RADIOSITE Fórum

  • Közösségi közlekedés

 #68228  Szerző: DWC
 
mlaszlo írta:...
Szerintem azokat a fél-1 perceket is meg lehet majd érezni a 2-es esetében.
Ami nagyon kéne - szerintem legalábbis -, az egy busz- esetleg villamos) járat az Üllői útra.
 #68222  Szerző: mlaszlo
 
DWC írta:
Jajj, de jó, akkor még "kellemesebb" reggeli heringparty-k lesznek :wailing: Jobb ha rászokok a Beöthy utca-Boráros tér gyalogtúrára. (Mivel a 23, 54, 55-ös buszokra szintén alig lehet felférni.)
Megjelent egy újabb cikk ezzel kapcsolatban:
http://www.budapest.hu/engine.aspx?page ... meterkonyv

Ebben már próbálnak finomítani, azt írják észrevehetetlen lesz a ritkítás, mert nem 3 percenként jár majd, hanem 3-4 percenként, de ha kiszámoljuk, akkor ez is 15-20%-os kapacitáscsökkentést jelent egy órában.
A 7-es buszokat meg sűríteni akarják, pedig ott nem feltétlen arra lenne szükség, hanem a járatok egymáshoz hangolását javítani. Azzal védekeznek, hogy a városi közlekedés sajátosságai miatt keletkeznek nagyobb lyukak a követésben, pedig napközben számtalanszor előfordul, hogy már a végállomásról egymás után küldik el őket.
A másik meg, hogy bevezették ezt az újfajta menetrendi táblát, hogy minden megállóba az aktuális indulási időpontok szerepeljenek, ennek sincs semmi értelme, ha nem tartják a menetrendet, pl. a 103-as 99%-ban teljesen más időpontban indul napközben, mint ahogy kellene.
 #68214  Szerző: DWC
 
mlaszlo írta:Új BKV-paraméterkönyv: ritkábban jár a 2-es, egész éjszaka a 6-os villamos

Májustól ritkábban jár a 2-es villamos, rövidül néhány busz üzemideje és átszámozzák a HÉV-vonalakat és egész éjszaka jár majd a 6-os villamos.

A 2-es villamost hova akarják ritkítani? Most sem egy túl sűrű járat és akárhányszor utazok vele mindig elég zsúfolt, persze csak 99%-os kihasználtsággal megy, ami nem 100%, tehát még lehet ritkítani ...
Jajj, de jó, akkor még "kellemesebb" reggeli heringparty-k lesznek :wailing: Jobb ha rászokok a Beöthy utca-Boráros tér gyalogtúrára. (Mivel a 23, 54, 55-ös buszokra szintén alig lehet felférni.)
 #68179  Szerző: mlaszlo
 
Új BKV-paraméterkönyv: ritkábban jár a 2-es, egész éjszaka a 6-os villamos

Májustól ritkábban jár a 2-es villamos, rövidül néhány busz üzemideje és átszámozzák a HÉV-vonalakat és egész éjszaka jár majd a 6-os villamos.

A 2-es villamost hova akarják ritkítani? Most sem egy túl sűrű járat és akárhányszor utazok vele mindig elég zsúfolt, persze csak 99%-os kihasználtsággal megy, ami nem 100%, tehát még lehet ritkítani ...
 #67104  Szerző: donder
 
:hehe:
 #67086  Szerző: csokie
 
Klímát akart a nép, megkapja télen is. :D
 #67083  Szerző: mlaszlo
 
admin írta: A Combinókat illetően én még mindig ott tartok, hogy 100 millába került a Demszky-féle önkormányzatnak, hogy szinkronhangok mondják az utastájékoztatást.

Édes kicsi csillagaim, átlagosan mennyit keres egy szinkronszínész óránként? 5-, netán 10.000 forintot?!

Ezen meg szerintem ez a 4-5 színész összesen nem dolgozott egy órát.

Segítek: nem, nem a szinkronszínészek kapták meg a pénzt.
A 7-es buszjáratokon is voltak voltak színészhangok, de nagyon hamar visszaálltak a régi női hangra. A régi Ikarus buszokon érdekes is volt, fel se lehetett sokszor ismerni melyik színész beszélt, annyira nyekergett, meg lassú volt az egész :D
 #67082  Szerző: mlaszlo
 
csokie írta: Combinon meg szerintem azért fújnak hideg levegőt, mert nehogy bes zarjon a klíma nyárra. :D (gondolom úgy lehet mint a klímás autókban, hogy kb kéthetente rá kell indítani egy-két percet, hogy megforgassa a hűtővizét.)
Lehetséges, de akkor meg nem kellene egész nap mennie. Nagyon kellemes volt a mínuszokban felszállni egy combinora, az ember azt várná, hogy kicsit kellemesebb az utastérben a kinti hideg után, erre fújja be a klíma a hideget.
 #67081  Szerző: markfelt
 
csokie írta:Az összes éjszakai járaton vannak ellenőrök már egy jó ideje.
Combinon meg szerintem azért fújnak hideg levegőt, mert nehogy bes zarjon a klíma nyárra. :D (gondolom úgy lehet mint a klímás autókban, hogy kb kéthetente rá kell indítani egy-két percet, hogy megforgassa a hűtővizét.)
Admin:
eddig úgy tudtam hogy a kiskörúton a 4, 6-os megy, a nagykörúton meg az 1-es villamos.
Akkor rettenetesen nem jól tudtad. :)

http://hu.wikipedia.org/wiki/Nagyk%C3%B6r%C3%BAt

"Ma a körút közepén a 4-es és a 6-os villamosok közlekednek."

http://hu.wikipedia.org/wiki/Kisk%C3%B6r%C3%BAt

"A Kiskörút mintegy 1,5 kilométer hosszú, közepén a 47-es és a 49 -es villamosok pályája halad."

http://hu.wikipedia.org/wiki/1-es_villamos_(Budapest)

"A budapesti 1-es jelzésű villamos a Bécsi út és a Lágymányosi híd között, a Róbert Károly, a Hungária és a Könyves Kálmán körúton át közlekedik"

***

A Combinókat illetően én még mindig ott tartok, hogy 100 millába került a Demszky-féle önkormányzatnak, hogy szinkronhangok mondják az utastájékoztatást.

Édes kicsi csillagaim, átlagosan mennyit keres egy szinkronszínész óránként? 5-, netán 10.000 forintot?!

Ezen meg szerintem ez a 4-5 színész összesen nem dolgozott egy órát.

Segítek: nem, nem a szinkronszínészek kapták meg a pénzt.

***

Pikali Gerdának egyébként iszonyatosan jó hangja van, azon viszont mindig mosolygok, amikor ezt mondja: "Dö next sztáp iz nyugati rélvéj sztésön" :)

Ennyiből már futotta volna egy natív angol emberkére is. :)
 #67079  Szerző: csokie
 
Az összes éjszakai járaton vannak ellenőrök már egy jó ideje.
Combinon meg szerintem azért fújnak hideg levegőt, mert nehogy bes zarjon a klíma nyárra. :D (gondolom úgy lehet mint a klímás autókban, hogy kb kéthetente rá kell indítani egy-két percet, hogy megforgassa a hűtővizét.)
Admin:
eddig úgy tudtam hogy a kiskörúton a 4, 6-os megy, a nagykörúton meg az 1-es villamos.
  • 1
  • 139
  • 140
  • 141
  • 142
  • 143
  • 219