RADIOSITE Fórum

  • Társalgó

 #133926  Szerző: asimov
 
http://www.origo.hu/itthon/20140829-het ... vokat.html
Ennek az intézkedésnek/cikknek egyetlen haszna biztos lesz: az emberek végre nem a nyers kW-ot, hanem a szívóteljesítményt fogják figyelni.
(Kb ugyanaz a sztori, mint a mikróknál, csak éppen fordítva)
 #133716  Szerző: noartist
 
Inkább egy biztosítás villámkárokra kiterjedően. ;)
 #133700  Szerző: asimov
 
Villámvédelemre vagy túlfeszültségek elleni védelemre...?
Ha az elsőt megtervezteted/megcsináltatod, akkor a másodikat is meg kell csináltatni.
A külső villámvédelem tervezése önálló szakma. A saját kútfőből kivitelezett "megoldások" több kárt okoznak, mint ha nem csinált volna semmit a "konstruktőr".

Túlfeszültségek elleni védelem:
Be ne dőlj a reklámszövegeknek: egy B+C (1+2) levezető (pld villanyórához) beépítése önmagában, még köszönőviszonyban sincs a valóban hatásos túlfeszültségvédelemmel. Elég csak megnézni a gyártók katalógusait és kiválasztási segédleteit.
(Ez a "megoldás" pont a leggyakoribb és legtöbb kárt okozó "D" (3-as), legkissebb kategóriájú túlfeszültség tüskéket nem fogja meg)
LuciFerko írta:Enyingen hajnalban megint 2 helyre bevágott a villám, ebből az egyik ismét az utcánkba, kb 200 méterre. Komolyan, idén már ez a 3. villám ami az utcánkba talál be. És tudjátok mi a durva? Szinte mindig mélyebb pontban! Kurva nagy szerencsém volt eddig.... Amúgy idén egész Enyinget megcsapkodták a villámok, öszesen vagy 16-17 helyre. Kábeltévésektől tudom, hogy elég sok kár lett belőle. Most már tényleg muszáj lesz villámvédelemre költeni, de idén sokszor kajára nem maradt pénz hó végére... :gülü2:
 #133688  Szerző: noartist
 
LuciFerko írta:Enyingen hajnalban megint 2 helyre bevágott a villám, ebből az egyik ismét az utcánkba, kb 200 méterre. Komolyan, idén már ez a 3. villám ami az utcánkba talál be. És tudjátok mi a durva? Szinte mindig mélyebb pontban! Kurva nagy szerencsém volt eddig.... Amúgy idén egész Enyinget megcsapkodták a villámok, öszesen vagy 16-17 helyre. Kábeltévésektől tudom, hogy elég sok kár lett belőle. Most már tényleg muszáj lesz villámvédelemre költeni, de idén sokszor kajára nem maradt pénz hó végére... :gülü2:
Előző években itt sem voltak lecsapók, idén viszont több is volt már-a legközelebbi cirka 25 méterre, max. :)
 #133686  Szerző: Kovi02
 
Nálunk meg tornádó szerű valami volt,2km-re a belvárostól.......
 #133684  Szerző: LuciFerko
 
Enyingen hajnalban megint 2 helyre bevágott a villám, ebből az egyik ismét az utcánkba, kb 200 méterre. Komolyan, idén már ez a 3. villám ami az utcánkba talál be. És tudjátok mi a durva? Szinte mindig mélyebb pontban! Kurva nagy szerencsém volt eddig.... Amúgy idén egész Enyinget megcsapkodták a villámok, öszesen vagy 16-17 helyre. Kábeltévésektől tudom, hogy elég sok kár lett belőle. Most már tényleg muszáj lesz villámvédelemre költeni, de idén sokszor kajára nem maradt pénz hó végére... :gülü2:
 #133678  Szerző: Zorro90
 
adminisztrator írta:én a tűzijátékon mindig nevetek, ahogy tátott szájjal nézi a birka a csattogó, fénylő, színes szart az égben.
Főleg azt, ami olyan bénán sikerül, hogy egy 1 szintes családi háztól kb. felét nem látni... :D
Nálunk a tűzijáték alatt a Hungáriától a Csavard fel a szőnyeget, majd Hofi Gézától a Próbálj meg lazítani szólt. Nem éppen nemzeti ünnephez illő zenék...
 #133676  Szerző: mlaszlo
 
asimov írta: A kérdés a következő: ha az új stadion látogatottsága is olyan lesz, mint a régié... akkor vajon ki fogja kimondani azt: kidobtunk az ablakon xxx Mrd Ft-ot, ahelyett, hogy pár kórházat rendbe rakattunk volna.
Sajnos az egészségügy mindig a legutolsó, amire a kormány költ. Mondjuk úgy, hogy az egy szükséges rossz, mert csak viszi a pénzt, nem lehet villogni, dicsekedni vele. Meg különben is, aki beteg, ellátásra szorul, az nem tud dolgozni, csak költeni kell rá a pénzt. Lehet, hogy erős voltam, de úgy látom ilyen a politika hozzáállása.
 #133671  Szerző: markfelt
 
én a tűzijátékon mindig nevetek, ahogy tátott szájjal nézi a birka a csattogó, fénylő, színes szart az égben. de ha nem kerül sokba és sokaknak tetszik, menjen. a stadion is csak akkor menjen, ha nem kerül sokba és sokaknak (a többségnek) tetszik.

ez ott bukott meg, hogy a többségnek nem tetszik és sokba kerül. remélem, nincs még kérdés.
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 542