton vonat :) illetve egy van, ami Kaposvárig megy
Már tavaly is volt, akkor a Gysev adta a kocsikat rá, legalábbis az északi oldalon, idén viszont ha jól tudom a MÁV adja, úgyhogy semmi jóra nem lehet számítani :)
Úgy látom a menetidő sem kevés, 4-4,5 óra a Sopron-Balatonfüred táv.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.06.19. 20:16
Szerző: djlacee
Na, nyáron van közvetlen Sopron - Balaton vonat :) illetve egy van, ami Kaposvárig megy

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.06.19. 19:47
Szerző: mlaszlo
csokie írta:Mostanában többször jöttem haza Balatonakaliból (meló), és az a járat egyébként katasztrófa. Dízel mozdony, kevés kocsi, sok utas, behányó emberek, bődületes pudvás izzadságszag, kinyithatatlan ablakok, és rengeteg várakozás pl Pusztaszabolcson, a villany üzemelésű mozdonyra várva. Wifi nincs az még oké, de hogy útközben rengeteg helyen még hálózat sincs, (T-Mobile) az valami katasztrófa... Két telefonnal is néztem, és a térerő mindkettőnél azonosan gyenge. Tehát mobilnet is csak minden állomásnál van, útközben csomószor semmi. Kaller viszont egyből jön kérni a jegyet, ráadásul még egy "Jónapotkívánok" sem hagyja el a száját... Északi parton amúgy is botrány a sínek állapota, hát még a szerelvényeké. Múltkor a WC sem ment le, mert valaki teljesen eldugította. 3 óra és 15 perc az út :D
Tovább is van, mondjam még? :D
A MÁV hosszú évek óta nem tud mit kezdeni a nyári szezon alatt a vasútközlekedéssel a Balaton körül. Nem véletlen, hogy egyre többen próbálnak inkább valamelyik volán társaság autóbuszával eljutni a Balatonhoz.
Szombat álltak át a nyári menetrendre, de olvasom az egyik fórumon, hogy az északi parton még egyik nap sem sikerült pontosan közlekedtetni a járatok, min. 15-30 perces késések vannak, a Desiro-k meg sorra robbannak le.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.06.19. 19:01
Szerző: csokie
Mostanában többször jöttem haza Balatonakaliból (meló), és az a járat egyébként katasztrófa. Dízel mozdony, kevés kocsi, sok utas, behányó emberek, bődületes pudvás izzadságszag, kinyithatatlan ablakok, és rengeteg várakozás pl Pusztaszabolcson, a villany üzemelésű mozdonyra várva. Wifi nincs az még oké, de hogy útközben rengeteg helyen még hálózat sincs, (T-Mobile) az valami katasztrófa... Két telefonnal is néztem, és a térerő mindkettőnél azonosan gyenge. Tehát mobilnet is csak minden állomásnál van, útközben csomószor semmi. Kaller viszont egyből jön kérni a jegyet, ráadásul még egy "Jónapotkívánok" sem hagyja el a száját... Északi parton amúgy is botrány a sínek állapota, hát még a szerelvényeké. Múltkor a WC sem ment le, mert valaki teljesen eldugította. 3 óra és 15 perc az út :D
Tovább is van, mondjam még? :D

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.06.17. 23:26
Szerző: PooLee
Abból miért nem lett semmi, hogy csökkentik a jegyárakat? Szerintem úgy kellene kezdeni ezt az egészet, hogy a kedvezmények jelentős részét valóban eltöröljük, egyúttal azonban a jegyek "teljes árát" a mostaninak kb. 65%-ára leszállítjuk. A reálisabb jegyárak talán növelnék is az utazási kedvet, a befolyó összeg pedig teljes egészében az adott közlekedési társaság zsebében maradna. Az idő előrehaladtával a nagyobb bevételnek köszönhetően növekedhetne a szolgáltatás színvonala, ezzel egyidejűleg pedig az árak is, megegyező mértékben. Ami most van a magyar vasúton, az nem szolgáltatás. Ennyi pénzt senkitől nem várhatunk, hogy fizessen érte. Lassújelek ezrei, meghibásodó biztosítóberendezések, elöregedett technika valamint inkompetencia miatti ácsorgások, lerobbanó mozdonyok, kisorozandó kocsik, rozsda, kosz, hőség, nyers személyzet (tisztelet a kivételnek), stb. stb. Sajnos ezekkel a kifejezésekkel lehet a legjobban leírni a MÁV jelenlegi "szolgáltatását". Ezért a mostani teljes árú jegyek megfizettetése irreális, valljuk be. Ettől függetlenül a kedvezmények rendszere sem maradhat így, tény. Azt is támogatnám, hogy legyen újra olcsóbb a vasút a busznál. Egyrészt nem normális, hogy ugyanannyiba kerül egy légkondis, wifis, autópályán száguldó, naponta kitakarított, helyfoglalási lehetőséget nyújtó járat igénybevétele, mint egy BHV kocsiban történő vaspornyeletős utazás (a fentebb felsorolt kockázatok vállalásával). Ha olcsóbb lenne ismét a vasút, talán többen is választanák, a bevételek tehát ilyenformán is növekedhetnének.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.06.17. 22:19
Szerző: tomee87
szemilan írta: Szerintem a 70 év feletti nyugdíjasok nyugodtan utazhatnak ingyen, gondolj bele, nekik más lehetőségük nem igazán van. Viszont a 90%-os diákbérlet (igen az!) az elég nagy kedvezmény szerintem. Oda elegendő lenne az 50%-os is. A sima jegy is ennyi kedvezményt tartalmaz.

