RADIOSITE Fórum

  • Közösségi közlekedés

 #135972  Szerző: asimov
 
Az említett busz, javítás után (automata váltó szállt el) egy napot bírt, majd ismét kampec. :( Ezt a baját délutánra helyrehozták, azóta megy, ha igaz.
asimov írta:Tegnap sikerült fára ördögöt festeni... :)
A legkisebb Credo-nkat, két átmeneti műszaki probléma (automata váltó nem "váltott" fel, csak motorleállítás/ujraindítás segített) után ma kamionmentő vitte el az állomásról.
 #135971  Szerző: Csongii
 
Azt vettem észre az elmúlt hónapokban, hogy azért a Futár nem tökéletes. (Jó, miért is lenne az. :) ) Egész sűrűn szeret a villamosokon lefagyni. De az viszont mindenképpen előny, hogy egy újraindítás után általában életre kel. Tegnap hazafele jövet a 18-ason volt meghalva (csak kiírta, hogy Savoya Park felé suhanunk), aztán Andor utcánál volt némi várakozási idő a másik villamos miatt, így akkor újra indította a vezető. Aztán egész gyorsan magára talált. Vicces volt mondjuk amikor kiírta előbb, hogy a Széll Kálmán téren vagyunk, aztán váltott az Andor utcára, a következő megállót pedig már be is mondta. :)
Pár hete találkoztam viszont olyannal, amikor el volt tévedve. :D A villamos Szél Kálmán térről ment Budagyöngye felé (61-es), de a Futár még csak a Csörsz utcánál tartott. :D :D
 #135867  Szerző: Csongii
 
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi fog történni a következő években... :stare:
 #135833  Szerző: szemilan
 
Óóóó, esetemben volt olyan is, hogy a Somló Volán 10 perccel előbb elment rendszeresen a kiírt időponthoz képest. 3. esetben panaszt tettem, majd kérdezték a sofőr nevét és az autóbusz rendszámát. (biztos majd ezt meg is jegyzem, főleg, ha otthagyott a buszmegállóban)

De biztosan szóltak a sofőröknek, mert utána mindig megvártak és morcosak voltak. :D
Zorro90 írta:Erről jutott eszembe egy 5 évvel ezelőtti sztorim:
Egyszer a suliból átszállással buszoztam haza. Az első járat (Volánbusz) tök pontosan beért, a második viszont (Tisza Volán), aminek csak elvileg 5 perccel később kellett volna indulnia, az orrom előtt húzott ki a pályaudvarról. Még szerencse, hogy "csak" fél órát kellett várnom a következő csatlakozásra. Az eset miatt azért panaszt tettem a Tisza Volánnál e-mailben. Pár héttel később nagy meglepetésemre e-mailben válaszoltak. Állítólag a sofőrt behívták a főnökei raportra, mindent bevallott, elismerte hogy hibázott, egy ejnye-bejnyével megúszta. Ha utána mindegyik sofőr betartotta volna a kiírt indulási időt, nem is lett volna több gond. Csakhogy ez nem sokkal december közepe, vagyis a következő évi menetrend hatályba lépése előtt történt. Az új menetrendben ennek a járatnak az indulási idejét (legalábbis erről az állomásról) alapból 5 perccel előbbre hozták. Ezen a vonalon akkor még nem volt ütemes menetrend, a Volánbuszoson viszont igen, így természetesen nem láttam értelmét írni az utóbbi cégnek, hogy akkor nem-e lehetne légyszi, hogy ők is hozzák már előrébb a járatukat min. 5 perccel... :D
 #135831  Szerző: Zorro90
 
Erről jutott eszembe egy 5 évvel ezelőtti sztorim:
Egyszer a suliból átszállással buszoztam haza. Az első járat (Volánbusz) tök pontosan beért, a második viszont (Tisza Volán), aminek csak elvileg 5 perccel később kellett volna indulnia, az orrom előtt húzott ki a pályaudvarról. Még szerencse, hogy "csak" fél órát kellett várnom a következő csatlakozásra. Az eset miatt azért panaszt tettem a Tisza Volánnál e-mailben. Pár héttel később nagy meglepetésemre e-mailben válaszoltak. Állítólag a sofőrt behívták a főnökei raportra, mindent bevallott, elismerte hogy hibázott, egy ejnye-bejnyével megúszta. Ha utána mindegyik sofőr betartotta volna a kiírt indulási időt, nem is lett volna több gond. Csakhogy ez nem sokkal december közepe, vagyis a következő évi menetrend hatályba lépése előtt történt. Az új menetrendben ennek a járatnak az indulási idejét (legalábbis erről az állomásról) alapból 5 perccel előbbre hozták. Ezen a vonalon akkor még nem volt ütemes menetrend, a Volánbuszoson viszont igen, így természetesen nem láttam értelmét írni az utóbbi cégnek, hogy akkor nem-e lehetne légyszi, hogy ők is hozzák már előrébb a járatukat min. 5 perccel... :D
 #135827  Szerző: szemilan
 
Pozitív és negatív tapasztalataim:

Mai napon felkerestem telefonon a Bakony Volánt és a Balaton Volánt. A probléma az, hogy a balatonosok pár perccel előrébb hozták a távolsági buszuk indulását, melyet így csak éppen érne el a bakonyosok busza. Ha 2 percet is késne, már esélyes, hogy nem tudnánk átszállni. (hivatalosan nincs csatlakozás, nem biztosított, tehát nem kell bevárniuk egymást)

Először a Bakony Volán a vonal végén, természetesen a szerelőműhely. (honlap szerinti hivatalos telefonszám) Adtak egy számot, amin érdeklődhetek.
Elmondom a panaszom, majd a válasz egyszerűen: " egy ember miatt nem változtatunk a menetrenden". Mondom nem egy ember, hanem 3-4 munkás ember és ugyanennyi diák. Válasz: " Jó, akkor írják meg hivatalos levélben és több ember aláírása legyen rajta". Danke schön.

Balaton volán száma beüt a telefonba:

Már meg sem lepődtem, hogy itt is a szerelőműhely vette fel :D , (korán reggel csak ott dolgoznak ezek szerint) de kapcsoltak egy kollégát.
Elmondom a panaszom, készségesen próbálnak segíteni megoldást találni és türelmemet kérték. Egy órán belül szól a telefon, "megbeszéltük a Bakony Volánnal, ők is hamarabb indítják majd a járatukat". Továbbá előre elnézést kértek a változás első napjaiban lehetséges kellemetlenségekért.

Kíváncsi vagyok mi lesz belőle végül.
 #135823  Szerző: asimov
 
Tegnap sikerült fára ördögöt festeni... :)
A legkisebb Credo-nkat, két átmeneti műszaki probléma (automata váltó nem "váltott" fel, csak motorleállítás/ujraindítás segített) után ma kamionmentő vitte el az állomásról.
asimov írta:...
Megjegyzés:
A magyar Credo-k 2...4 év után kezdenek szétesni.
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 219