Oldal: 1 / 11

Re: Mobilrádiózás

HozzászólásElküldve:2026.05.12. 08:39
Szerző: Jack202
Ez önkéntes alapon működik?

Re: Mobilrádiózás

HozzászólásElküldve:2019.11.08. 17:55
Szerző: Glenn
Ráadásul az előbb említett díj reklám esetén növekszik a bevétel bizonyos (általam nem ismert) százalékával.

Re: Mobilrádiózás

HozzászólásElküldve:2019.11.08. 14:07
Szerző: newmjoel
zakopanendre írta: 2019.11.08. 13:16 Ez elég magas összeg, ennyit mekkroa hallgatottság esetén tud visszatermelni?
Ha helyi online rádióként csinálod szerintem 1-2 ezer hallgató már reklámértékkel bírhat. Viszont ha csak úgy a nagyvilágba sugárzol nem tudsz bevételt termelni. Egy Németországban élő hallgatót nem fogja érdekelni a Kecskeméti kisbolt reklámja, nem tud vele mit kezdeni. Egy másik topikban már leírtam. Nem mindegy, hogy egy adott városban hallgatnak 1-2 ezren vagy az egész világon szétszórva.

Re: Mobilrádiózás

HozzászólásElküldve:2019.11.08. 13:16
Szerző: zakopanendre
Ez elég magas összeg, ennyit mekkroa hallgatottság esetén tud visszatermelni?

Re: Mobilrádiózás

HozzászólásElküldve:2019.11.08. 12:45
Szerző: LuciFerko
newmjoel írta: 2019.11.08. 08:37 Az NMHH nem támogatja az online rádiókat semmilyen formában, így szerintem nem is követelhet. Milyen költsége van havi szinten az online rádiónak jogdíj esetében ?
Artisjus+MAHASZ hónapra lebontva kb 29 ezer.

Mindkettőt negyedévente kell fizetni; az Artisjus 32 ezer körül, a MAHASZ 55 ezer körül.

Ennyi az annyi.

Re: Mobilrádiózás

HozzászólásElküldve:2019.11.08. 08:37
Szerző: newmjoel
LuciFerko írta: 2019.11.07. 20:15
zakopanendre írta: 2019.11.06. 23:43
newmjoel írta:Egy kérdés felmerült bennem remélem kapok választ. Egy online rádiót miért kell regisztrálni az NMHH-nál? Rengeteg online rádió van Magyarországon és a többségük nincsen a nyilvántartásba. Ez önkéntes alapon működik?
Lineáris műsorszolgáltatás történik digitális csatornán, be kéne jelenteni igen, mint ahogyan jogdíjat is fizetni illene. Más kérdés a gyakorlat.
Amég az NMHH témára nincs szankció, addig önkéntes. Nem úgy mint a jodgíj, pár éve több száz rádió ellen indult rendőrségi eljárás szerzői jogok megsértése miatt.
Az NMHH nem támogatja az online rádiókat semmilyen formában, így szerintem nem is követelhet. Milyen költsége van havi szinten az online rádiónak jogdíj esetében ?

Re: Mobilrádiózás

HozzászólásElküldve:2019.11.07. 20:15
Szerző: LuciFerko
zakopanendre írta: 2019.11.06. 23:43
newmjoel írta:Egy kérdés felmerült bennem remélem kapok választ. Egy online rádiót miért kell regisztrálni az NMHH-nál? Rengeteg online rádió van Magyarországon és a többségük nincsen a nyilvántartásba. Ez önkéntes alapon működik?
Lineáris műsorszolgáltatás történik digitális csatornán, be kéne jelenteni igen, mint ahogyan jogdíjat is fizetni illene. Más kérdés a gyakorlat.
Amég az NMHH témára nincs szankció, addig önkéntes. Nem úgy mint a jodgíj, pár éve több száz rádió ellen indult rendőrségi eljárás szerzői jogok megsértése miatt.

Re: Mobilrádiózás

HozzászólásElküldve:2019.11.07. 17:20
Szerző: Glenn
zakopanendre írta: 2019.11.06. 23:43Lineáris műsorszolgáltatás történik digitális csatornán, be kéne jelenteni igen, mint ahogyan jogdíjat is fizetni illene. Más kérdés a gyakorlat.
Ha külföldi "okos" szerveren van a netrádió, akkor a hazai hatóság nem tud eljárni vele szemben. Így semmilyen díjat nem fizetnek, de nem hajtható be rajtuk és le sem tudják kapcsoltatni őket. Ugyanakkor bárki bárhol hallgathatja (szerencsére). ;)

Re: Mobilrádiózás

HozzászólásElküldve:2019.11.06. 23:43
Szerző: zakopanendre
newmjoel írta:Egy kérdés felmerült bennem remélem kapok választ. Egy online rádiót miért kell regisztrálni az NMHH-nál? Rengeteg online rádió van Magyarországon és a többségük nincsen a nyilvántartásba. Ez önkéntes alapon működik?
Lineáris műsorszolgáltatás történik digitális csatornán, be kéne jelenteni igen, mint ahogyan jogdíjat is fizetni illene. Más kérdés a gyakorlat.

Re: Mobilrádiózás

HozzászólásElküldve:2019.11.06. 21:01
Szerző: newmjoel
Egy kérdés felmerült bennem remélem kapok választ. Egy online rádiót miért kell regisztrálni az NMHH-nál? Rengeteg online rádió van Magyarországon és a többségük nincsen a nyilvántartásba. Ez önkéntes alapon működik?