Egyébként nem egy nyugdíjast láttam, aki valamennyi aprót adott a buszsofőrnek, tehát ez az "elvárják" az ingyen utazás témát dolog szerintem durva. Aki eléri ezt az életkort miért ne érdemelné meg? Amúgy se utazik az ember ebben a korban már hosszabb távokat.
Egy 35km-es havibérlet 25000Ft-ba kerül, szerintem nem várható el az, hogy egy iskolába történő bejáráshoz, havonta a keresettel nem rendelkező kisdiák 2500Ft helyett 12500Ft-ot fizessen ki.
Így is alacsony a gyerekvállalási kedv, hát még ezek után milyen lenne, főleg, hogy iskolába járni 18 éves korig kötelező.

Megnyugtatlak (egy közlekedési cég információs szolgálatánál dolgozom már évek óta, ezért elég jól átlátom a dolgokat) rengeteg 70-80 éves nyugdíjas utazik hosszútávokat (több, mint amennyit itt bárki is gondolna), főleg most nyáron.
Nem egy még meg is mondja nekem, hogy csak lemegy a víkend házba meglocsolni a virágokat, kicsit rendet rakni, kapálgatni, ezért olyan járatot mondjak neki ami minden nap megy, mert hetente többször fog menni. Bizony ez így van.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.06.17. 22:04
Szerző: szemilan
jeek írta:És csak itt Magyarországon? Mert máshol nem használhatják teljesen ingyen meg 90% kedvezménnyel a közösségi közlekedést. Elég nonszensz ez, nekem nem a nyugdíjasokkal van bajom, hanem az, hogy egy olyan szolgáltatást ami nincs ingyen, nekik sajnos már már alanyi jogon jár ingyen és ezt el is várják.
Ha pedig külföldre akarnak közösségi közlekedéssel utazni akkor fel vannak háborodva, hogy de miért kell nekik fizetni, milyen jogon fizessen ő teljes árú busz vagy vonatjegyet? Ennek nem így kéne lennie, de sajnos már ide fajult ez a dolog Magyarországon.
Szerintem a 70 év feletti nyugdíjasok nyugodtan utazhatnak ingyen, gondolj bele, nekik más lehetőségük nem igazán van. Viszont a 90%-os diákbérlet (igen az!) az elég nagy kedvezmény szerintem. Oda elegendő lenne az 50%-os is. A sima jegy is ennyi kedvezményt tartalmaz.

Egyébként nem egy nyugdíjast láttam, aki valamennyi aprót adott a buszsofőrnek, tehát ez az "elvárják" az ingyen utazás témát dolog szerintem durva. Aki eléri ezt az életkort miért ne érdemelné meg? Amúgy se utazik az ember ebben a korban már hosszabb távokat.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.06.17. 21:49
Szerző: tomee87
rmihaly76 írta:Azert ovatosan a nyugdijasok szidasaval, mert egyszer mindenki odajut...
Masreszt a mindekori aktivak szamara a rossz hir ebben az, hogy idovel csak no a nyugdijasok aranya es igy egyre inkabb meghatarozo tenyezo lesz a nyugdijas tarsadalom a politikai es gazdasagi eletben, akar tetszik ez neked vagy nekem, akar nem.
(A problema amugy mar kb. 20 evvel ezelott kialakult, tehat az a generacios szakadek, amit politikusok meg mindig nem mernek a neven nevezni, mar regen itt tatong es ezen mar semmifele korhataremeles nem segit.)
És csak itt Magyarországon? Mert máshol nem használhatják teljesen ingyen meg 90% kedvezménnyel a közösségi közlekedést. Elég nonszensz ez, nekem nem a nyugdíjasokkal van bajom, hanem az, hogy egy olyan szolgáltatást ami nincs ingyen, nekik sajnos már már alanyi jogon jár ingyen és ezt el is várják.
Ha pedig külföldre akarnak közösségi közlekedéssel utazni akkor fel vannak háborodva, hogy de miért kell nekik fizetni, milyen jogon fizessen ő teljes árú busz vagy vonatjegyet? Ennek nem így kéne lennie, de sajnos már ide fajult ez a dolog Magyarországon.

Re: Közösségi közlekedés

HozzászólásElküldve:2012.06.17. 21:40
Szerző: szemilan
rmihaly76 írta:az idosek nem koltenek
Dehogy nem! A sok termékbemutatós miből él? Átverik az időseket, persze nem számít ez annak.
Elég csak megmutatni a terméket és bemutatni ezer oldalát, hogy ezért, meg azért jó. Ráadásul még a tudásához képest olcsó is.

Fiatalnak, aki tisztában van az árakkal, meg a minőséggel nem lehet ezt beadni.
És igen, nagyon jellemző, hogy a nagyszülők segítik a fiatalokat.
Pedig ennek fordítva kellene lennie, hiszen Ők már megdolgoztak a pénzükért és segítették a gyermekeiket.