RADIOSITE Fórum

  • FM-DX

 #157278  Szerző: Kovi02
 
frekivadasz írta:HRT-HR Radio Osijek - Psunj, Brezovo polje?
Nem,leellenőriztem azzal is.(alapesetben ez az adó,és a Class FM jön ezen a frekin)

Szerk: most már a Vltava jön a frekin,a Classal keveredve.
 #157277  Szerző: frekivadasz
 
HRT-HR Radio Osijek - Psunj, Brezovo polje?
 #157276  Szerző: Kovi02
 
102.0-n fédelgetett egy szláv nyelvű adás(cseh,szlovák vagy lengyel). Nem az: Impuls,Vltava,E2. Épp gyerekdalok mentek. Valakinek van ötlete?
 #157152  Szerző: Gr3g0ry
 
Az éjszaka folyamán a ceglédi máriát(88.3) bezavarta egy angol nyelvű műsor,(elméletileg a BBC radio lehet vagy mi). :shock:
Onnan veszem hogy a végén a háttérben ment a rózsafüzér(nehezen értelmezhetően),aztán az idegen adó rejtélyesen eltűnt.
 #156702  Szerző: RatFM
 
LuciFerko írta:Mennyire normális, hogy a liftházból a lift vezérlőrendszere fossa a zavart az egész tetőn?
Teljesen megszokott úgymond normális .
Hajtásszabályzók, (frekvenciaváltók) PLC-k okádják magukból a zavarokat.
Minden ipari elektronika ilyen, hiába használnak zavarszűrőket LiYCY kábeleket ahol sok kW-ról van szó ott a töredék zavar teljesítmény is hatalmas.
Főleg rövidhullámom pusztítanak, de akár a közelükben jóval nagyobb frekvenciákon is csinálhatnak zavarokat.
Vagy elfogadod vagy elfogadod ezt a tényt :smoke:
Egy biztos a liftszerelő nem fog tudni mit csinálni ezzel.
 #156700  Szerző: LuciFerko
 
Mennyire normális, hogy a liftházból a lift vezérlőrendszere fossa a zavart az egész tetőn?
 #156615  Szerző: frekivadasz
 
csabyke írta:
Ami durva, hogy Pecs kozeleben elrepulve a 95,9 alig jott
Teljesen természetes, hiszen az energia döntő része oldalirányban hagyja el az antennákat, mivel a hallgatók is arrafele találhatók. Minél laposabb a szög, annál nagyobb az adóteljesítményhez viszonyítva az ERP.
Pl. a széchenyi-hegyi nagyok is 80kW ERP körül vannak, miközben az adók egyesével 10kW-osak. Az emeletes antennarendszernek köszönhetően az oldalirányú vertikális szög egész alacsonnyá tehető, azaz ide koncentrálódik az energia a tér többi részének (tipikusan lefele és felfele) rovására.
 #156579  Szerző: csabyke
 
Egy Gruzia Nemetorszag repulot alkalmaval mivel Magyarorszag felett is elrepultunk (Hercegszanto/Baja tersegeben repultunk be es Bajansenye tersegeben repultunk ujra ki


A repulo delnyugati feleben ultem, sajna pont a szarny felett :(((

Elso magyar vetel Majdanpek nevu varos kozeleben volt Szerbia felett kozel a Roman - Bolgar 3as hatarhoz....
95,9 Pecsi ado (regen SLAGER Radio volt - gondolom ma MR 1)


Itt mar uvoltott a 95,3on az RTS BG1

94,8 - 96 kozott scanneltem, mert itt ismerek tobb adot ami erdekelt...

A Radio Steiermark (95,4 Graz) a vajdasagi Zombor felett a 95,3on erosen foghato RTS BG1 ellenere is tokeletesen jott... Tokeletesebben mint Graz elott... Egyertelmuen sikerult azonositani...

A 95,3 amugy Nagybajomig hihetetlenul jott... Pedig ott mar a gep mogott volt az ado....


Ami durva, hogy Pecs kozeleben elrepulve a 95,9 alig jott

Probaltam Nagykanizsat, de ott is semmi.....



Amugy 11,7km-en a vizualis latotavolsag is mas...

A Balatont meg Kaposvartol delre is fel lehetett ismerni


Egeszen
 #156525  Szerző: Kovi02
 
Sszilu írta:off: csodálatos lett az új fmscan.org ... :-(
Megnéztem,én inkább maradok az fmlisten.
 #156524  Szerző: Sszilu
 
off: csodálatos lett az új fmscan.org ... :-(
  • 1
  • 106
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • 541