p0tyi írta: ↑2023.12.06. 23:43 Nem lett abból se semmi, ahogy általában semelyik grandiózus tervből semmi se valósul meg 13 éve (a stadionépítést kivéve).Minden egyes mondatoddal egyetértek, ugyanezeket látom, tapasztalom én is!
Ígérettel márpedig tele a padlás: nem sikerült az autópályákat elvinni az összes megyeszékhelyig és az országhatárokig (először 2014-re ígérték), nem valósult meg a Déli-Nyugati pályaudvar összeköttetése, ha valaki repülővel érkezik, 70-es évekbeli útvonalon kell bedöcögnie lepratelepnek kinéző városrészeken át a fővárosba, lassan nincs használható mozdony és személykocsi, a vidéki közutaknak mára már a kátyúzása se történik meg, és en bloc járhatatlan a hálózat. De mehetek absztraktabb irányba is: nem hogy nőtt a magyar lakosság az állítólag nagyon sikeres családpolitika hatására, hanem 9,5 millió alá csökkent, aki pedig állami támogatással gyereket vállalt, végzetesen eladósodott mára. Nem hogy nem mentettek meg mindenkit a Covid járvány alatt, hanem itt volt a legmagasabb a halálozás. Állnak le a fundamentális állami funkciók. Zárnak be a posták, és a felvásárolt bankok vidéki fiókjai. Nem hogy élénkebb lett a verseny a telco felvásárlásokkal, hanem használhatatlan szolgáltatást kapunk sokszoros áron. Nem hogy nem lett keresztény, polgári konzervatív a lakosság, de még a saját embereik is homoszexuális partikban csúszkálnak az ereszen. Nem hogy nem sikerült felvirágoztatni a magyar kultúrát, de Győzike, a Nemzet Csótánya, meg Tóth Gabi az, aki lassan kizárólagosan egyet jelent vele. A gazdaság meg... elsőből utolsók lettünk a régióban. Külpolitika? Tébolyult diktátorokon és bűnözőkön kívül ma már ki veszi a magyarokat komolyan? Ja hogy ők se, csak el tudják mondani, hogy egy EU ország szóbaállt velük. De meddig EU?
Reggelig sorolhatnám. Nem értem. Mire vár a nép?
Szintén kérdezném: mire vár a nép? Nem igaz, hogy nem látják, mennyire leépíti a fidesz az országot.
