RADIOSITE Fórum

  • Közösségi közlekedés

 #108071  Szerző: mlaszlo
 
Télen ha megy a fűtés a buszon, akkor jelentősen megnő a fogyasztás? Csak azért kérdezem, mert BKV-n a Volvo buszokon se nagyon fűtenek, pedig nem hiszem, hogy azoknak is rossz lenne a fűtése, mint a régi Ikarusoknak. Az is érdekes, hogy a VT-Transmant ha jól tudom meg is büntethetik, ha nem megy a fűtés vagy nyáron a klíma, BKV buszoknál persze ez nem számít ...
Bár azt sem értem télen miért hideg levegőt fúj be a klíma a Combino villamosokon. Inkább akkor kapcsolnák ki teljesen.
 #107890  Szerző: LuciFerko
 
adminisztrator írta:És ma is, most a hármason. :)

Metrópótló buszozás: annyira nem "fun". :)
Persze azért elég erotikus... emberek a tökömön, seggemben, kezek a számban, testmeleg, kémia, minden van!

Szeretem Kelet-Európát!!!
Köszi BKV, Tarlós, Demszky etc...
http://index.hu/belfold/budapest/2012/1 ... as_metrot/
 #107886  Szerző: markfelt
 
És ma is, most a hármason. :)

Metrópótló buszozás: annyira nem "fun". :)
Persze azért elég erotikus... emberek a tökömön, seggemben, kezek a számban, testmeleg, kémia, minden van!

Szeretem Kelet-Európát!!!
Köszi BKV, Tarlós, Demszky etc...
 #107669  Szerző: markfelt
 
Csak a szokásos, füst, tűzoltóság, pánik, egyebet nem tudok mondani. Nem a seggem alatti Alstrom gyulladt ki, hanem valószínűleg az előttünk lévő ruszki, esetleg az állomás. Majd úgyis megjelenik a hírportálokon mindjárt.
 #107668  Szerző: LuciFerko
 
adminisztrator írta:Valószínűleg kigyulladt a kettes metró, az Astoriáról kisöpörtek "minket". :)
Ezt fejtsd ki bővebben. :)
 #107667  Szerző: markfelt
 
Valószínűleg kigyulladt a kettes metró, az Astoriáról kisöpörtek "minket". :)
 #107079  Szerző: mlaszlo
 
jeek írta:Most lehet azzal dobálózni, hogy eddig mit vettek el, meg mit nem vettek el. De teljesen fölösleges, mert a kedvezményrendszer úgy ahogy van rossz, káros az országra nézve, amit elvettek, másnak visszaadták. Direkt nem akarok itt belemenni, mert tucatnyi szociálpolitikai kedvezmény van életbe, amit egy átlag ember még csak nem is gondol.

Én nem azt mondom, hogy minden kedvezményt el kell venni, egyszerűen csak meg kell reformálni és az olyat, hogy korlátlan ingyen utazás meg kell szüntetni. Az embereket pedig az ún. üzletpolitikai kedvezményekkel kell az utazásra csábítani, mint mindenhol máshol. Nálunk a kedvezmények 90%-a szociálpolitikai alapon jár. Jó, hogy nem fognak jönni a turisták tömegközlekedéssel, ha mindenhol teljes árat kell fizetni érte.
Nem egy európai városba, ha pl. kimész nemzetközi busszal vagy vonattal, akkor már itt Magyarországon kedvezményes városi közlekedésű napijegyet vásárolhatsz az adott városba. És ez csak egy példa a sok közül.

A nyugdíjasok kedvezményes utazására rengeteg jó ötlet létezik, de sajnos eddig senki nem mert hozzányúlni a Horn Gyula féle hülyeséghez (igen, előtte nem volt ingyenes utazás). A regisztrációs jegy se véletlen szűnt meg, nem véletlenül nem lettek nyílvánosságra hozva a statisztikák, egyszerűen így :O néztek ott "fent", mert kiderült, hogy annyian utaznak ingyen, hogy erre nem számítottak, inkább megszűntették a reg.jegyet (amiről nem tudunk, nem fáj alapon).
Így már más lenne, csak az a baj, hogy ha nálunk elvesznek valami kedvezményrendszert, akkor nem lép a helyébe más :(
Budapesten is most nem hogy örülnének, hogy egyre többen teszik le az autót és választják a tömegközlekedést, erre most emelik a jegy és bérletárakat.
 #107078  Szerző: tomee87
 
Most lehet azzal dobálózni, hogy eddig mit vettek el, meg mit nem vettek el. De teljesen fölösleges, mert a kedvezményrendszer úgy ahogy van rossz, káros az országra nézve, amit elvettek, másnak visszaadták. Direkt nem akarok itt belemenni, mert tucatnyi szociálpolitikai kedvezmény van életbe, amit egy átlag ember még csak nem is gondol.

Én nem azt mondom, hogy minden kedvezményt el kell venni, egyszerűen csak meg kell reformálni és az olyat, hogy korlátlan ingyen utazás meg kell szüntetni. Az embereket pedig az ún. üzletpolitikai kedvezményekkel kell az utazásra csábítani, mint mindenhol máshol. Nálunk a kedvezmények 90%-a szociálpolitikai alapon jár. Jó, hogy nem fognak jönni a turisták tömegközlekedéssel, ha mindenhol teljes árat kell fizetni érte.
Nem egy európai városba, ha pl. kimész nemzetközi busszal vagy vonattal, akkor már itt Magyarországon kedvezményes városi közlekedésű napijegyet vásárolhatsz az adott városba. És ez csak egy példa a sok közül.

A nyugdíjasok kedvezményes utazására rengeteg jó ötlet létezik, de sajnos eddig senki nem mert hozzányúlni a Horn Gyula féle hülyeséghez (igen, előtte nem volt ingyenes utazás). A regisztrációs jegy se véletlen szűnt meg, nem véletlenül nem lettek nyílvánosságra hozva a statisztikák, egyszerűen így :O néztek ott "fent", mert kiderült, hogy annyian utaznak ingyen, hogy erre nem számítottak, inkább megszűntették a reg.jegyet (amiről nem tudunk, nem fáj alapon).
 #107053  Szerző: mlaszlo
 
mimi írta:Van, aki rá van szorulva, mert lehet, hogy kb. megfagyna, meg van, aki unalomból mászkál. Persze a megfagyás ellen nem az a megoldás, hogy buszozzon egész nap, de ugye "rengeteg" egyéb lehetősége van...
Ez is igaz, főleg télen sokaknak nincs más lehetősége, mint egy kicsit mászkálni. Most ezt is elvesszük tőlük, akkor lehet otthon ülni. Adott esetben megfázik valaki, otthon üléstől könnyebben lehet betegséget összeszedni, ha azt nézem akkor meg lehet a betegellátást finanszírozni.
  • 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 219