Abból miért nem lett semmi, hogy csökkentik a jegyárakat? Szerintem úgy kellene kezdeni ezt az egészet, hogy a kedvezmények jelentős részét valóban eltöröljük, egyúttal azonban a jegyek "teljes árát" a mostaninak kb. 65%-ára leszállítjuk. A reálisabb jegyárak talán növelnék is az utazási kedvet, a befolyó összeg pedig teljes egészében az adott közlekedési társaság zsebében maradna. Az idő előrehaladtával a nagyobb bevételnek köszönhetően növekedhetne a szolgáltatás színvonala, ezzel egyidejűleg pedig az árak is, megegyező mértékben. Ami most van a magyar vasúton, az nem szolgáltatás. Ennyi pénzt senkitől nem várhatunk, hogy fizessen érte. Lassújelek ezrei, meghibásodó biztosítóberendezések, elöregedett technika valamint inkompetencia miatti ácsorgások, lerobbanó mozdonyok, kisorozandó kocsik, rozsda, kosz, hőség, nyers személyzet (tisztelet a kivételnek), stb. stb. Sajnos ezekkel a kifejezésekkel lehet a legjobban leírni a MÁV jelenlegi "szolgáltatását". Ezért a mostani teljes árú jegyek megfizettetése irreális, valljuk be. Ettől függetlenül a kedvezmények rendszere sem maradhat így, tény. Azt is támogatnám, hogy legyen újra olcsóbb a vasút a busznál. Egyrészt nem normális, hogy ugyanannyiba kerül egy légkondis, wifis, autópályán száguldó, naponta kitakarított, helyfoglalási lehetőséget nyújtó járat igénybevétele, mint egy BHV kocsiban történő vaspornyeletős utazás (a fentebb felsorolt kockázatok vállalásával). Ha olcsóbb lenne ismét a vasút, talán többen is választanák, a bevételek tehát ilyenformán is növekedhetnének.