LuciFerko írta:lerobbant a somló volán egyik busza a semmi koezepen itt az M7esen, az alba volánnak meg nincs felesleges busza, és időre kéne mennem, jajdejo.Az a környék el van átkozva tömegközlekedési szempontból?
LuciFerko írta:lerobbant a somló volán egyik busza a semmi koezepen itt az M7esen, az alba volánnak meg nincs felesleges busza, és időre kéne mennem, jajdejo.Az a környék el van átkozva tömegközlekedési szempontból?
krisz83 írta:Szombaton először ez:Természetesen, sőt, mivel a metrón csak 60 percig érvényes a jegy és néhányan már túl voltak ezen, így pár büntetés is kiszabásra került
http://iho.hu/hir/az-alagutba-ragadt-a- ... kal-120602
Majd pár órára rá ez:
http://iho.hu/hir/ujabb-metrotuz-120602
Azon gondolkozom, vajon meddig várnak még? Amíg valaki tényleg komolyabban megsérül, ne adj Isten meghal??
Vicc, hogy ebben az országban bármit meg lehet tenni az emberrel, és bármilyen sz@rt képesek lenyomni a torkunkon.
A két eset után három perccel gondolom már a kijáratnál álltak az ellenőrök.
Vajon a metróban ragadt utasoktól is elkérték a jegyet mikor fél óra után végre kiszabadultak?
Vicc komolyan mondom.
jeek írta:Csak tudod az a baj, hogy a vidéki nagyvárosokban ezeket a tarifákat évente 2-szer emelik! És mellette a szolgáltatás színvonalát csökkentik. A BKV-nál meg ha jól tudom ez év januárban az ÁFA emelés ellenére sem fizet többet az utas egy forinttal sem.http://lmgtfy.com/?q=m%C3%A9retgazdas%C3%A1goss%C3%A1g
Ott van pl. Sopron, ahol már másodszor emelnek árat az éven. 300Ft lesz egy vonaljegy, 20Ft híján BKV vonaljegy ár. És nézd meg az ottani menetrendeket. Ha fővonalon jár csúcsban egy busz félóránként, már sokat mondtam.. Tehát ehhez kellene viszonyítani, továbbra is tartom azt a véleményem, a budapesti tömegközlekedés jelenleg irreálisan olcsó országos szinten.
mlaszlo írta:jeek-nek szóltdjlacee írta:Szóljál beÍgérem, befejeztem

mlaszlo írta:Jajj! A helyközi közlekedést ne keverjük bele! Az km alapú, teljesen más.
A jegyárnak és a járatsűrűségnek szerintem semmi köze egymáshoz. Ennyi erővel sokan kifizetnek 10-15000.-Ft-ot havonta egy egyvonalas bérletre és van napi két-három járat.
Irreálisan olcsó? A Volánbusszal Érdről Budapestre 370.-Ft a jegy, ez kb. 20 km. Tovább Kelenföldről Békásmegyer szintén nagyjából 20 km és 3 járat igénybevétele szükséges, két átszállással, ez azt jelenti, hogy a további út 3*320.-Ft, vagyis 960.-Ft. Persze, ha valaki szerencsés és egy vonallal utazik, akkor nem olyan drága, de egy-két átszállás már igen megdrágítja az utat.
jeek írta: Csak tudod az a baj, hogy a vidéki nagyvárosokban ezeket a tarifákat évente 2-szer emelik! És mellette a szolgáltatás színvonalát csökkentik. A BKV-nál meg ha jól tudom ez év januárban az ÁFA emelés ellenére sem fizet többet az utas egy forinttal sem.A jegyárnak és a járatsűrűségnek szerintem semmi köze egymáshoz. Ennyi erővel sokan kifizetnek 10-15000.-Ft-ot havonta egy egyvonalas bérletre és van napi két-három járat.
Ott van pl. Sopron, ahol már másodszor emelnek árat az éven. 300Ft lesz egy vonaljegy, 20Ft híján BKV vonaljegy ár. És nézd meg az ottani menetrendeket. Ha fővonalon jár csúcsban egy busz félóránként, már sokat mondtam.. Tehát ehhez kellene viszonyítani, továbbra is tartom azt a véleményem, a budapesti tömegközlekedés jelenleg irreálisan olcsó országos szinten.