RADIOSITE Fórum

  • Közösségi közlekedés

 #113556  Szerző: mlaszlo
 
krisz83 írta: Azért vicces, hogy kb 3 hét van Május 1-ig.
Senki semmit nem tud, hogy mi lesz, hogy lesz. Hogy milyen busz jön majd, jön e majd egyáltalán, vagy csak 10 percenként.... Vicc az ami ebben az országban történik.
Ha lesz egy ekkora volumenű szolgáltató váltás, azért azt illene legalább 1 hónappal előre bejelenteni.
Még a 288-as, és 289-es busz szolgáltató váltása is kb 5 héttel előtte jelezve lett a megállókban, pedig lényegesen kevesebb embert szállítanak.
Nekem pl nemsokára lejár a környéki BKK bérletem. Vegyek újra, vagy ne, mert nem is lesz jó május 1-től...
Komolyan mondom, hogy vissza fogok szokni az autóra.
http://index.hu/belfold/2013/04/06/ered ... i_tendere/

http://index.hu/belfold/2013/04/06/a_vo ... aratokrol/

A közlemény szerint a buszvonalak átvételével a kormányzatnak célja, hogy ezzel is hozzájáruljon „az elavult technológiával és műszaki körülmények között működő, évről évre egyre nagyobb veszteséget felhalmozó fővárosi közösségi közlekedés ésszerűsítéshez”.

Nem értem, hogy jön ide a veszteség és az ésszerűsítés? A BKV pont hogy ragaszkodna ezekhez a vonalakhoz, hiszen pont hogy jól jövedelmező járatokról van szó.
 #113529  Szerző: markfelt
 
valaki, aki ért a mávhoz:

a halberstadti kocsik szép új festést, fényezést kaptak kívülről. belül pedig szerintem 5 éve nem takarították őket. felújítás sem volt. van, amelyikben még a szemetet sem szedik össze. büdös is van. kezem ragad a kosztól, miután felszálltam egy ilyenre. ablaküveg-rétegek közé beolvadt és lecsúszott a német tájékoztató matrica. kellemetlen látvány.

ezeknek mi az oka? van rá esély, hogy a közeljövőben kapnak egy olyan felújítást, mint az új fecskék?

és annak mi az oka, hogy zavaróan nyekeregnek, főleg kanyarodáskor? biztonságosak, megfelelő műszaki színvonalúak ezek a vonatok?

-----

tárnok-fehérvár vonalon nagyon szépen megcsinálták a pályát és a megállókat, kár, hogy jó részük már össze van taggelve és graffitizve. ennek kapcsán várható valami intézkedés? megelőző és javító.
 #113518  Szerző: mlaszlo
 
krisz83 írta: Azért vicces, hogy kb 3 hét van Május 1-ig.
Senki semmit nem tud, hogy mi lesz, hogy lesz. Hogy milyen busz jön majd, jön e majd egyáltalán, vagy csak 10 percenként.... Vicc az ami ebben az országban történik.
Ha lesz egy ekkora volumenű szolgáltató váltás, azért azt illene legalább 1 hónappal előre bejelenteni.
Még a 288-as, és 289-es busz szolgáltató váltása is kb 5 héttel előtte jelezve lett a megállókban, pedig lényegesen kevesebb embert szállítanak.
Nekem pl nemsokára lejár a környéki BKK bérletem. Vegyek újra, vagy ne, mert nem is lesz jó május 1-től...
Komolyan mondom, hogy vissza fogok szokni az autóra.
Az eddigi információk szerint marad a BKK az agglomerációban, legalább az év végéig.
 #113443  Szerző: krisz83
 
mlaszlo írta:Újra kiírta a Volánbusz az agglomerációs-tendert

A módosított műszaki tartalommal az utasok jobban járnak, a magyar gyártók viszont kiszorulnak.
Azért vicces, hogy kb 3 hét van Május 1-ig.
Senki semmit nem tud, hogy mi lesz, hogy lesz. Hogy milyen busz jön majd, jön e majd egyáltalán, vagy csak 10 percenként.... Vicc az ami ebben az országban történik.
Ha lesz egy ekkora volumenű szolgáltató váltás, azért azt illene legalább 1 hónappal előre bejelenteni.
Még a 288-as, és 289-es busz szolgáltató váltása is kb 5 héttel előtte jelezve lett a megállókban, pedig lényegesen kevesebb embert szállítanak.
Nekem pl nemsokára lejár a környéki BKK bérletem. Vegyek újra, vagy ne, mert nem is lesz jó május 1-től...
Komolyan mondom, hogy vissza fogok szokni az autóra.
 #112844  Szerző: markfelt
 
mlaszlo írta:
adminisztrator írta:Szakmai cikk, a szokásosnál kisebb bulvárfaktorral a 3-as metró jelen állapotáról és az éjszakai munkákról. Ha valakit érdekel.
http://iho.hu/hir/es-most-fogodzkodjanak-meg-130321
Nem lenne célszerűbb a 2-es metróhoz hasonló felújítás, szakaszonkénti vágányzárral? Miért tartanak ettől annyira? Persze, kényelmetlen a metrópótlás, de akkor legalább rendesen meg lehetne csinálni a felújítást. Ez az éjszakai foltozgatás nem éppen üzembiztosnak tűnik olyan hibalehetőségek mellett, amiket leírtak.
Ez lesz, amit leírtál, de csak idővel. 2015-től kb. És egy ideig eltart majd.
De ki kell cserélni használtra addig is a síneket, mert szétesik... akkor meg megint kicserélik, pár év múlva újra.
 #112842  Szerző: mlaszlo
 
adminisztrator írta:Szakmai cikk, a szokásosnál kisebb bulvárfaktorral a 3-as metró jelen állapotáról és az éjszakai munkákról. Ha valakit érdekel.
http://iho.hu/hir/es-most-fogodzkodjanak-meg-130321
Nem lenne célszerűbb a 2-es metróhoz hasonló felújítás, szakaszonkénti vágányzárral? Miért tartanak ettől annyira? Persze, kényelmetlen a metrópótlás, de akkor legalább rendesen meg lehetne csinálni a felújítást. Ez az éjszakai foltozgatás nem éppen üzembiztosnak tűnik olyan hibalehetőségek mellett, amiket leírtak.
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 219